F.A. Bar, Brno


15.1.2017, sepsal Myšák


F.A. Bar
Šimáčkova 3
628 00 Brno

Tel.: 606 123 111
Web: www.fabar.cz/
Facebook: F.A. Bar Oranžová

Recenze z předchozích let:
---

Mapa
GPS: N 49°12.448', E 16°41.686'


Úvodní slovo

Kdo je zmlsaný pivními speciály, koho už nebaví nesvatá trojice Radek + Hambáč + Staroprůjem, ten má poslední dobou stále více příležitostí, které nabízejí malé pivovary a pivotéky. Jedna taková šikovná nachází se v brněnském předměstí Líšeň těsně vedle náměstí Karla IV. (aj Brňáci majó Karlák) a jedou k ní městské busy č. 55, 58 a 78.


Kvalita piva

Nebudu opisovat webovou stránku: fakt široký výběr různých druhů z domova i ze světa, z ledničky i z pípy. Aby si užili normální pivaři, vždycky teče jedenáctka Dalešice (doporučuji!), Polička a Plzeň, z novějších značek pak Matuška z pivovaru Broumy u Kladna. Od Matušky jsem posledně okusil 21° IPA Hellcat – drahý, ale výtečný. V ledničce vždycky hledám svůj oblíbený Břevnov (Imperial Lager nebo IPA). Dávám plný počet už za ten sortiment.

5.00


Kvalita jídla

Tady se mlsá pivo. Ani se neptám po jídelníčku, ale na tabuli jsou psané škvarky.

x.xx


Kvalita obsluhy

Starší paní a mladší muž. Ochotně poradí v tom širokém výběru, točí a nosí rychle, ale ne zbrkle.

5.00


Kvalita prostředí

Před lety to bývala picérka s Plzničkou, kde jsme se stavovali cestou z procházky po lesích, když jsme čekali na autobus. Je to asi bývalé hokynářství v starším patrovém domě, z výlohy je vidět předměstský pouliční ruch, k sezení jsou pohodlné tonetky, pár míst je i na dvorku, hlavní lokál je vyzdoben plechovými tabulemi s názvy prvorepublikových pivovarů nebo orgánů jako např. „Zemský úřad pro válečné poškozence“. Útěšný pohled ruší televize a rádio, které občas hrají dvojhlasně každé něco jiného.

4.00


Klientela

Jak kdy. Když se sejdou mládežníci, je po klidu. Nabídka piv a její cenové rozpětí odpuzuje starší generaci dělníků a rolníků a pochopitelně x-boďáky všech barev.

3.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Promyšleně řízený podnik s unikátní nabídkou a vyhovujícím prostředím, kde to můžete vychutnat. Správné místo pro ty, kteří si za lepší pivo rádi připlatí a nemusí se bát, že vlezou mezi snoby. Naštěstí daleko od rušného centra, kde by to zahubil turistický ruch. Už jsem dlouho nedal plný počet, není-liž pravda?

5.00


Prognóza

F. A. Bar se drží v této kondici asi pět let, tak to bude mít tuhý kořínek. Jak je vidět z webu, provozovatelé mají elán. Snad je nezničí šetrnost tradičních pivařů ani Babišovy elektronické pokladničky.