Novinky v roce 2023

Napsali jsme před 10 lety ...

29.12.2013

RECENZE PAJZLU „LAS VEGAS“ NA NÁMĚSTÍ
A Čiva to dokázal, v roce 2013 napsal celých 20 recenzí a to je rekord, který už těžko někdo někdy překoná. Gratulujeme a je nám ctí zveřejnit jeho 20. letošní recenzi, tentokrát na nejhorší pajzl z těch nejhorších, a sice Las Vegas na bystřickém náměstí. Pro pamětníky připomínáme, že se dříve jednalo o vyhlášenou hospůdku „U Stejskalů“, dříve narozeným známou také pod názvem "U pavouka". Nicméně aktuální provoz v podobě vietnamského nonstop kasína jde z kopce dolů, no nejde, spíše to už padá! O to je dnešní Čivova recenze zajímavější, protože kromě něj tam asi nebude mít nikdo chuť ani odvahu vejít a něco ochutnat. (Tak v tomto případě můžeme klidně říct, že "naštěstí" je tento podnik již uzavřen. Ať už ale byly jeho nekvality jakékoliv, i tak si vydobyl své místo v naší Kronice, kde se s tímto provozem blíže seznámíme i díky jeho zaniklého Příběhu prvního kasína - pozn. red.).


Napsali jsme před 10 lety ...

22.12.2013

RECENZE „TIPSPORT BARU“ ALIAS „U KRBU“
Na závěr roku tady máme zcela jistě zajímavou recenzi, protože dnes recenzovaný pajzl se tu objevil naposledy v roce 2008 a celkem se jedná pouze o třetí recenzi. Dříve se tato hospoda jmenovala „U krbu“, nicméně následně změnila svůj interiér i zaměření a po dlouhá léta se jedná o Tipsport Bar. A kdo že se sem vypravil? Žádné překvapení pro ty, co letos sledují naše srnky, opět velmi aktivní Čiva, u něhož se v roce 2013 jedná již o 19. recenzi! Dotáhne to Čiva na dvacítku? Ještě jedna neděle zbývá … (Tak Čiva to nakonec na tu 20. recenzi v roce 2013 dotáhl, další týden nám zaslal své hodnocení nonstopu Las Vegas na náměstí, který si tedy příští týden připomeneme. Jen pro úplnost, Tipsport bar je již nějaký ten rok zavřený a nyní zde funguje velmi pozitivně hodnocené Bistro v ulici. Tak jako tak, Tipsport bar i se svým předchůdcem v podobě hospůdky U krbu, se objeví v naší sérii Kronika – pozn. red.).


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 25/52

19.12.2023

U bobra alias U nádraží, Bystřice p. H.
Tímto začínáme sérii příběhů o zaniklých podhostýnských nádražkách, a kde jinde než v samotném srdci Podhostýnska, a sice v Bystřici p. H. Zde hned před nádražní budovou sloužila pivnice "U Bobra" do zhruba roku 2006, kdy se to tu změnilo na hospodu "U nádraží". Obě jsou již minulostí, objekt byl v roce 2020 přestavěn na sídlo instalatérské firmy.
Příběh neviditelného bobra: ZDE.


SLAVNÉ DNY

15.12.2007

Den, kdy jsme vydali ročenku Slavné dny
Dnes je tomu přesně 7 let, kdy našemu spolku Pajzly.cz vyšla další tištěná publikace, celkově již třetí v pořadí. Jednalo se o ročenku nazvanou SLAVNÉ DNY aneb hodnocéní moravskéch šenkú, ve které jsme chronologicky seřadili všechny významné dny v historii naší recenzentské činnosti. Jako vzor jsme si vzali internetový pořad na stream.cz pod stejným názvem Slavné dny, a ve stejném duchu jsme následně taktéž natočili video ze křtu této ročenky, který se uskutečnil v penzionu U bílého koně na Rusavě počátkem února 2017... ale o tom až příště.


Napsali jsme před 10 lety ...

15.12.2013

RECENZE RESTAURACE "ZAHÁJENÉ"
Zahájka je bystřickou legendou, o tom není pochyb. Docela jsme byli překvapeni, že poslední recenze p ocházela z roku 2010, proto nás Čivova letošní recenze restaurace Zahájené, v poslední době často nazývané též „Jazajka“ podle zdejšího provozovatele, velmi potěšila. Bohužel kvality tohoto podniku nebyly zrovna potvrzeny, proto čtěte, co se to tu vlastně děje… (Tahle vzpomínka v předvánoční čas ve mě vyvolala nostalgickou náladu, protože každý rok jsem zde strávil nějaký čas přímo na Štědrý den, vždy v čase tak od cca 10 do 14 hod., kdy jsme v rámci vánočního pivka a pohádek v televizi kecali a hráli kulečník. Troufám si tvrdit, že takto jsem zde byl každý rok zhruba 20 let po sobě, takže je na co vzpomínat - pozn. red.).


Napsali jsme před 15 lety!

14.12.2008

RECENZE OBČERSTVENÍ VAGÓN
Děda Lebeda nepíše zrovna dlouhé recenze a tentokrát to opět potvrdil. Je sice fakt, že napsat krátkou recenzi je lepší než žádnou, ale od takového zasloužilého kmeta bychom čekali víc. Dnes se rozpomenul na to, jak byl posedět před nějakým časem na Vagóně, a tak vám tedy tuhle zpožděnou recenzi přinášíme. Na druhou stranu, jeho neobvykle vysoké hodnocení je důkazem vysokých kvalit tohoto zařízení. (Toto občerstvení je známější především v teplých měsících, kdy se zde dá posedět na opravdu velké venkovní zahrádce, s výhledem na Bystřici, přičemž nejkrásnější čas je zde, když zapadá slunce za obzorem za občas viditelnými siluetami města Přerov. Ale i v zimě se tu dá posedět, to ne že ne, nicméně recenzí z tohoto ročního období nemáme mnoho. Ani tato Dědova Lebedova není výjimkou; to, že byla zveřejněna v zimním měsíci totiž vůbec neznamená, že to tu bylo navštíveno v zimě, bohužel ne. A tak aspoň pro navnadění na příští letní sezónu můžete nasát atmosféru touto recenzí - pozn. red.)


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 24/52

12.12.2023

Bouda U Čerta, Holešov
Dlouhá léta to zde fungovalo jako feťácké doupě pod názvem U Jivery, až to tu v roce 2012 zakoupili manželé Roman a Lenka, kteří to zrestaurovali do příjemné hospůdky, s kuchyní i domácí zmrzlinou. Bohužel covidové uzávěrky jim namíchaly smrtící koktejl a tak boudu v roce 2021 prodali.
Příběh filmové premiéry: ZDE.


Recenze: Bufet na sjezdovce, Tesák

10.12.2023 by Los
Bystřické & podhostýnské hospody

Vážení čtenáři, dnes vám přinášíme asi poslední recenzi v roce 2023, a jedná se o opravdovou lahůdku. Jak už bylo nedávno zmíněno, lyžařská sezóna se rozběhla naplno i v Hostýnkách, a tak jsem se rozhodl hned její první den jít prozkoumat kvality či nekvality bufetu nacházejícího se nahoře na sjezdovce na Tesáku. A jak bylo plánováno, tak se také včera stalo. Jaké jsou tedy mé dojmy ze zdejší nabídky? To, a mnohé další, se dočtete v aktuálním hodnocení zmíněného bufetu, který je podán formou vyprávění s názvem Příběh vratných kelímků.

Počet recenzí celkem: 661


Napsali jsme před 10 lety ...

8.12.2013

RECENZE RESTAURACE "PIVOVAR" V PŘEROVĚ
Čivova recenzentská aktivita je letos neutichající a tak nepřekvapí, že dnešní recenze je opět jeho. Tentokrát si vzal na paškál Pivovar Přerov, který není od Bystřice až tak daleko, aby jej nemohl někdo další navštívit a popít tu. Jedná se o letošní poslední výjezdní recenzi, takže si ji náležitě užijte! (Osobně jsem zde byl tak 2-3x, ne více (z toho naposledy tak 7-8 let dozadu), a ani nebyl vlastně dále důvod se zde stavovat; podobně jako identifikoval Čiva tak i my měli problémy s obsluhou, hlavně s frekvencí návštěv u stolu, o nějakých vychytávkách raději nemluvě. Ale to už je dávno, věříme, že se to tu jen a jen zlepšuje - pozn. red.).


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 23/52

5.12.2023

U dvou lvů, Bystřice p. H.
Poté, co byla v těchto místech uzavřena legendární pivnice "Mrtvolka", zde proběhla kolosální rekonstrukce a provoz se změnil na velkou restauraci v asijském stylu. Zpočátku to tu vedli lidí vietnamského etnika, následně mladý pár a nakonec místní taxikář. Ani tak ale nebylo dosaženo úspěchu a tak v září 2014 zde byl provoz definitivně ukončen.
Příběh asijské mrtvolky: ZDE.


Napsali jsme před 10 lety ...

1.12.2013

RECENZE "RONDA" ALIAS "U ŽIVNÝCH"
Penzion Rondo je jediným solidním ubytovacím zařízením v Bystřici p. H., a tak se od kvalit tohoto zařízení odvíjí i celkový pohled na ubytování, jídlo, pití a vyžití pro hojné turisty. Jak se ovšem na tento podnik díváme my, Bystřičáci? Loňské recenze Dědy Lebedy a RUMcajse moc pozitivně nevyzněly, a tak se Los pro tento rok ujal recenze osobně, aby buď potvrdil anebo vyvrátil loňská průměrná hodnocení. A protože si Los udělal čas, tak sepsal nezvykle dlouhou, předlouhou, recenzi, která když už vás nezaujme třeba obsahem, tak rozsahem určitě ;-).


Napsali jsme před 15 lety!

30.11.2008

RECENZE RENNO CLUBU
Konečně se někdo po pěti letech odhodlal do Renna, do podniku, který patří k těm méně oblíbeným naší porotou. Čiva se obětoval a tento podnik navštívil. Jak se to tam změnilo od poslední recenze z roku 2003? Pokud si přečtete Čivovu recenzi na Renno Club, tak zjistíte, že je tam furt stejně ... stejně blbě. Tímto ztrácí Renno titul nejdéle nerecenzované hospody.


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 22/52

28.11.2023

Mrtvolka, Bystřice p. H.
Legendární pivnice nacházející se přes cestu od místního hřbitova, kterou navštěvovali už naši otcové a dědové. Počátkem 21. století se změnila na restauraci U dvou lvů, která následně nadobro zanikla v roce 2014.
Příběh mrtvolné atmosféry: ZDE.


Napsali jsme před 20 lety!!!

24.11.2003

RECENZE PIVNICE "U HANUŠA" V BYSTŘICI P. H.
Za novou porotu vás všechny zdraví Candát. Ne, nelekejte se, dnes rozhodně nemáme v plánu se vám představovat, ale chtěli bychom slavnostně uvést aktualizovanou recenzi hospody U Hanuša, kterou nám zaslal na mail bývalý člen poroty, Štajny. (Skoro na den přesně byly zveřejněny v letech 2003 a 2004 recenze na ten samý podnik a obě byly natolik rozdílného charakteru. Ta první, tato, z roku 2003 je práce naší tehdejší již třetí poroty v pořadí, a byla velmi kritická. Naopak ta druhá z roku 2004 byla Losova, v rámci které se snažil objektivně zhodnotit zdejší kvality; a ta dopadla o poznání lépe. Tyto skutečnosti jsem samozřejmě náležitě okomentoval i v rámci seriálu Kronika podhostýnských pohostinství (protože pivnice U Hanuša je již spoustu let zaniklá), kde byla součástí 18. kapitoly na konci letošního října. Takže kdo má zájem o další detaily, může si přečíst její zaniklý Příběh neoblíbené pivnice - pozn. red.).


Napsali jsme před 10 lety ...

24.11.2013

RECENZE LEGENDÁRNÍ "SOKOLOVNY"
Tak sem chodí Los rád, velmi rád. Je pravdou, že tady rok od roku sedí čím dál tím více osamocen, protože návštěvníci mizí skoro geometrickou řadou, a je to škoda, velká škoda. Sokolka by si zasloužila plný lokál, všude lomoz a hluk, aby se cigaretový kouř musel krájet nožem a pivní mok aby tekl proudem. Není tomu tak, ale to nic nemění na tom, že je tu skvěle. (Při náhodném surfování a hledání nějakých fotek ze Sokolky (protože jedinými, kterými v rámci našeho webu disponujeme, jsou z let 2003-2004) jsem objevil zajímavou poznámku, že je zde "dočasně uzavřeno". Ale FB Sokolky je stále živý, tak snad se jedná jen o nějakou chybu v Matrixu. Každopádně jakmile pojedu na Bystřici, tak první zastávka bude právě zde - pozn. red.).


Napsali jsme před 15 lety!

