Pilsner Urquell Original Restaurant, Prostějov


23.10.2022, sepsal Děda Lebeda (Fr.)


PUOR Prostějov
nám. T. G. Masaryka 123/17
796 01 Prostějov

Tel.: 703 603 660
Web: www.puorprostejov.cz

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

Nedovedu ani dost dobře vysvětlit jak – ale vyskytl jsem se nějakou shodou okolností ve městě zvaném prostě Prostějov. A jelikož byla právě doba oběda, začal jsem pátrat po nějaké hospodě v centru. Chvíli jsem již propadal beznaději, jelikož vše kolem čeho jsem šel byly samé cukrárny a kavárny… ale pak, přímo na rohu náměstí, uviděl jsem nápis Pilsner Urquell Original Restaurant Prostějov - Plzeňská restaurace. To byl záchrana i výzva v jednom.


Kvalita piva

Já jsem opravdu, ale vážně, odjakživa, spíš fanouškem Zubra než Plzně. Ale tohle pivo – milí lidé – tohle pivo bylo úplně boží. Nekecám. Možná že to bylo tím, že jsem měl hlad – ale ne, spíš to bylo tím, že ho tady mají dobré a umí se o něj postarat. Chtěl jsem si dát jedno k obědu, ale nešlo to – to jen zasyčelo. A kdybych neměl pokračovat v cestě a mohl tam zůstat sedět, kdo ví kolik by jich bylo!

5.00


Kvalita jídla

Co se týká kvality, nemohu objednanému a předloženému jídlu nic vytknout. Bylo to velmi lahodné. Jen je to krapet dražší, než je člověk schopen pravidelně za jídlo utrácet. Avšak pokud je to jednou za čas… a zase právě možná díky vyšší ceně je kvalita vysoká.

4.50


Kvalita obsluhy

Paní, která měla pod palcem náš stůl, byla milá a ochotná. Přesto že v restauraci bylo kolem oběda dost plno, běhali všichni z personálu kolem hostů velmi rychle a chovali se příjemně. Vlastně mě nenapadá, co by se jim dalo vytknout.

5.00


Kvalita prostředí

Jedná se o velmi pěkný podnik, stylově zcela odpovídá názvu. Fotografie jsem nepořizoval, bylo tam však s výhledem na měděnou barvu tanků hezké posezení. Restaurace i toalety byly čisté. Snad jen vzhledem k velkému provozu byla atmosféra poněkud hlučnější, avšak ne nesnesitelně.

4.00


Kvalita klientely

Zde pravděpodobnost setkání se s vysoko bodově hodnocenou klientelou rovná se nule, když už přijmu fakt, že nemůžeme jít do záporných čísel. Bylo zde spousta lidí – vesměs rodiny s dětmi či dvojice na výletě, postarší páry smíšeny s mladými rodinami, dokonce i nějaký ten kočárek a podobně. Naprosto průměrná skladba hostů.

3.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Hodnotím zážitek z návštěvy tohoto podniku velmi pozitivně. Skoro by mě lákalo si sem udělat extra speciální výlet pouze za účelem pití piva které mě tak okouzlilo… jako že fakt. To bylo pivo jako křen!

4.50


Prognóza

Doufám, že než se sem na to pivo dokopu, něco se nezmění a zůstane to tak, jak to je, protože to byl opravdu VELMI příjemný zážitek. Celkově. A hlavně to pivo, lidi… hlavně to pivo!