23.11.2008

RECENZE BARU "SEVEN" ALIAS "SEDMIČKA"
Děda Lebeda s přibývajícími mrazy nachází útočiště stále častěji uvnitř sídlišťských hospůdek. Jednu z nich pravidelně míjí při svých důchodcovských procházkách, tu kterou již před dvěma roky zrecenzoval. Tentokrát se tam vydal znovu za zjištěním, jestli se kvality této hospody pozvedly anebo nepozvedly. A jak je z jeho aktuální recenze Baru Seven vidět, nic moc se co do kvalit nezměnilo. Škoda. (Bar Seven alias "Bar 7" alias "Sedmička" je uzavřen již zhruba 10 let a tak bude mít místo v naší Kronice, kde se dozvíte veškeré (samozřejmě jen ty nám známé) informace o jeho provozu, kvalitách, nabídce apod. Sice zveřejnění kapitoly je v plánu až příští rok, ale s ohledem na to, že se zde již vyskytuje jiný podnik, tak nám nic nového již neuteče - pozn. red.).


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 21/52

21.11.2023

Sport bar & Café bar, Bystřice p. H.
Říkají vám něco jména hospod jako "Davidoff", "Bar 8", "Majky bar" a "Sport bar"? Tak vězte, že šlo tu samou hospodu, jen pod různými názvy a provozovateli. A tento díl Kroniky vám snad objasní historii tohoto místa dostatečně.
Více na FB: ZDE.
Příběh sportovního sázení: ZDE.


Recenze: Restaurace "U Tonka" II., Vizovice

19.11.2023 by Rotkader
Zlínské hospody

De facto skoro přesně po půl roce se nám zde objevila další recenze restaurace U Tonka, ve Vizovicích, kterou jednou letos již zhodnotil Los. Tentokrát se sem s partou vydal Rotkader, a na rozdíl od Losa vyzkoušel venkovní posezení vzadu za budovou, které v letních měsících slouží jako restaurace; vnitřek je po tu dobu veřejnosti zavřený. I Rotkaderovo hodnocení je velmi vysoké, a tak se tedy znovu můžeme přesvědčit o kvalitách této restaurace hned vedle vizovického náměstí.

Počet recenzí celkem: 660


Napsali jsme před 5 lety

18.11.2018

Recenze restaurace "Celnice" v Hulíně
Hodnotit hospody, ve kterých jsme byli "odkojeni", je vždy ošidné a důvody asi nemusíme nijak podrobněji specifikovat. Do jedné takové recenze se pustil i náš externí dopisovatel Luťas, který si vzal na paškál hospodu Celnice, ležící na okraji Hulína u výpadovky směr Otrokovice (Podle internetových zdrojů je zde dočasně uzavřeno a hledá se nový nájemce. Ale i když se najde, tak sem už jen tak někdo nepáchne, protože Luťas již na náš web nepřispívá, a i kdyby, tak se z Hulína stejně odstěhoval - pozn. red.).


Napsali jsme před 10 lety ...

17.11.2013

RECENZE "DODO PUBU" NA NÁMĚSTÍ
Místní hospoda Dodo Pub zažívá docela boom. Jedna akce tu střídá druhou, jejich Facebook je plný odkazů, fotek, přátel a zdvižených palců, takže se není čemu divit, že vám dnes přinášíme již druhou letošní recenzi. A kdo jiný se jí ujal, než Čiva, který absolutně ovládnul recenzentskou rubriku. Díky němu se ujistíme, že není vše zlato co se třpytí ... (Ať už byla tehdejší Čivova recenze jakkoli kritická, tak je fakt, že tento bar se těší pevnému zdraví do dnešních dní, což určitě svědčí o jeho kvalitách. Jinak by přece nemohl přežít covid a další překážky, tak jako tomu bylo a je u desítek dalších okolních paluší - pozn. red.).


Napsali jsme před 15 lety!

16.11.2008

RECENZE RESTAURACE NA PATŘE "BEST"
Best. Best club. Symbol bystřického humusu, smradlavého, zapoceného a zakouřeného doupěte honosící se podtitulem Disco. Tak sem Los rozhodně nezavítal. Naštěstí nad zmíněným doupětem se nachází rozlehlá restaurace s bowlingem, kulečníky, stolním fotbálkem a kdovíčímješče. Sem se už Los odvážil a jeho recenze nedopadla až tak špatně, jak jsme očekávali. Více už v Losově recenzi restaurace Best Club. Na rožku, nacházející se na rožku na křižovatce pod Kovonou. (S odstupem času je vlastně škoda, že diskotéky dole pod restaurací skončily (před více než 10 lety), protože nic podobného se nikde v okolí vlastně nepořádá a neděje a nejbližší disco je snad až ve Zlíně (možná v Přerově, ale tam nejsme znalci). V každém případě restaurace Best je nadále v plném provozu a podle ohlasů našich známých je to tady zatím naprosto v pořádku ... držíme palce i nadále - pozn. red.).


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 20/52

14.11.2023

Hostinec "Na Trojáku", Troják/Hošťálková
Dnešní kapitola není z uzavřené hospody, ale naštěstí z plně funkční do dnešních dní; nicméně daný Příběh vojenského přátelství, který se tu udál de facto před 10 lety, v sobotu 16.11.2013, se již asi nikdy nebude opakovat, a tak si jej zde aspoň připomeňme.
Více na FB: ZDE.
Příběh vojenského přátelství: ZDE.


SLAVNÉ DNY

11.11.2007

Den, kdy byla zveřejněna 100. recenze
Tentokrát vám přinášíme opravdovou lahůdku - recenzi hospody U Tří šutrů pro rok 2007, a to v Kafkově podání. Pro úplnost dodáváme, že se Kafka stává nejnovějším čekatelem na vstup do naší poroty, přestože o něm vůbec nic nevíme - teda až na to, že nemá foťák. Jen pro úplnost dodáváme, že se knajpa U tří šutrů se tímto stává nejvíce recenzovanou bystřickou hospodou, protože za dobu existence našich srnek jde již o pátou recenzi. A skutečnost, že se vlastně jedná i o jubilejní 100. recenzi, ta byla zjištěna až letos, kdy jsem dával dohromady podklady pro aktuální sérii "Kronika podhostýnských pohostinství". Do té doby jsme stále měli za to, že 100. recenzí byla ta z minulého týdne (roku 2007), a to na brněnskou knajpu "U Malchrů" (což jsme chybně uvedli i do naší ročenky Slavné dny z roku 2017, jak je zřejmé z připojeného obrázku). Ono je to v zásadě jedno, která byla nebo je ta správná 100. recenze, důležité je, že číslo 100 nebylo konečné, a že se pomalu ale jistě blížíme k metě 700 - pozn. red.)


Napsali jsme před 5 lety

11.11.2018

Recenze "Tankovny" na Moskvě ve Zlíně
Jak píše Beer Belly ve své dnešní recenzi: "V centru Zlína je už Kozlovna, Pilsner Urguel Original Restaurant, svou značkovou hospodu otevřel Bernard, chystá se Budvarka, k tomu stávající hospůdky a restaurace, dlouhodobě se udržet může být náročné." A přece vznikla další hospoda, přesněji pivnice pod názvem Tankovna Moskva, přímo v centru, dle názvu správně hádáte, že v prostorách zlínského Interhotelu Moskva, konkrétně v přízemí. Tuhle pivní událost si Beer Belly samozřejmě nenechal ujít, a to ne jednou, a tak nám odsud přináší aktuální zážitky. (Tady k této pivnici máme snad jen dva krátké komentáře. Zaprvé, hotel Moskva ve Zlíně se po zahájení války na Ukrajině přejmenoval na hotel Zlín; a za druhé, jen pár dní před tímto aktem, konkrétně na samotném začátku roku 2022, byla tato pivnice uzavřena (dle FB stránek sice jen dočasně, ale k dnešnímu dni stav stále nezměněn) - pozn. red..).


Napsali jsme před 10 lety ...

10.11.2013

RECENZE NONSTOPU "NA ROŽKU"
Dnes tu máme další z Čivových odvážných recenzí, resp. recenzi hospody, kam normální popíječ nemá chuť nikdy vkročit. O to je tato recenze hodnotnější, protože se do takových pajzlů můžeme díky Čivovi podívat. Před časem si troufnul i na takový pajzl, jakým je dříve vysoce hodnocená knajpa Na rožku, která je dnes již bohužel jen stínem původní slávy. (Toto byl jeden z posledních let života této hospody, v té době vlastně už spíše nonstop Tomlan baru, kam vstupovali opravdu jen ti nejodvážnější z nás. Proto i tehdejší příspěvek byl už tehdy unikátní, a dnes, když je objekt zbourán, o to více. Nicméně už to tu fakt nestálo za nic a Čivova kritická recenze toho byla jen důkazem - pozn. red.)


Napsali jsme před 15 lety!

9.11.2008

RECENZE DENNÍ HOSPODY "NA ROŽKU"
Uff, to jsme si oddychli. Letos už byla recenzovaná hospoda uzavřena, ale po pár měsících nás příjemně překvapilo, že se hospoda znovuotevřela a funguje. Co se tam změnilo, jestli je to tam lepší nebo horší, to se vydal zjišťovat Ozzy. A kam že zašel? No přece do hospody Na rožku, nacházející se na rožku na křižovatce pod Kovonou. ("Rožek" to má už hezkých pár let za sebou, a to ultra definitívně, protože (to místní ví) byl objekt zbourán a na tomto místě je dnes část parkoviště patřící k Lidlu - pozn. red.).


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 19/52

7.11.2023

Pivnice "U Michala", Chvalčov
Hospoda se dělila o budovu s vedlejším maloobchodem, a i když se nacházela jen pár metrů od vyhlášené pivnice "Pod lipami" na jedné straně, a kráktodobě působícího penzionu "Corone" na druhé straně, přesto dokázala fungovat celé desetiletí; nicméně od roku 2020 trvale uzavřeno.
Více na FB: ZDE.
Příběh jednorukého bandity: ZDE.


Recenze: Restaurace "Vrtule", Petřvald

5.11.2023 by Pavluscha
Vzdálené hospody

Po půl roce k nám doputovala další recenze ze vzdálenějších krajů, od našeho externího dopisovatele Pavluschi, který se zaměřuje na oblast Ostravska, Novojičínska apod. Právě z druhé jmenované oblasti je dnešní recenze restaurace Vrtule, která si u něj vysloužila nebývale kladné hodnocení.

Počet recenzí celkem: 659


SLAVNÉ DNY

4.11.2014

Den, kdy vyšla třetí Kuzmičova povídka
Mnozí to určitě neví, ale v roce 2004 sepsal Kuzmič své první povídky, které byly v únoru onoho roku publikovány na našem webu, tehdy ještě na doméně www.sweb.cz/pajzly. Jejich úspěch byl obrovský a tak jsme se těšili na další texty z Kuzmičova pera. Co se ale nestalo - Kuzmič mlčel, dlouhá léta nic nepsal... až do roku 2014, kdy u příležitosti přípravy první tištěné publikace našeho spolku sepsal a zaslal svou třetí povídku, nazvanou Jak Jura objevil kouzlo bezhotovostní platby. A právě v tento den se tento humorný text dostal i k našim čtenářům.


Napsali jsme před 10 lety ...

3.11.2013

RECENZE "NÁDRAŽKY" VE STUDÉNCE
Nevím, kolik z vás ještě cestuje vlakem, ale určitě se vás najde hafo. Na druhou stranu nevím, kolik z vás cestuje přes Studénku, resp. přímo do Studénky tak, abyste mohli zakusit atmosféru a zdejší hospodské pochutiny v místní hospodě Na nádraží. A možná právě pro ty z vás, kteří sem asi nikdy nezavítáte, je sepsána dnešní Čivova výjezdní recenze místní nádražky. Takže jak se chlastá na vlakáči? Čtěte!


SLAVNÉ DNY

1.11.2004

Den, kdy se stal Los šéfredaktorem
Když letos v květnu v televizní reportáži v České televizi zaznělo, že se hodnocení hospod zabývám skoro 20 let, tak toto tvrzení vůbec nebylo daleko od pravdy; ano, dnes je tomu opravdu již 19 let, co jsem převzal šéfredaktorské otěže webu Pajzly.cz (tehdy ještě na doméně www.sweb.cz/pajzly). A jako takovou třešničku na dortu zde uvádím přepis mé inaugurační řeči:
Z diskuze jste již patrně stačili zjistit, že se nám toho v pozadí tvorby těchto stránek změnilo opravdu více než mnoho. Současná porota v čele s dosud jediným aktivním členem Candátem se dobrovolně a nezištně vzdala správy tohoto webu, a "předala štafetu" dosud externímu členu poroty, a sice mně - Losovi, čímž se v tuto chvíli stávám jediným stálým členem poroty.
Abych pravdu řekl, dostal jsem se k těmto stránkám "jako slepý k houslím". Jelikož jsem ovšem trpělivě a vytrvale "bombardoval" nyní již bývalou porotu snahou o zveřejnění nových a nových recenzí, byl jsem nakonec pověřen k redigování a pokračování v činnosti v oblasti prozkoumávání silných a slabých stránek bystřických pajzlů, jakožto i hospod a hospůdek.
Tímto chci veřejně poděkovat za všechnu námahu, kterou členové předešlých dvou porot pro tyto stránky, a hlavně pro jejich čtenáře, vykonali a doufám, že i nadále budou občas přispívat a účastnit se na dalších, byť asi jen sporadických, recenzích našich oblíbených či neoblíbených putyk.
Věřím, že vzhledem ke svému "vytížení" budu schopen tyto stránky aktualizovat pravidelně v krátkých intervalech, a tudíž doufám, že se tyto stránky stanou hlavním zdrojem informací a taktéž prostorem pro recenze našich čtenářů a návštěvníků (nejen) bystřických paluší. Za současnou (jednočlennou) porotu vás zdraví
Los


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 18/52

1.11.2023

Pivnice "U Hanuša", Bystřice p. H.
Jedna z nejrozporuplněji hodnocených hospod na podhostýnském poli; zpočátku tvrdě kritizovaná, aby se následně dostala do nadprůměrných hodnocení mezi okolními hostinci. Fotbalový nádech jí dával své nezaměnitelné kouzlo a my tak dnes už jen litujeme její ztráty na místním pivním poli.
Více na FB: ZDE.
Příběh neoblíbené pivnice: ZDE.


Napsali jsme před 5 lety

28.10.2018

Recenze "Rally baru" ve Vizovicích
Dnes zveřejňujeme historicky první recenzi vizovické hospody. Los se s týmem pracovních kolegů vydal na podzimní výšlap a své putování pak zakončili ve vizovické hospodě Rally bar, kde sečkali na odvoz. Jelikož se zde Losovi líbilo, máme příslib, že další recenze z Vizovic budou určitě následovat. (Při procházení historických recenzí následně zjišťuji osudy tehdy ohodnocených hospod. A v tomto případě jsem dle internetových zdrojů zjistil neblahou skutečnost, že je tato hospůdka aktuálně již uzavřena. Škoda, bylo zde krásně. Na druhou stranu, slib byl splněn a aktuálně jsou ve Vizovicích zrecenzovány i další hospody, např. restaurace U Tonka či Valašský šenk - pozn. red.).


Napsali jsme před 10 lety ...

27.10.2013

RECENZE NONSTOPU "U ŠICÁKA"
Čiva se odvážil i do stojatých vod, tzn. zrecenzoval hospodu, kam se nikomu moc nechce. Dnes si vzal na paškál místní noname hospodu, které my říkáme U Šicáka, ale na výloze má již napsáno "LAS VEGAS II", tak asi konečně prozřeli a hospodě nějaké jméno dali ..." (Od počátku tato hospod opravdu jméno asi neměla a tak jsme si ji pracovně nazvali jak "Ytong" (podle stavebního materiálu, ze kterého byla vystavěna), anebo pak již pod zmíněným názvem "U Šicáka" (podle jména původního majitele a stavitele). Jen tak pro zajímavost - tuhle hospodu kdysi dávno provozoval i vrchní Karel, který předtím vedl krátce hospodu Ovčárna na Hostýně - pozn. red.).


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 17/52

25.10.2023

Hostinec "U Valacha", Bystřice p. H.
V socialistických dobách hojně navštěvovaná hospoda ze všech stran, hlavně dělníky z nedaleké stoličkárny; to platilo i ranných 90. letech. Posléze štamgastů ubývalo a nových návštěvníků nepřibývalo, a tak se to tu s covidem prostě uzavřelo. Dnes tu sice funguje plnokrevná restaurace, ale ta už píše jiný příběh.
Více na FB: ZDE.
Příběh metalového festivalu: ZDE.


Recenze: Občerstvení "Zátoka", Pozlovice

22.10.2023 by Los
Zlínské hospody

Tohle letní občerstvení jsme objevili hned krátce po našem nastěhování se do zdejšího kraje a hned od počátku jsme si jej oblíbili; skvělé pivko, úžasná atmosféra, hučící davy návštěvníků a prostředí u přehrady. Pak přišel covid a my se tady nepodívali neuvěřitelných pět let. Až letos, v jeden z posledních teplotně letní víkend v říjnu se sem vydal opět naplavenina Los, který zde zažil opět neuvěřitelně skvělé zážitky. A o jakém že to hovoříme vlastně pohostinství? Jde o občerstvení Zátoka, nacházející se opravdu v takové zátočině u Luhačovické přehrady. Proto ani dnes moc neváhejte a přečtěte si Losovo hodnocení, třeba budete mít skvělý tip na příští letní sezónu, kde se v těchto místech určitě zastavit.

Počet recenzí celkem: 658


Napsali jsme před 5 lety

21.10.2018

Recenze pizzerie "Bludička" v Pozlovicích
Tak na přečtení dnešní Losovy recenze s Rotkaderovým komentářem budete potřebovat opravdu hodně hodně času, protože oba dva se pěkně rozepsali. Před zhruba měsícem navštívili opět lázeňské město Luhačovice i s městysem Pozlovice a najedli a napili se v tamní pizzerii Bludička, odkud pro čtenáře přinesli nemálo zážitků, postřehů a komentářů.


Napsali jsme před 10 lety ...

20.10.2013

RECENZE SPORTOVNÍ HOSPODY "TENIS BAR"
Sice už tenisová sezona skončila, ale i tak vám dnes přinášíme recenzi hospody, která se nachází na bystřických kurtech, třeba už jen proto, abyste si udělali názor a příští rok sem zavítali, protože přes zimu se sem prostě nedostanete. Los se obětoval a šel sem nejen zasportovat, ale i požít něco dobrého tak, abyste si vy, čtenáři, mohli přečíst, jak to tady v tomto Tenis baru chodí...


Napsali jsme před 15 lety!

19.10.2008

RECENZE "OSMIČKY" U BENETKOVÉHO
Do hospody, jejíž recenzi vám dnes přinášíme, se nikomu ze členů poroty nechce, a tak se recenze této knajpy objevuje na našich srnkách po dlouhých třech letech. Reputaci nám zachránilo Divoké prasátko, které před pár týdny vlezlo na křižovatce "u Benetkového" do smrdící hospody nazvané jednoduše Bar 8. Hodnocení tohoto pajzlu se nachází vždy na podprůměrných číslech a v celobystřickém hodnocení recenzí zabírá jednu z posledních příček. Jak si tedy po třech letech od poslední recenze dnes knajpa vede? (Historicky je zde trochu zmatek ve jménech, ale v zásadě je to jednoduché; v onom roce to tu jelo ještě pod názvem Bar 8, následně došlo k přejmenování na Bingo bar, a tak to tu funguje dodnes - pozn. red.)


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 16/52

18.10.2023

Restaurace "U Luďka", Bystřice p. H.
Tak trochu zastrčená restaurace, kterou jsme ale my celou dobu její existence považovali za čistokrevnou pivnici, v 90. letech navíc okořeněnou i celonočním provozem baru. To, že se zde lidé i stravovali, o tom se nám donesla jen vzdálená informace, se kterou jsme stejně nikdy nepracovali. Hlt už zdejší pochutiny nikdy neochutnáme, protože bylo uzavřeno v roce 2019 a aktuálně zde funguje nový provoz pod názvem "U Ryby".
Více na FB: ZDE.
Příběh neznámé restaurace: ZDE.


Napsali jsme před 15 lety!

12.10.2008

RECENZE CHLAŠČOVSKÉHO HOTELU "ŘÍKA"
Tuhle hospodu Los recenzoval před dvěma lety a tak jsme byli zvědavi, jak se její vývoj posunul v čase. Jelikož první, co jsme na Losově recenzi shlédli, bylo celkové hodnocení, musíme přiznat, že se asi hospodě daří, resp. že vzkvétá. Jo, a jaké hospodě je řeč? Jde tedy o Hotel Říka na Chvalčově. Proto tedy čtěte, neváhejte! (Tuto rodinnou hotelovou restauraci mám jednu z nejradši a co se dá, tak se tady zastavím. Však taky na našem webu je celých 12 recenzí, a to určitě o oblibě svědčí. Ta z roku 2008 je konkrétně třetí v pořadí ... Jo, a dokonce jsme tady i několikrát přespali a taky naprosto skvělé. Můžu jedině doporučit k návštěvě - pozn. red.


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 15/52

11.10.2023

Hospoda "U Králů", Chvalčov
V 90. letech 20. století to bylo zjevení na podhostýnské scéně, a to hlavně existenci tzv. televizního salonku, kde jste mohli zapadnout do pohodlných křesel a užívat si satelitní programy vysílané na velkém plátně na zdi. Holt doba se změnila, TV salonek zmizel, stejně tak konkurenční výhoda zdejší pivnice, a tak postupně uvadala až v roce 2017 zanikla.
Více na FB: ZDE.
Příběh promarněného jména: ZDE.


Napsali jsme před 20 lety!!!

9.10.2003

RECENZE PIVNICE "ZAHÁJENÉ" V BYSTŘICI P. H.
Je neuvěřitelné, kam až sahá existence našeho webu. Dnes se tedy můžeme pochlubit recenzí, která vznikla před neskutečnými 20 lety! V té době ještě porotci chodívali na pivko společně, a díky tomu taky vznikaly společná hodnocení. Dnes se sami o tom můžete přesvědčit v recenzi na hospodu Zahájené, nacházející se v sousedství bystřického koupaliště uprostřed stejnojmenného lesoparku, kterou sepsala hned čtveřice porotců!!! Už tehdy si tato pivnice, dnes restaurace, vysloužila vysoké hodnocení a v tomto trendu pak pokračovala i v dalších letech (ale o tom zase příště). Za nás určitě byly nejzajímavější návštěvy na Štědrý den, kdy u v TV puštěných pohádek a vedle barpultu rozsvíceného stromečku jsme si mohli u vánočního pivka a čerta užívat kouzelné atmosféry a k tomu si třeba zahrát kulečník (cca od 1994 do 2014) - pozn. red.


Napsali jsme před 5 lety

7.10.2018

Druhá recenze "Moštárny" v Neubuzi
Hospoda Moštárna v Neubuzi u Slušovic již byla letos jednou Losem recenzovaná, nicméně okolnosti tomu chtěly, aby se zde Los i s Luťasem objevili poslední páteční odpoledne, kdy to tu fungovalo za předchozího výtečného provozovatele. Z toho důvodu se rozhodli tento stav popsat a zaarchivovat, aby bylo v budoucnu případně s čím srovnávat. Proto vám dnes přinášíme aktuální dvojrecenzi hospůdky Moštárna, která má od 1.10.2018 nového provozovatele, a tudíž se sem Los s Luťasem chystají i v budoucnu, aby prozkoumali, co je oproti předchozímu majiteli nového; ale o tom až příště. (Tahle hospůdka jede na plné obrátky; je zřejmé, že noví provozovatelé to vzali hezky od podlahy a ani covicové uzavírky jim nakonec vaz nezlomily. Dodnes se tu skoro každý víkend pořádají různé akce, a my s Luťasem můžeme jen litovat, že se zde už nevyskytujeme. Ale s ohledem na Luťasovy aktuální stěhovatelské plány není třeba všem dnům konec - pozn. red.)


Napsali jsme před 10 lety ...

6.10.2013

VÝJEZDNÍ RECENZE "U JANA" V HOLOMÓCI
Máme tu první neděli v měsíci a ta je vždy ve znamení výjezdní recenze. Tentokrát nám Čiva připravil recenzi ze své druhé domoviny, a sice z hanáckého Holomóca. Rodinný podnik U Jana vypadá zvenčí i zevnitř velice lákavě, proto věříme, že tato dlouhá předlouhá recenze bude zajímavá i pro ty, kteří se do Holomóca jen tak nedostanou. (Jak je zřejmé z dosud funkčních FB stránek, od 1.5.2019 trvale uzavřeno; teda, původně asi fakt plánovali jen rozsáhlejší rekonstrukci, nicméně přišel covid a bylo po plánech. Zajímavou vzpomínkou pro nás je fakt, že jsme před oněmi 10 lety zveřejňovali výjezdní, čili mimobystřickou, recenzi pravidelně každou první neděli v měsíci. Na tohle pravidlo jsme už dávno zapomněli, a tak ono připomenutí je o to více příjemnější - pozn. red.).


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 14/52

4.10.2023

Penzion Ovčárna, Sv. Hostýn
Tahle restaurace pod točnou autobusů na Hostýně je sice stále v provozu, ale s ohledem na nové provozovatele již píše úplně jiný příběh jako ten, o kterém chceme hovořit. Jde o příběh pana Pavla (RIP), a odvíjel se zde v letech 2008-2018.
Více na FB: ZDE.
Příběh plných talířů: ZDE.


Recenze: "Bar U Nováků", Bystřice p. H.-Lázně

1.10.2023 by Los
Bystřické hospody

Tak a je to venku, Los ve svém živém vstupu v reportáži 18.5.2023 na ČT24 neměl pravdu; ne že žádné nové hospody nevznikají, ba právě naopak, vznikají chlapče, vznikají. Kromě letošní občerstvovny Maruška na Sv. Hostýně, Hostýnského pivovaru v domě Sušil, anebo hospůdce Kravín v Rajnochovicích, se kousek nad Bystřicí už pár let nachází nová hospoda, nazvaná podle příjmení majitelů Bar U Nováků. Je to kousíček nad hřbitovem, první odbočka vlevo do kopce a po cca sto metrech jste tam! A protože si je Los vědom svého pochybení, tak taky jako první z naší poroty poctil tuto celodřevěnou a dvoupodlažní kolibu svou hodnotící návštěvou. A my hned teď můžeme prohlásit, že se v současnosti jedná asi o tu nejzajímavější hospodu na celém podhostýnském poli. Tak pojďme na to!

Počet recenzí celkem: 657


Napsali jsme před 15 lety!

28.9.2008

RECENZE ŤINŤONSKÉ RESTAURAČKY "U DVOU LVŮ"
Tato hospoda je spíše známá pod předchozím názvem "Mrtvolka", ale od těch dob se mnohé změnilo. Dnes je to více restaurace než hospoda, navíc pod vedením a majitelským patronátem soudruhů z Vietnamu. Jak si tedy tento podnik pod jejich vedením vede? Na to vám může odpovědět dnešní recenze U dvou lvů od Dědy Lebedy (Fr.). Ani proměna typické pivnice Mrtvolka v tuto (v onu dobu) vietnamsky laděnou restauraci zdejšímu podniku nepomohla. Ba asi právě naopak. V té době ještě na pivním poli tvrdě vládly spíš nálevny než restaurace, a tak návštěvnost nebyla nijak závratná. A to ani díky strategickému umístění hned u sběrného parkoviště pro návštěvníky nedalekého Sv. Hostýna - ti totiž nahoře na Hostýně v té době už našli dostatek občerstvovacích stanic, a tak zde dole u parkoviště se zastavil fakticky už jen málokdo. V roce 2008 tu ovšem bylo vše nové a čisté a nic nenasvědčovalo tomu, že skoro na den přesně za 6 let se to tu uzavře navždy - pozn. red.


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 13/52

27.9.2023

Pension U Ježka, Rajnochovice-Košovy
Krásná hospůdka u cesty mezi Rajnochovicemi a Bernádkou, poskytující taktéž 10 lůžek. Bohužel to tu vyhořel v roce 2010 a tak zbývají už jen vzpomínky a pár fotografií. RIP.
Více na FB: ZDE.
Příběh srazu poroty: ZDE.


Napsali jsme před 10 lety ...

22.9.2013

RECENZE BYSTŘICKÉ "NÁDRAŽKY" ALIAS "U BOBRA"
APo celých 5-ti letech tu máme recenzi hospody nacházenící se u vlakového nádraží. Tato hospoda se dříve jmenovala "U Bobra", nicméně dnes se již jmenuje jednoduše U nádraží. Jestli měla změna názvu vliv i na zlepšení či zhoršení kvalit této knajpy, toho se zhostil Čiva, aby to zjistil a pro nás napsal na svá zjištění recenzi. (Fungovalo to zde bez větších problémů nadále i pod novým provozovatelem a novým názvem, nicméně podobně jako u desítek dalších hospod i tady zatnul tipec covid, resp. vládní restrikce. Od roku 2020 je objekt přebudován na sídlo jedné místní stavební firmy, z čehož je jasně patrné, že k restartu tady už nikdy nedojde - pozn. red.).


Napsali jsme před 15 lety!

21.9.2008

RECENZE BUSOVÉ NÁDRAŽKY "NA FLORENCI"
Už jsme se báli, že se Kafka uspokojil s členstvím v naší porotě a tím že jeho recenzoidní kousky byly skončeny. Ono už to tak skoro opravdu vypadalo, protože třičtvrtě roku se ani neozval, ani nezavolal ani nás nikoho nepozval na nějakou spářku. Nevadí, dnes je vše zapomenuto. Kafka se osmělil a za naši porotu navštívil nevábný podnik nacházející se na bystřickém autobusovém nádraží, známý pod neprofláknutým názvem Na Florenci. Že posezení zde není optimální, tomu nasvědčuje Kafkovo celkové hodnocení - více viz v Kafkově recenzi, která bohužel není ozdobena žádnou fotografií, ale jak Kafka řekl, chlast zvítězil a na foťák už nezbylo...


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 12/52

19.9.2023

Retro bar, Holešov
Pan Tomáš se po ukončení nájmu v baru Černá Hora v Bystřici p. H. přesunul do rodného Holešova, kde u cesty kousek od dnešního kruhovéhoo objezdu u gymnázia zprovoznil bar pod názvem Retro. Tento ale také neměl na růžích ustláno a po cca 15 letech v roce 2017 taktéž ukončil svou činnost.
Více na FB: ZDE.
Příběh absence parkoviště: ZDE.


Recenze: "U bílého koně", Rusava

17.9.2023 by Děda Lebeda
Bystřické hospody

Letos se na Rusavě snad trhly dveře, protože toto už je druhá letošní recenze rusavské hospody, a to dokonce furt té samé. Po předchozím vysoce pozitivním hodnocení šéfredaktora Losa z února k nám dorazila naopak ne úplně příznivá recenze penzionu U bílého koně od Dědy Lebedy. Co jej tady štvalo a naopak co se mu zde líbilo, to si přečtěte v jeho dnešním hodnocení.

Počet recenzí celkem: 656


Napsali jsme před 15 lety!

13.9.2008

RECENZE PIZZERIE OSÍČKO
No hezky bratře Čivo, hezky si se nám rozpovídal. Je jasné, že takhle obsáhlou recenzu jsme na našich srnkách neměli už hodně hodně dlouho. No paráda. A kde že to náš Čivoid obecný zavítal? Do nedalekého Osíčka, kde sa nacházá proslulá Pizzerie, kde si zcela určitě skvěle pošmáknete na netekutých pochutinách. Ale jak si pochutnáte na pivku, v jakém prostředí a s jakýma lidma, to si budete muset přečíst v dnešní Čivově recenzi.


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 11/52

12.9.2023

Bar Černá Hora, Bystřice p. H.
Tento bar vznikl v roce 1996 a zanikl ještě před covidem. Nicméně za těch více jak 20 let existence zcela určitě zanechal nesmazatelnou stopu na zdejším pivním poli. Proto čtěte detaily o jeho vzniku, provozu i zániku.
Více na FB: ZDE.
Příběh krabicových vín: ZDE.


Napsali jsme před 5 lety

9.9.2018

Recenze nádražky "U mašinky" v Otrokovicích
Tak jako minulý týden, tak i dnes, vám přinášíme krátkou recenzi od nového externího přispěvovatele, tentokát od jistého Luťase, který se jeden páteční večer objevil na nádraží v Otrokovicích, kde si chvíle čekání na noční spoj krátil v místní nádražce U Mašinky. Tuto hospodu zrecenzoval již v roce 2014 Čiva a tak je možné posoudit, kam se kvality zdejší náslevny posunuly. Naštěstí, o co více je recenze kratší, o to více fotografiemi je obohacena, takže tam můžeme alespoň prostřednictvím jich nahlédnout.


Napsali jsme před 10 lety ...

8.9.2013

RECENZE RUSAVSKÉ HOSPODY "NA ROZCESTÍ"
A je to tu!!! Konečně se někdo rozhoupal k recenzi hospody, která se na našem žebříčku drží na prvním místě již několik let! A kdo jiný by tuto hospodu měl znovu zrecenzovat než ten, který ji v roce 2009 poctil tak vysokým hodnocením. Ano, je to opět Čiva! Díky němu se můžeme podívat do útrob rusavské hospody Na rozcestí, která v roce 2009 dostala výborných 4.25 bodu. Udržela si tato hospoda svůj nadstandard anebo se dokonce zlepšila? Čtěte dnešní recenzi! (Tak i tato podhostýnská hospoda to už má za sebou. Je zde trvale uzavřeno a nevypadá to, že by se zde konaly nějaké akce na znovuoživení. A proč taky, když hned budova vedle je další pohostinství, dokonce restaurace "Obecní dům", který se drží dodnes, takže otevřít si hospodu vedle zavedené restaurace by byla asi ekonomická sebevražda. Já osobně jsme se tomu divil i v dobách, kdy zde fungovaly hospody obě, ale jak je vidět, čas to vše rozluštil za nás - pozn. red.).


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 10/52

5.9.2023

Hodnocení krabicových vín
Slyšeli jste někdy o šílencích, co hodnotili (ne)kvality krabičáků? Tak tedy čtěte...
Více na FB: ZDE.
Příběh krabicových vín: ZDE.


Recenze: "Hospoda v Sehradicích"

2.9.2023 by Los
Zlínské hospody

V živém vstupu na ČT24 ve čtvrtek 18.5.2023 Los komentoval hromadný zánik vesnických hospůdek v Podhostýnském regionu, nicméně jeho slova se dají aplikovat na všechny vesnické hospody v ČR. Dnes recenzovaná Hospoda v Sehradicích je zatím výjimkou, protože doposud funguje, byť paběrkuje. A právě na jejím příkladu dnes Los sepsal namísto klasicky seřazené recenze volný Příběh vesnické hospody, kde uvádí z jeho pohledu fakta na neveselé fungování stávajících hospůdek, pivnic a náleven na vesnicích, přičemž umně do příběhu zakomponoval i hodnocení samotné hospody v Sehradicích, což je malá vesnička u Luhačovic. Proto si dnes vychutnejte tento příběh, možná v něm poznáte i osud některé z hospůdek ve vašem okolí, ať ještě fungující nebo již nenávratně uzavřené.

Počet recenzí celkem: 655


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 9/52

29.8.2023

Restaurace "Sušil", Bystřice p. H.
Po sametové revoluci byla restaurace v prostorách městem vlastněné budovy Sušil uzavřena a znovu se dočkala provozu až od roku 2006. Od té doby se zde provozní střídali jak ponožky, ale my jsme si dali tu práci a celou dobu jsme řádně sesumírovali.
Více na FB: ZDE.
Příběh prázdné hauté cuisine: ZDE.


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 8/52

23.8.2023

"INTERNETOVÁ PIVÁRNA", BYSTŘICE P. H.
Tato pseudohospoda vznikla jako takový vedlejší produkt v rámci skupinky lidí, kteří ve zdejších prostorách hrávali online počítačové hry, a tak přišel nápad tyto služby rozšířit i o pitivo a další pochutiny. Fungovalo to zde od roku 2005 do cca roku 2014, a díky společné návštěvě Losa a Čivy máme k dispozici i fotografie interiéru, které jsou už z dnešního pohledu opravdu raritní.
Více na FB: ZDE.
Příběh Trojnožky: ZDE.


Recenze: "Občerstvovna Maruška" Sv. Hostýn

20.8.2023 by Děda Lebeda
Podhostýnské hospody

Je pro nás velmi milou povinností uvést na Podhostýnsku nově vzniklé pohostinství, což je událost zcela jedinečná, a po covidu i unikátní. Počátkem letošních prázdnin byla na Sv. Hostýně, v místech dole pod schody, pod Vodní kaplí, v sousedství vyvěrajících pramenů, otevřena tzv. Chalouka Maruška, což je zrekonstruovaná bývalá Kramářská bouda. V přízemí se nachází výdejní okénko tzv. občersvovny, v 1. patře je možno se ubytovat v tzv. poustěvnně. Nás samozřejmě zajímala a zajímá ta první možnost, a prvním z porotců, kteří to tu navštívili, byl náš kmet Děda Lebeda, který si zde v polovině srpna pochutnal na místním speciálním pivu. Proto vám dnes můžeme přinést premiérovou, a řekněme si hned na začátek, že velmi pozitivní, recenzi občerstvovny Maruška s tím dodatkem, že i z jiných zdrojů se k naším uším dostávají jen slova chvály. A tak nás vznik a provoz tohoto občerstvení těší dvojnásob. Držíme palce.

Počet recenzí celkem: 654


Napsali jsme před 5 lety

19.8.2018

Recenze hospody "Na třináctce" v Henčlově
Dnes tady máme něco i pro milovníky cyklistiky. Na trase cyklostezky „Bečva“ vedoucí z Přerova přes Troubky a dále do Tovačova nachází se i dědina zvaná Henčlov, v kteréžto najdete hospody hned dvě. Pozorný čtenář má jistě v paměti dva roky starou recenzi jedné z těchto hospod, a sice knajpy Na třináctce, a právě sem se opět podíváme, abychom zjistili, zda je vše při starém, či došlo k nějakým převratným změnám. (Toto je typicky jedna z vesnických hospod, kterou doběhla covidová vlna spolu se skokovými nárůsty cen energií. Ano, tušíte správně, je trvale uzavřená, stejně jako dalších několik set vesnických hospůdek jen za poslední rok dva, o kterých byly obě reportáže na ČT24 i ČT1, jejichž jsem byl hostem. A jestli je jí škoda? Pro místní určitě je, pro provozovatele určitě taky, ale pro nás je to jen další číslo, my bychom se tam stejně nikdy nepodívali, a nebýt cyklisty Čivy, tak ani o ní nevíme (a s ohledem na to, že Čiva bydlí již stovky km daleko, tak ani ten už by to tam nikdy nenavštívil) - pozn. red.).


Napsali jsme před 10 lety ...

18.8.2013

RECENZE BÝVALÉ PARTIOVKY "SEVEN"
Dlouhých předlouhých 5 let nepáchla do tohoto podniku recenzentská noha, až nyní se Čiva při tůře po bysřických pajzlech odhodlal i sem. Sedmička patří mezi dlouholeté stálice a tak nás určitě zajímalo, jak se tu teď sedí a pochlastává. Díky Čivo! (Tento bar nacházející se v budově po bývalé socialistické partiovce na kraji bystřického sídliště byl pravým nočním podnikem, kde se o víkendech nezřídka končilo až za jasného rána. Což bylo docela nepochopitelné s našimi docela negativními zkušenostmi, které se projevily i v našich recenzích. No, jak se říká, sto lidí sto chutí, a tak asi proto to tu fungovalo fakt po dvě dekády. Aktuálně tam je údajně nějaká kavárna Laurencie - pozn. red.).


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 7/52

16.8.2023

"LÁZEŇSKÁ KOLIBA", CHVALČOV-LÁZNĚ
Jednalo se o mimořádný pohostinský počin, a to nejen na podhostýnském pivním poli, ale vlastně i na celé střední moravě. Interiér byl vyveden do podoby celodřevěné koliby, připomínající podobné koliby ve Vysokých Tatrách, s funkčním krbem a plnohodnotnou kuchyní. Nacházel se kousek pod kamenolomem v obecní části Chvalčova nazvané Lázně, a fungoval zde v letech cca 2002-2007. Zánik nebyl ani tak z ekonomického důvodu jako spíše z důvodu rodinného, kdy jeden z rodinných příslušníků se sem následně nastěhoval. Škoda přeškoda, a tak nám nezbývá už jen se slzou v oku na toto pohostinství vzpomínat.
Více na FB: ZDE.
Příběh rodinného krbu: ZDE.


Recenze: "Bufet na koupališti" Sehradice

13.8.2023 by Los
Zlínské hospody

Léto je v plném proudu a tak jsme si pro vás připravili aktuální recenzi bufetu na koupališti v Sehradicích. A měli štěstí, protože tato není po covidu otevřena celotýdenně, ale de facto jen na víkendy. Los zde nedaleko bydlí, a tak zdejší koupaliště navštěvuje pravidelně, což mu taky umožňuje vyzkoušet všechny nabízené služby a zboží. Díky tomu máte jedinečnou možnost objektivně nahlédnout do zdejšího areálu, a to samozřejmě včetně zhodnocení služeb v místním bufetu.

Počet recenzí celkem: 653


Napsali jsme před 10 lety ...

11.8.2013

RECENZE INTERNETOVÉ PIVÁRNY
Me tomu už pár měsíců, co Čiva s Losem prolezli pár hospod a tato nesměla chybět. Internetovou pivárnu v každém městě nenajdete, teda pokud vůbec někde něco podobného existuje. Ale jak je z letošní Losovy recenze i z dnešní Čivovy recenze tohoto pajzlu zřejmé, tak jinde určitě ani nelitují. (Internetovou pivárnu jsme na na našem webu od počátků její existence od roku 2005 nazývali "U trojnožky", a to údajně díky tomu, že zde Candát při své první návštěvě viděl třínohého psa. V té době totiž ještě tato pseudohospoda neměla ani jméno, tak prostě stejně nebylo zbytí. A tento název se stal opravdu na chvíli názvem oficiálním, což potvrzuje článek v Deníku Kroměřížska ze dne 11.7.2007, kde je doslova napsáno: „Pravou raritou se mohou pochlubit v Bystřici pod Hostýnem. Už druhým rokem tam totiž provozují internetovou pivárnu. „Kdysi to napadlo jednoho z hostů, a tak jsme původní klasickou putyku přebudovali,“ vzpomíná provozovatel podniku U Trojnožky…“ - pozn. red.).


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 6/52

9.8.2023

PIZZA BAR "ANGELO", BYSTŘICE P. H.
Tato luxusní pizzerie a restaurace v jednom vznikla v roce 2008 a zabírala prostor v bývalém průmyslovém areálu na bystřickém sídlišti. Tam vydržela zhruba dekádu než se musela přestěhovat do městského domu Sušil, odkud pak koncem roku 2022 taktéž ukončila svou činnost díky nesmyslně vysokým poplatkům za energie. Aktuálně vlastní provoz nemá, ale aspoň z pivnice U ryby připravuje catering, rozváží obědy a ve čtvrtky má svůj pizza den, takže občané úplně o svou pizzu nepřišli.
Více na FB: ZDE.
Příběh umělého osvětlení: ZDE.


Recenze: "U Mokrošů" u přehrady Bystřička

6.8.2023 by Los
Meziříčské hospody

Přehrada Bystřička se od naší podhostýnské rodné hroudy nenachází až tak daleko, aby si tam nějaký ten našinec neudělal nějaký rodinný výlet. A tak se stalo i nyní, poslední víkend před letošními letními prázdninami, kdy se Los s rodinkou vydal prozkoumat tamní zákoutí, kde strávil pár svých dovolených naposledy před dobrými 12 lety. A samozřejmě se nemohlo vynechat občerstvení; původní záměr byl dát si něco lehkého v občerstvení U vodníka na hlavní pláži, ale toto bylo bohužel ještě uzavřeno. A tak volba padla na podnik pár set metrů vedle, hned u přehradní hráze, a to v restauraci U Mokrošů. A měli štěstí, protože tato není po covidu otevřena celotýdenně, ale de facto jen na víkendy. Kdo na čem a jak si ne/poškmákl, to si přečtěte v naší dnešní recenzi.

Počet recenzí celkem: 652


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 5/52

2.8.2023

PENZION "U KŮLU", RUSAVA
Spíše v létě cyklisty navštěvované občerstvení ve venkovních prostorách pod kůlem (alias torzem stromu), ale v chladných měsících jste se mohli uchýlit dovnitř, do krásně útulné místnosti ve valšském stylu. A pro ty, co byli zmoženi, mohli zde i přespat v několika pokojících na patře. Provoz byl ukončen na konci prázdnin 2016 ze zdravotních důvodů provozovatelů.
Více na FB: ZDE.
Příběh křtu první knihy: ZDE.


Interview pro INZLIN 10/2020

31.7.2023

Dnes jsou tomu přesně 3 roky, co byla vydána kniha Zaniklé příběhy podhostýnských pohostinství. Při té příležitosti jsem byl pozván na rozhovor a vyzpovídán redaktorem Jakubem Malovaným pro měsíčník INZLIN, a tento rozhovor měl vyjít v říjnovém vydání roku 2020. Bohužel, Covid-19 vše zhatil a dané číslo se nikdy nedostalo do tisku; konkrétně tento měsíčník přestal vycházet po mnoho měsíců, a to od čísla 10/2020 do čísla 07/2021. A tak aspoň nyní, v rámci výročí vydání mé knížky, zveřejňuji toto celé, nezkrácené, neredigované a necenzurované interview zde, aby nepřišla snaha všech vniveč a další informace, detaily a skutečnosti se tak dostaly k očím a uším našich čtenářů.
Čtěte ZDE.


Recenze: "Tenis klub" v Bystřici p. H.

30.7.2023 by Brtník
Bystřické hospody

Po neuvěřitelných 4,5 letech se nám ozval náš externí dopisovatel Brtník a přinesl nám svou verzi hodnocení občerstvení, které je součástí zázemí na bystřických tenisových kurtech. Jeho krátké, ale výstižné, hodnocení nás těší o to víc, že my se na tamní kurty již nemáme možnost podívat, a tak alespoň díky jeho recenzi můžeme nasát zdejší atmosféru pro nás již tak vzdálenou. Proto neváhejte a čtěte Brtníkovu recenzi na bufet Tenis klub.

Počet recenzí celkem: 644


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 4/52

29.7.2023

OBČERSTVENÍ "U MICHALA", TESÁK/RAJNOCHOVICE
Samostatně fungující letní zahrádka k tehdejší chatě "Tesák" zde fungovala od roku 2010 ro zhruba léta páně 2016, kdy se u chaty Tesák objevila regulérní venkovní posezení, a tak služeb občerstvení "U Michala" již nebylo potřeba. Následně v době covidu sice došlo k oživení činnosti, nicméně tuto ukončil navěky požár v lednu 2022.
Více na FB: ZDE.
Příběh alternativní zahrádky: ZDE.


Napsali jsme před 15 lety!

27.7.2008

RECENZE HOSPODY "U TŘÍ ŠUTRŮ" NA KAMENCI
Čiva toho letos moc neposlal a tak o to více potěšila jeho recenzentská aktivita. Co na tom, že šel do nejbližší hospody, hlavně když z toho pro naše srnky něco káplo. Takže vám tímto představujeme Čivovu recenzi na S club v Dřevohosticích. Zajímavé je, že tuto hospodu Čiva zrecenzoval už v roce 2006, takže můžeme srovnat, co se tam změnilo. (Hospoda a bar S club, jak se to tu oficiálně nazývalo, je již minulostí, konkrétně od léta 2017, ale místní obyvatelé nemusí smutnit, protože na daném místě funguje restaurace jiná, nazvaná jak jinak než Radnice, když už je v budově radnice, že jo. Mimochodem, k dnešnímu dni jsou stále ještě funkční FB stránky S clubu - pozn. red.).


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 3/52

26.7.2023

HOTEL "PODHORAN", BYSTŘICE P. H.
Budova bývalého hotelu se nachází na bystřickém náměstí a i když se zde již dlouhou dobu nic zásadního neděje, stále je to jedna z dominant města Bystřice p. H., byť je ve zchátralém stavu. V dřívějších dobách byla tato stavba přítomna skoro na všech pohlednicích ze zdejšího kraje, a tak si Podhoran určitě zaslouží být další v pořadí v našem seriálu o zaniklých hospodách.
Více na FB: ZDE.
Příběh křivého bowlingu: ZDE.


Napsali jsme před 15 lety!

20.7.2008

RECENZE HOSPODY "U TŘÍ ŠUTRŮ" NA KAMENCI
Po krátké odmlce dané Losovou abstinencí se vracíme k pravidelnému nedělnímu zveřejnění nové recenze. Dnešní je opravdová specialitka od Rumcajse, již šestá recenze pajzlu U Tří šutrů, která byla na našich srnkách zveřejněna. Mimochodem, tímto počinem vyrovnala tato knajpa počet recenzí hospody "U Hanuša" a sdílí tak první místo co do počtu recenzí. (Tato zlatomládežnická hospoda byla v první dekádě tohoto tisíciletí nejhojněji navštěvovanou hospodou a každý víkend to tu žilo de facto nonstop, protože zavírací doba nebyla stanovena a záleželo tedy jen na osazenstvu, kdy se uráčí jít domů. Bohužel tak jak rychlý byl nástup popularity této hospody, tak rychlý byl její pád a od roku 2010 je tato hospoda po smrti - pozn. red.)


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 2/52

19.7.2023

ZANIKLÉ OBČERSTVENÍ U VODNÍ KAPLE ZŮSTALO LIDEM V SRDCÍCH
První díl o zaniklých pohostinstvích na Podhostýnsku začneme stylově na Hostýně, konkrétně si připomeneme původní provoz v Kramářské boudě pod Vodní kaplí.
Více na FB: ZDE.
Více na webu ZLINEWS.cz ZDE.
Příběh ne-posledního stánku: ZDE.


Recenze: "Bašta U Dokládalů" v Přerově

16.7.2023 by Los
Přerovské hospody

Přerov není tak daleko od naší rodné podhostýnské hroudy, tzn. je určitě spousta našich čtenářů, kteří se sem častěji či řídřeji dostanou. Takže pokud chcete doporučení, kam se tady zastavit za výborným pivkem, skvělou atmosférou v neskutečně krásném prostředí, tak vězte, že u vodních ploch Lagun existuje areál hospody zvané Bašta U Dokládalů, kde kromě občerstvení můžete dostat i sportovní vyžití. Toto místo se nám sice podařilo odhalit premiérově až začátkem letošních prázdnin, a s ohledem na místní kvality neváháme a recenzi s Losovým maximálním hodnocením dáváme na náš web co nejdříve.

Počet recenzí celkem: 643


Napsali jsme před 5 lety

15.7.2018

Recenze hostince "U Krajčů" v Pozlovicích
Ještě předtím než Los s Rotkaderem navštívili v Pozlovicích minulý týden šenk Ogar, který docela solidně zkritizovali, tak se v zastavili uhasit žízeň v sousedním hostinci U Krajčů. Jak následně vyhodnotili, kdyby se zde zdrželi více, a nehledali jiný podnik pro zasycení, určitě by udělali lépe; alespoň tohle je zřejmé na první pohled z jejich další společné recenze, která se tentokrát nese ve velmi pozitivním duchu.


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 1/52

8.7.2023

O ČEM SERIÁL JE?
Cílem přehledu zaniklých hospod v rámci projektu „Kronika podhostýnských pohostinství“ není důvody hledat, jako je spíš jen okomentovat v souvislosti s tou konkrétní hospodou, o které je řeč.
Více na FB: ZDE.
Více na webu ZLINEWS.cz ZDE.
Kronika podhostýnských pohostinství: ZDE.


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ

7.7.2023

NOVÁ SÉRIE
Dnes k vám doputoval první příspěvek z rozsáhlé série nazvané „Kronika podhostýnských pohostinství“ s podtitulem „Zaniklé hospody z oblasti pod Hostýnem v 21. století“.
Více na webu ZLINEWS.cz ZDE.


Recenze: "Nová chata Tesák" na Tesáku

2.7.2023 by Los
Podhostýnské hospody

A jsme opět na Tesáku, kde se, narozdíl od zbytku Podhostýnska, pivní scéna docela hýbe. Dnes slavnostně zveřejňujeme historicky první recenzi nového stálého náhradního provozu původní vyhořelé chaty Tesák, který jsme pracovně nazvali jako Nová chata Tesák. Tato chatička je tak trochu schovaná vedle torza původní chaty a za lavicemi před letním stánkem na parkovišti, ale to nic nemění na tom, že tu stojí, že tu je a že tu funguje; a podle stavu na transparentním účtu pro obnovu původního provozu to vypadá, že tu tento náhradní provoz bude fungovat opravdu asi dlouho. Tímto tedy přijměte pozvání do těchto novotou vonících prostor a alespoň prostřednictvím dnešní recenze nasajte zdejší atmosféru.

Počet recenzí celkem: 642


Novinky: Nová občerstvovna na Sv. Hostýně

1.7.2023

Dnes máme pro vás krásnou novinku - na Sv. Hostýně byla zrekonstruována původní Kramářská bouda pod Vodní kaplí, která byla uzavřena před dobrými 10 lety, a na jejím místě vznikla nová "občerstvovna" pod jménem Maruška. Přejeme dlouhou životnost, protože Hostýn si podobné zařízení určitě zaslouží, nejinak samozřejmě zdejší návštěvníci, poutníci a turisti. No a jako takové zavzpomínání přinášíme i celou kapitolu z šéfredaktorovy knihy "Zaniklé příběhy podhostýnských pohostinství", která je právě o tomto místě, a která se nazývá Příběh ne-posledního stánku.


Napsali jsme před 5 lety

1.7.2018

Recenze pivovaru "Riegrovka" v Olomouci
Po delší době se dnes zase podíváme do hanácké metropole Holomóce, kde Čiva navštívil minipivovar Riegrovka sídlící ve stejnojmenné ulici v samém centru města. Zajímavostí je, že zde předtím už dva minipivovary (Svatováclavský a Měšťanský) sídlily, takže by to mohlo vypadat, že je to tady snad nějaké zakleté. Jak tomu je ve skutečnosti, čtěte v dnešní recenzi. (Tak zmínka o zakletém místě je zde vcelku pravdivá, protože jak se nám podařilo vypátrat z interfernetových zdrojů, tak i pivovar Rieglovka je už minulostí, konkrétně někdy v průběhu roku 2020 se to tu natrvalo uzavřelo. Aktuální provoz se jmenuje "Burger&Beer Brothers", no tak snad jim to tu chvilku vydrží - pozn. red.).


Napsali jsme před 20 lety!!!

28.6.2003

RECENZE HOSPODY "SOKOLOVNA" V BYSTŘICI P. H.
Přestože jsme Sokolovnu navštívili již v květnu, své dojmy z našeho posezení vám z nedostatku volného času přinášíme až teď, na konci června. Pokud jste alespoň trochu zvědaví, co vše se v této hospodě za poslední dva roky změnilo a co naopak zůstalo při starém, neváhejte se podívat na recenzi Sokolovny pro rok 2003. (To jsou původní slova z našeho webu tak, jak je tehdy uvedli autoři této čtyřrecenze. Ano, čtete správně, tak jak je dnes problém získat recenzi od jednoho jediného porotce, tak v ranných dobách naší činnosti byly recenze běžně tvořeny třemi i čtyřmi hodnotiteli najednou. Ale zpět k "Sokolce"; tato pivnice se statečně drží na podhostýnském pivním poli, a neskolil ji ani předchozí režim, ani drsné devadesátky, a dokonce ani covid. Vždy si našla své zákazníky, a otevřeně řečeno, je jen málo důvodů proč litujeme, že už nebydlíme na Bystřicku, a chybějící návštěvy v této skvělé pivnici jsou jedním z nich. Držímě pěsti do dalších (desítek) let - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

24.6.2018

Recenze "Zahájky" v Bystřici p. H.
Pachatelé se vrací na místo činu, toto známé motto dnes můžeme jen potvrdit. Na bystřické Zahájce alias restauraci a pizzerii Zahájené vyrostlo několik generací nejen našich předků, ale i valná část naší původní a aktivní poroty, a předpokládáme, že ještě několik dalších generací sem bude chodit. Proto jsme rádi, že náš přispěvovatel Brtník se objevil na zdejší megazahrádce a přinesl nám aktuální novinky z této legendární hospody. (Musíme nekriticky přiznat, že venkovní letní megazahrádka, schovaná v hustém lesním porostu lesoparku stejného jména, je opravdu jedním z těch nejpříjemnějších míst, kam lze v létě na pivko zapadnout, a to neplatí jen pro Bystřici samotnou, ale určitě i v rámci širokého okolí na střední Moravě. Dodnes to zde funguje a žije, však hned sousední koupaliště zajišťuje minimálně v létě velmi bohatou klientelu, a tím, že se to tu profiluje jako pizzerie, tak je jasné, co se asi každý podvečer nachází v odpadkových koších po celém koupališti - prázdné obaly od pizzy. Přejeme hodně úspěšných desetiletí i do budoucna - pozn. red.).


Recenze: Penzion "Pod Kyčerou" na Tesáku

18.6.2023 by Los
Podhostýnské hospody

Dnes recenzovaný podnik je tak trochu výjimkou mezi ostatními, protože tento vznikl teprve nedávno, a sice v roce 2018, a vzkvétá dodnes, narozdíl od letitých pajzlíků, které postupně zanikají. Nachází se na jednom z vrcholů Hostýnských hor, na Tesáku, a je tak trochu zastrčený za velkým parkovištěm. To nic nemění na tom, že jde o plnohodnotný penzion s plnohodnotnou restaurací, kde pod názvem Pod Kyčerou, naštěstí skoro furt svítí zelená cedule, že je otevřeno. A i díky tomu se sem Los za poslední dva roky vrátil nesčetněktrát, a i díky tomu vám můžeme dnes odprezentovat jeho verzi úrovně místních služeb.

Počet recenzí celkem: 641


Napsali jsme před 5 lety

17.6.2018

Recenze baru "Legenda" v Luhačovicích
Když projíždíte Luhačovicemi, tak u cesty kousek od místního zdravotnického střediska narazíte na nezvykle prosklený prostor, za kterým se nachází nálevna zvaná Bar Legenda. Podle nás tato hospoda není určena pro ty, kteří nechtějí být viděni, jak požídají alkoholické nápoje, protože na vás kolemjdoucí prostě koukají jako do výlohy. Pro všechny ostatní, kterým je to jedno, přinášíme dnes Losovu recenzi, abyste dopředu věděli, do čeho jdete. (V Luhačovicích to žije, covic necovic nebo postcovid, prostě houfy návštěvníků se sem valí horem spodem, a o víkendech tu někde zaparkovat, to je umění. No a díky tomu je o klientelu na této hlavní štráse zajištěno navěky. A díky tomu, že tu korzuje asi většina extrovertů, kterým nevadí oči zvědavců koukajících jim do piva přímo z chodníku, tak je zde pořád koho obsluhovat. A to je jen dobře - pozn. red.).


Napsali jsme před 15 lety!

15.6.2008

DRUHÁ LETOŠNÍ RECENZE "U KRÁLŮ" NA CHLAŠČOVĚ
Nový čekatel na členství Divoké prasátko na nic nečeká a pilně se ujal aktivního recenzenta. Dnes vám můžeme od něj představit dlouhou a vtipnou recenzi na chlaščovský pajzl U Králů, doplněnou o spoustu fotografií. Tato knajpa byla již jednou letos recenzována Losem a tak můžete porovnat, jak se tam ve skutečnosti chlastá už ze dvou rozdílných zdrojů, protože jak to Los vychválil, tak to Divoké prasátko sepsulo. (Uplynulo jen pár dní a máme tu další zmínku o hospodě U Králů. Je vidět, že tehdy to bylo fakt oblíbené místo odpočinku našich porotců, ale proč ne, v těch dobách šlo opravdu o jednu z těch hospod, za kterou se vyplatilo vyrazit o těch pár kroků dál než jen do centra Bystřice. Zároveň jde o poslední recenzi ještě za života majitele pana Krále - pozn. red.).


Napsali jsme před 20 lety!!!

12.6.2003

RECENZE HOSPODY "U KRÁLŮ" NA CHVALČOVĚ
Dnes máme pro vás opravdovou lahůdku, 20 let staré hodnocení hospody U Králů od již neaktivních porotců Kryšpína a Ženy se 2 tvářemi. Jak tito porotci upozorňují, v půli roku 2003 "před hospodou vyrostl nový architektonický skvost - terasa ve stylu nástupiště na vlakovém nádraží. Tuto novou atrakci vám rozhodně doporučujeme navštívit." A jak řekli, tak také udělali, a nám na web přistála jejich docela pozitivní recenze, tehdy jestě s nadprůměrným hodnocením zdejší nálevny. Tehdy zde ještě fungovala tzv. televizní místnost, kde byl satelitní signál, a k pivu se zde promítaly filmy a televizní programy, které nebyly běžně dostupné na tehdy dostupných kanálech. Z dnešního pohledu jde samozřejmě o raritu, kterou si současná mládež neumí ani představit, ale v těch dobách to bylo opravdové lákadlo, a najít si zde volné místo bylo mnohdy nemožné. Vývojem kabelových a internetových televizí tato místnost postupně zanikla a zůstala jen hlavní hospodská místnost s karambolem uprostřed, ale i tak zde byla skvělá atmosféra. Bohužel po smrti pana Krále nastal postupný sestup z hospodských kvalit. Tento stav popsal poprvé RUMcajs ve svém recenzi v roce 2011, a následně to potvrdil i Los téhož roku. Definitivní úpadek ve všech hodnocených kritériích pak ještě jednou potvrdil RUMcajs v roce 2014, a od té doby tam už nikdo z naší poroty nepáchnul, takže informace o uzavření v roce 2017 byla víceméně očekávaná.


Napsali jsme před 5 lety

10.6.2018

Recenze hospody Moštárna v Neubuzi
Po vzoru Beer Bellyho se i Los vydal na kole prozkoumat zlínské vrchoviny. Do oka mu padla hospoda nacházející se na samotném okraji obce Neubuz u Slušovic, která svou megazahrádkou Losa zlákala ne na jedno, ale hned na půlmetr piv. Jedná se o hospodu Moštárna, která byla totálně zrekonstruovaná v loňském roce, a snaží se pod novým vedením přilákat klientelu ze široka daleka. Jestli se jí to daří nebo nedaří, tak i to se dočtete v dnešní recenzi. (Měli jsme opravdu obavy, zdali tato hospůdka někde na okraji obce přežije covidové období. A jak je vidět z jejich Facebooku tak se nejenže podařilo, ale svými akcemi nabité víkendy láká stále víc a více hostí, kteří neváhají urazit i nějaký ten kilometr navíc, aby se sem mohli podívat - pozn. red.).


Napsali jsme před 15 lety!

8.6.2008

DRUHÁ LETOŠNÍ RECENZE "BÍLÉ HORY" ALIAS "U ICELY"
Je vidět, že s blížícím se létem se Myšák vydává čímdáltímčastěji ven z Brniska do bystřických luhů a hájů, protože letos již zaslal svou druhou bystřickou recenzi, což u něj není až tak obvyklé. Tentokrát si vzal na paškál sídlišťskou knajpu s pracovním názvem Bílá Hora, kterou už letos jednou poctil svou recenzentskou návštěvou Čiva. Tentokrát dopadla recenze daleko lépe a plné Myšákovo hodnocení je toho důkazem. (Tato pivnice musí mít nějaké záhadné osobní kouzlo, protože přežila do dnešních dní, a to i přes docela hustou konkurenci v podobě pizzabaru Angelo hned přes cestu, který se tedy před pár lety odporoučel pryč, ale dosud fungující nedaleká restaurace Zahájené na jedné straně a penzion Rondo na straně druhé jsou stále plně v provozu. Ale přejeme jim to tu, jen ať to tu válí odnevidim donevidim - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

3.6.2018

Recenze občerstvení Na hřišti v Lůžkovicích
Beer Belly si to štrádoval na kole po Vsetínských i Hostýnských vrších, přičemž v průběhu jeho cyklotrasy se samozřejmě vyskytlo i několik občerstvovacích zastávek. Aktuálně jednou z nich bylo i občerstvení Na hřišti v Lůžkovicích, kde kromě zahnání žízně a zasycení byl obohacen taktéž o kulturu v podobě místního fotbalového utkání. (Sezónní občerstvení u sportovních areálů máme v oblibě, však kromě tohoto jsme již zrecenzovali i bufety u fotbalovýh hřišť v Dolní Lhotě, Kostelci u Zlína, Martinicích u Holešova či Horním Újezdě, ale třeba také na sjezdovce na Tesáku a Soláni, a nesmíme zapomenout třeba i ty na koupalištích, například v Sehradicích či na Rusavě. Každé z nich má své kouzlo, a ať už mají jejich služby jakoukoliv kolísající kvalitu nabízenýc produktů a služeb, stejně se sem pořád vracíme a celoročně těšíme - pozn. red.).


Recenze: Restaurace "U Tonka" ve Vizovicích

28.5.2023 by Los
Zlínské hospody

Vizovice jsou pro nás dosud neprozkoumaných krajem, kromě dávných recenzí na "Rally bar" a "Valašský šenk" jsme toho zatím moc prozkoumat nestihli. Ale snad se to pomalu změní a začneme třeba zrovna dnes. Na začátku každého výletu musí být polívka a pivo a nejinak se k tomu postavil i Los s Matsem, kteří svůj prvomájový pochod začínali práve ve Vizovicích. A jako startovací čáru si vybrali dosud pro nás neznámou restauraci U Tonka, která se nechází u hlavní cesty pár desítek metrů od náměstí směrem na Zlín. Co je překvapilo hned po příchodu byly dvě skutečnosti. Zaprvé jde o malinkatou hospůdku s pár stoly. A zadruhé tu bylo narváno hned pár minut po otvíračce. Obojí bylo příjemné zjištění, a když našli dvě volná místa, neváhali, usadili se a zakousli místní dobroty. A že se jim tam líbilo, to odráží dnešní Losovo vysoké hodnocení, díky kterému se tato restaurace dostala na pomyslné 1. místo mezi zlínskými hospodami.

Počet recenzí celkem: 640


Napsali jsme před 15 lety!

25.5.2008

RECENZE HOTELU "PODHORAN"
Dnes vám představujeme opravdovou lahůdku. Nejen, že se dnes jedná o 100. recenzi na bystřický pajzl, ale navíc se jedná o trojrecenzi ála Los, Candát a Rumcajs, takže kvalita (i recenze) sama o sobě zaručena. Touto trojrecenzí vzdáváme hold všem, kteří na naše srnky dosud přispěli, přispívají a budou přispívat, protože tak to má byt, bo tak je to správne. Ale dost keců, dnes si můžete přečíst recenzi na bystřickou stálici mezi hospodami, a sice na Podhoran, který je jednou nahoře, jednou dole. Jak je na tom tedy dnes? (Restaurace hotelu Podhoran byla dlouhá desetiletí brána jako místo pro setkávání "horních" pater bystřické smetánky. Po pádu socialismu se zde následně scházeli spíše důchodci na kulečník. Když uvadala i tato návštěvnost, tak hotel zabral i prostor pivnice "Formanka" a vybudoval zde dráhy pro bowling; křívé, ale hojně navštěvované. Ale ani to podnik nezachránilo, okolní konkurence v počtu desítek dalších náleven tuto sterilní restauraci s celým vybydleným hotelem poslalo do věčných lovišť pár let po této recenzi - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

20.5.2018

Recenze chaty "Grůň" na Rusavě
Ani se nám nechtělo uvěřit, že dnes Beer Bellym zrecenzovaná myslivecká chata Grůň na Rusavě nebyla doposud na našem webu hodnocená. Vždyť přece jsme všichni byli na Rusavě snad milionkrát. A přesto je to pravda, restaurace Grůň doposud odolávala nájezdu našich porotců, tedy až dodnes. Proto už ani chvilku neváhejte a čtěte dnešní premiérovou recenzi této dlouhodobé stálice na rusavském restauračním poli. (Je pravdou, že tady se nikdo moc z naší poroty nevyskytuje. Není k tomu žádný odpor anebo jiný negativní postoj, prostě a dobře máme na Rusavě více v oblibě jiné podniky, kam se uchýlíme vždy, když jsme poblíž. A protože na Rusavě býváme v posledních letech velmi málo, tak o to více si užíváme své rusavské přítomnosti, holt ale někde jinde. A tak jsme rádi, že tato recenze existuje, a že mají čtenáři možnost skrze ní nahlédnout dovnitř chaty Grůň - pozn. red.).


Napsali jsme před 15 lety!

18.5.2008

RECENZE HOSTÝNSKÉ HOSPODY "OVČÁRNA"
Pro dnešní neděli zde máme 99. bystřickou recenzi, kterou nám připravil náš šéf Los. Ten se vydal na Hostýn, kde po třech letech prověřil kvality zdejší megahospody Ovčárna. Jak jeho hodnocení dopadlo si přečtěte v jeho recenzi doplněnou o celou řadu fotografií. (Tohle byla poslední recenze Ovčárny ještě za fungování bystřického provozovatele Karla, který to tu pojal spíše jako takovou pivnici spojenou s polední velkovývařovnou. Tenkrát velmi strohý interiér pak bil do očí v porovnání s následným provozem rymického kuchaře Pavla, který to tu vyzdobil vycpaným zvířectvem, ale to už je jiná kapitola - pozn. red.).


Recenze: Sportbar Pohoda na Praze 1

14.5.2023 by Pavluscha
Pražské hospody

Náš externí dopisovatel Pavluscha si to tentokrát prošmejdil po hlavním městě, odkud nás neopomněl zásobovat informacemi o tamních pohostinstvích. Aktuálně k nám tedy přistále recenze sportbaru Pohoda nacházejícího se na Dlouhé ulici v městské části Staré Město. Jeho skoro absolutní hodnocení nás nenechává na pochybách, že díky okolní konkurenci si pražské podniky prostě musí držet vysoké kvality, jinak by bylo po nich. Takže vzhůru do útrob zdejšího sportbaru, nyní alespoň prostřednictvím dnešní recenze.

Počet recenzí celkem: 639


Napsali jsme před 5 lety

13.5.2018

Recenze občerstvení "Zátoka" v Pozlovicích
Pokud si dobře pamatujeme, tak před pár lety navštívil jistý Rotkader s Losem několik hospod v Holešově a Losovy recenze následně hutně komentoval. To se stalo i dnes, kdy Rotkader spolu s Losem navštívili nejlépe hodnocenou hospodu Zlínska pro rok 2017, a to občerstvení Zátoka, rozprostírající se v zátoce Luhačovické, alébrž Pozlovické, přehrady. Už tak rozsáhlé (navíc vysoce pozitivní) Losovo hodnocení je ještě rozsáhlejší díky mohutným Rotkaderovým komentům ke každému hodnocenému kritériu, takže si vyhraďte dostatek času, a v klidu si jejich recenzi pročtěte, protože to stojí za to.


Napsali jsme před 15 lety!

11.5.2008

RECENZE RESTAURACE "U LUĎKA" V BYSTŘICI P. H.
Tak už snad všichni stálí porotci letos své recenze zaslali. Tím posledním byl Myšák, který ovšem všechny ostatní překvapil, když zaslal bystřickou a ne výjezdní recenzi, jak je u něj zvykem. Proto vám dnes přinášíme recenzi hospody U Luďka, kterou naše porota moc nenavštěvuje, a o to je tato recenze cennější. (My jsme brali tuto putyku vždy spíše jako pivnici než jako restauraci, byť nad průčelím vstupních vrat se slovo "restaurace" hrdě neslo po celou dobu existence. V 90. letech zde fungoval i bar nalevo v průchodu, hospoda pak byla napravo; pokud jste průchodem prošli, dorazili jste na malou uzavřenou venkovní zahrádku, kam jste stejně museli tak jak tak, protože tam byly po levé straně záchody. A jestli jste si všimli, hovoříme zde v minulém čase; ano, zdejší provoz byl ukončen ještě před covidem v roce 2019 a aktuálně tu funguje pivnice "U Rybky", a hostuje zde pizzabar "Angelo" - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

Recenze minipivovaru "Kněžínek"
Dnes se s Čivou opět podíváme do malebného kraje jihočeského, konkrétně kousek za krajské město do městské části Haklovy Dvory, kde se, obklopen několika rybníky, hvozdy a ptactvem zpěvavým nachází rozlehlý areál minipivovaru Kněžínek.


Napsali jsme před 15 lety!

4.5.2008

RECENZE "SOLNÉ KRČMY" V PROSTĚJOVĚ
Dnes jsme tu od toho, abychom vám představili recenzi od nového přírůstku do mezi čekateli na členství v porotě, od Divokého prasátka. Tento recenzent se vypravil do nedalekého Prostějova, aby nám zprostředkoval, jak se v Prostějově chlastá. A abychom vás nenapínali, tak se tam chlastá sakra dobře. A kde? No konkrétně v Solné krčmě, jejíž nadprůměrné hodnocení nás nenechalo na pochybách, že si Divoké prasátko pošmáklo. Chro! (Tato krčma již tehdy byla součástí penzionu s názvem "Alberta", a po čase se vytratil její původní název, a dodnes to tam funguje pod názvem celého penzionu. Jedna zajímavost ale zůstává, a sice dodnes funkční původní webové stránky, krásné, strohé, dřevácké, ale prostě pořád funkční, včetně odkazu na "Solnou restauraci", a taktéž na týdenní menu z posledního týdne měsíce června roku 2012! - pozn. red.).


Recenze: Hostinec U Krajčů v Pozlovicích

30.4.2023 by Los
Zlínské hospody

Městys Pozlovice je doslova našlapán různými občerstvovacími stanicemi, drtivá většina z nich jsou ovšem spíše jídelny než nálevny. Restaurací, pizzerií, hotelových či penzionových vývařoven taktéž hafo, ale kde si zajít jen tak na dobré pivko? Je tady jedna možnost, je to kousek pod kostelem, u hlavní cesty, a jmenuje se to tady hostinec U Krajčů. Tento byl na našem webu hodnocen již několikrát, ale je vidět, že jeho kvality časem rostou, což je konkrétně v postcovidové době skvělé znamení. Koncem března se sem vydal Los společně s místním štamgastem, aby konečně po roce opět poklábosili a nasáli nejen atmosféru této typické pivnice, ale taky nasáli do sebe pár pivek.

Počet recenzí celkem: 638


Napsali jsme před 15 lety!

27.4.2008

RECENZE "BÍLÉ HORY" ALIAS "U ICELY"
Neexistuje mnoho hospod, které nemají oficiální název. Jedna z nich je dnes recenzovaná hospoda nacházející se na sídlišti, hned naproti nově vzniklé pizzerii. Oficiální jméno této hospůdky fakticky neznáme, jedni říkají "U Iicely", my jsme si ji pracovně nazvali "Bílá Hora". Název ovšem není důležitý, důležité je, jak se tady chlastá. No a toto šel prověřit Čiva, jehož recenzi na hospodu Bílá Hora vám dnes přinášíme.


Napsali jsme před 5 lety

Dvojrecenze "Aniččiného dvora" v Přerově
Myšák s Čivou si dali v Přerově scuka a společně zašli do hospůdky jménem Aniččin dvůr prověřit obsluhu, kterou zde před měsícem Čiva solidně zkritizoval. Tentokrát však bylo vše v pořádku a jejich společná dvojrecenze se nese ve velmi pozitivním duchu. (Sami nevíme, co se tady mohlo stát, vždyť ještě v prosinci na FB stránkách tohoto areálu bylo vše v pořádku, nicméně podle aktuálních zjištění je to tu natrvalo uzavřeno - pozn. red.).


Napsali jsme před 15 lety!

20.4.2008

RECENZE "TIPSPORT BARU"
Počátkem tohoto roku byla v těchto místech uzavřena hospůdka "U krbu", fungující někdy od počátků tisíciletí, a hned v březnu téhož roku byl na jejím místě otevřen "Tipsport Bar". Jako první z naší poroty sem vtrhnul Ozzy, který samozřejmě neopomněl zpracovat pro naše čtenáře recenzi na tento podnik. Jak se tady pije a žije, to vám Ozzy připravil ve své aktuální recenzi Tipsport Baru. (V 90. letech to tu fungovalo pod názvem "Z club", v novém tisíciletí pak jako hospůdka "U krbu". Roku 2008 se to tu převtělilo do tohoto "Tipsport baru", kde to fungovalo až do covidového období. Aktuálně je zde denní kavárna "V ulici" - pozn. red.).


Recenze: Restaurace U Jána v Pozlovicích

16.4.2023 by Los
Zlínské hospody

Když se Los před 7 lety nastěhoval na Luhačovicko, tak samozřejmě neopomněl obejít spoustu tamních hospod, restaurací, pizzerií, pivnic a dalších pohostinských zařízení. Následné druhé kolo mu pak překazil na více než 2 roky covid, nicméně ten je dnes již běžnou nemocí a tak nic nebrání tomu, aby se Los vydal do zdejších putyk znovu. A nejinak je tomu i v dnešním případě, kdy v Pozlovicích navšítil restauraci bowling a pizzerii U Jána, kterou poprvé prověřil těsně před zmíněným covidem v roce 2019. Dnešní návštěva se uskutečnila po vydatném pozdně zimním výšlapu na Komonec společně s Matsem, a zrovna si řekněme, že se moc nevydařila. Více ale v dnešní recenzi.

Počet recenzí celkem: 637


Napsali jsme před 15 lety!

13.4.2008

RECENZE NONSTOPU "LAS VEGAS"
Mnoho z nás dnešní zrecenzovaný podnik nenavštívilo a asi ani nenavštíví. O to více samozřejmě potěší recenze tohoto non-stopu, abychom se přesvědčili o tom, že návštěva zde nestojí za to. A tak děkujeme Rumcajsovi, který se obětoval a tento pajzl navštívil. Proto čtěte Rumcajsovu recenzi na vietnamský non-stop Las Vegas nacházející se na náměstí vedle Městského úřadu, v domě, kde se dříve nacházela hospoda "U Stejskalů" a ještě dříve hospoda "U pavouka". (Tento vietnamský podnik byl vše jiné než jen chlouba mezi podhostýnskými pohostinstvími. Jasně, ne každý zajde do nóbl restaurace anebo do vyhlášené pivnice, a raději se zavře tady mezi další anonymní zoufalce, kteří si krátí čas nad hracími automaty. No, v každém případě je zde trvale uzavřeno, a tento objekt žije jen přes den v rámci asijského bistra, což je pro bystřické náměstí asi vhodnější forma služeb - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

8.4.2018

Recenze hospody v Sehradicích
Podle nás si asi nikdo nevzpomene na bývalého externího přispěvovatele Trpajzlika, který se na našich strákách mihnul v roce 2005 svou jedinou recenzí restaurace Podhoran. To už dneškem neplatí. Trpajzlik navštívil za účasti šéfredaktora Losa Hospodu v Sehradicích a sepsal své hodnocení (jak on sám nazývá - pošťouchnutí), které lze považovat za plnohodnotnou recenzi, a proto ji zde dnes uvádíme.


Recenze: Na Staré Kovárně na Praze 3 Žižkov

2.4.2023 by Pavluscha
Pražské hospody

Tak dnes pro vás máme opravdovou lahůdku, recenzi obnovené domovské hospody populární skupiny Tři sestry, Na Staré Kovárně sepsanou naším externím dopisovatelem Pavluschou, který shodou okolností směřoval na koncert ke 40. výročí vzniku zmíněné kapely. Tak doufáme, že konečně potěšíme i naše čtenáře z hlavního města, pro které je to první pražská recenze po neuvěřitelných více než 3 letech!

Počet recenzí celkem: 636


Napsali jsme před 15 lety!

30.3.2008

RECENZE CHVALČOVSKÉHO PENZIONU "CORONE"
Dnes máme pro vás lahůdkovou novinku, recenzi. A že se jedná o recenzi více než zajímavou, to vám můžeme garantovat. Všimli jste si, že na Chvalčově byl otevřen nový penzion? A že jeho součástí je megarestaurace? Ne? Asi jste špatně četli naše srnky, konkrétně novinku z 23.1.2008. V každém případě si tento fakt můžete ověřit při čtení Wickermanovy velmi zajímavé recenze na Penzion Corone doplněnou o velké množství skvělých fotografií. (Tato restaurace, stejně jako celý penzion, měl jen jepičí život, pokud to bylo rok, co to tu fungovalo, tak to bylo moc. Následně zdejší objekt stál dobrých 12-13 let nevyužitý, až v době postcovidové se v něm objevil vietnamský nonstop všehoobchod, jak už to na dědinách bývá. No tak sláva, i když nejde o putyku, tak alespoň už tady nestraší tento barák jako jeden z adeptů na urbex, ale žije - pozn. red.).


Napsali jsme před 15 lety!

25.3.2008

RECENZE TURISTICKÉ CHATY "TESÁK"
Ale koukněme na něj, na uličníka, vloni jedna recenze a letos už na nás vyblil svou třetí? No hezky se nám rozchlastal chlapec. Tentokrát nám Los zaslal recenzi své oblíbené restaurace Tesák, kterou už zrecenzoval v roce 2006. Letos je hodnocení o poznání nižší a pokud jste zvědaví proč, tak si nenechte ujít Losovu aktuální recenzi. (Zde raději bez komentáře, každý ví, jak to na Tesáku vypadá, chata shořela a od té doby její provozovatelé kočují z jednoho objektu do druhého, aby nakonec si zařídili malý stánek, za který pak staví trochu větší provizorní provozovnu. Těch změn a novinek zde je tolik, že by to vydalo na knížku, a možná se tak nakonec stane - pozn. red.).


Napsali jsme před 10 lety ...

24.3.2013

RECENZE HOSPODY "NA TROJÁKU""
Měsíční pauza snad dala všem čtenářům opětovnou chuť ke čtení nových recenzí, takže vám dnes hned jednu speciální přináším. Los v doprovodu svého sparinga Pítkeče navštívil hospodu Na Trojáku, kde udělali bordel, ale nezapomněli si zapamatovat dostatek faktů pro sepsání recenze. (Ano ano, Pítkeč, jakožto častý Losův průvodce po Hostýnských pajzlech, sice žádnou recenzi nikdy nenapsal, a ani nenapíše, nicméně se ve všech oněch hospodách nesmazatelně zapsal jednak jakožto štamgast a jednak jakožto správný potenciální alkoholik, v dobrém smyslu samozřejmě myšleno. Hospoda Na Trojáku stále funguje, však poslední recenzi jsme mohli od Losa číst před necelým měsícem, a je vidět, že takovýchto horských chat je opravdu potřeba, aby člověk nabral síly a případně v onom retro prostředí zavzpomínal na bývalé zlaté hospodské časy - pozn. red.).


Recenze: Náhradní stánek chaty Tesák

19.3.2023 by Los
Bystřické & podhostýnské hospody

Když už jsme si to na konci zimy rajzovali po Hostýnských luzích a hájích, tak jsme samozřejmě nemohli minout i náš nejnavštěvovanější vrchol Tesák. Před vyhořelou chatou se nachází malý stánek, kde se i v zimním období snaží udržet nějakou klientelu a udržet jakous takous návštěvnost tohoto místa. V zimním období to tu určitě nemá své kouzlo, byť postát, popít i pojíst se tu jakžtakž dá, ale věříme, že jakmile odezní poslední mrazíky (což je děje právě v těchto dnech), a rozpučí se květena v okolí, najednou atraktivita tohoto venkovního občerstvení vystřelí nahoru raketovým způsobem. My s Matsem jsem tu pobyli někdy v půlce února ještě za hruhé zimy, a tak toto hodnocení i dopadlo, ale vězte, určitě tu nejsme naposledy a další a další hodnocení v teplých jarních a letních měsících budou následovat.

Počet recenzí celkem: 635


Napsali jsme před 20 lety!!!

14.3.2003

RECENZE HOSPODY "U KRÁLŮ" NA CHVALČOVĚ
První výjezdní recenze za hranicemi města Bystřice pod Hostýnem je hotova. Terčem našich výtek byla pro tentokrát hospoda U Králů, nacházející se v nedalekém Chvalčově. (Tak to teda koukáme, že jsme před těmi 20 lety brali za výjezdní recenzi i tu z Chvalčova. Hospůdka U Králů je již natrvalo uzavřena, po smrti pana majitele se jeho ženy nedokázaly o hospodu postarat, a tak již několik let objekt zeje totální prázdnotou a chátrá - pozn. red.).


Recenze: Bufet na sjezdovce na Tesáku

12.3.2023 by Los
Bystřické & podhostýnské hospody

I přes naši již skoro 22letou hodnotitelskou činnost se najdou místa, která jsme nepoctili svou návštěvou. Jedno z nich ale dnešním dnes přestává být tabu a díky Losovi odkryje svá pohostinská tajemství. Vítejte tedy na cvičné sjezdovce na Tesáku, kde se vpravo od prodejního okénka na lístky nachází malý Bufet, majitelsky pod patronací pana Petra z penzionu "Pod Kyčerou", ale obsluhovatelsky pod palcem pana Mychala, taktéž z Přerova, majitele občerstvení "U Dokládalů". Toto pouze v zimě otevřené občerstvení je těžké navštívit, protože v posledních letech sněhové podmínky moc lyžování nepřejí, ale naštěstí se letos v polovině února konečně zadařilo, a tak neváhejte a nahlédněte do malé místnůstky s typickým výdejním okénkem bufetového typu.

Počet recenzí celkem: 634


Napsali jsme před 15 lety!

9.3.2008

RECENZE HOSPODY "U NÁDRAŽÍ" ALIAS "U BOBRA"
Ano ano, jak jste si mohli z nadpisu všimnout, naše nádražka změnila název. Zaběhnutý a všem známý název "U Bobra" byl vyměněn za název "U nádraží", což je vzhledem k umístění více než logické. No a do této hospody se vydal Candát, aby zjistil, jestli měla změna názvu vliv na kvality této knajpy. Měla. Bohužel. Více v Candátově recenzi U nádraží. (Dnes zde již není žádná nalévárna, ať už by se jmenovala jakkoliv. Hospoda byla uzavřena někdy na počátku covidové éry a byla uzpůsobena jako průmyslový objekt alias administrativní zázemí jedné místní stavební firmy - pozn. red.).


Recenze: Hostinec Na Trojáku na Trojáku

5.3.2023 by Los
Bystřické & podhostýnské hospody

Hostýnské vrchy mají několik klíčových míst, kde se turisté chtěnechtě prostě musí objevit, ať už díky odstavenému automobilu, případně z důvodu zkoumání okolních krás. V každém případě pak tato klíčová místa disponují něčím podstatnějším, a tím jsou občerstvovací svatostánky, alias podhostýnská pohostinství. Těchto vrcholových míst není mnoho, konkrétně se bavíme logicky o Hostýnu, následně pak o Tesáku, a tím třetím a posledním je Troják. A právě sem opět zamířil Los se svou družinou, aby se zahřáli, napojili a nakrmili v místním hostinci u cesty, zvoucím se netradičně Na Trojáku, stejně jako celý zdejší rozsáhlý rekreační areál, zahrnující kromě této putyky ještě hotel, podzemní bowling, bazén, squash, saunu a samozřejmě sjezdovku. Dnešní procházka se uskutečnila i přes výraznou nepřízeň počasí, a tak de facto přesně po roce máme další příležitost nahlédnout do místní hospody.

Počet recenzí celkem: 633


Napsali jsme před 5 lety

4.3.2018

Recenze pizzerie "Einstein" na Letné
Beer Belly opět navštívil hlavní město a neopomněl se tam napojit a občerstvit. Jeho kroky se Praze ubírají často na uzemí Dejvic a Bubenče, proto nepřekvapí, že jeho dnešní recenze je na bubenečskou pizzerii Einstein, nacházející se v jedné z uliček blízko parku na Letné, takže odskočit si sem na gábl po příjemné procházce či projížďce není od věci. Tedy pokud vám nebudou vadit některé nedostatky, které Beer Belly při své návštěvě odhalil.


Napsali jsme před 15 lety!

2.3.2008

VÝJEZDNÍ RECENZE HOSPODY "U KOLA" V BRNĚ
Taktéž Los si občas vyrazí za hranice Bystřice, a byť v životě nebyl dál než v Holešově, protentokrát si vyrazil nebývale daleko, až do hlavního moravského města, do Brna. A nebyl by to Los, aby neotestoval nějaký brněnský pajzl. V jeho pivním periskopu se objevila typická čtyřka, ani nevěřil, že se na něj uprostřed velkoměsta obrátilo štěstí čelem. Nebo následně Los své návštěvy litoval? To si přečtěte ve výjezdní recenzi brněnského pajzlu U Kola, nacházejícího se kousek od vlakového nádraží Brno-Židenice. (Podle internetových zdrojů funguje tato čtyřková pivnice dodneška a to je moc pozitivní zjištění. Pro zajímavost, jak se tam tehdá Los dostal; byl tam několikrát, protože hned přes cestu bylo dámské kadeřnictví, kam v tehdejších dobách jezdíval se svou nebožkou, a U kola si krátil chvíle čekání. Jelikož nebožka je již dávno minulostí, taktéž zdejší návštěvy jsou pro Losa navždy uzavřenou záležitostí - pozn. red.).


Napsali jsme před 20 lety!!!

2.3.2003

RECENZE HOSPODY "NA KAMENCI"
Navštívili jsme hospodu Na Kamenci. Naše letošní hodnocení (ve srovnání s těmi předchozími) potvrzuje skutečnost, že kvalita této kdysi dobré hospody neustále klesá. Určitě však existuje skupinka spoluobčanů, kterým se zde líbí a toto místo vyhledávají. Kteří to jsou? Přečtěte si naši recenzi. (Jak asi nevíte, tak tato hospoda, ještě pod názvem "U Supa", byla naší historicky první recenzí na našem webu, a odstartovala dodnes trvající recenzentské hody. Pod názvem "Na Kamenci" to tu fungovalo snad rok, možná o něco déle, nicméně už v roce 2005 to tu jelo na plné obrátky pod názvem "U tří šutrů". Tato hojná éra pak trvala zhruba 5-6 let, než se to tu natrvalo uzavřelo, což platí dodnes - pozn. red.).


Napsali jsme před 20 lety!!!

28.2.2003

RECENZE HOSPODY "U LUĎKA"
Konečně je hotova letošní recenze hospody U Luďka. Nutno podotknout, že se i tento rok drží její bodové hodnocení stejně vysoko, a to zejména díky Kuzmičovi, který si ji velmi oblíbil. (Ani tato hospoda, pivnice, restaurace a bar v jednom nepřežila do dnešních dní. Zavřela ještě před covidem v roce 2019, ale místní štamgasti nemusí tak úplně smutnit, protože na jejím místě stojí další pohostinství, a sice "U Rybky". Navíc po uzavření pizzerie Angelo v nedalekém domě Sušil se tato přesunula taktéž sem a tak je zde stále živo - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

25.2.2018

Recenze pivovaru "Pegas" v centru Brna
V samotném centru Brna se nachází hotel, pivovar a pivnice v jednom, nesoucí název bájného koně Pegas. Jestli je ovšem tak bájná i návštěva tohoto pajzlu, to nám dnes přináší Myšák ve svém hodnocení.


Napsali jsme před 15 lety!

24.2.2008

RECENZE NEJNOVĚJŠÍ HOSPODY "NA KLEMPÍRNĚ"
Nejnovější přírůstek na bystřickém pivně-hospodském poli neunikl pozornosti naší poroty, a tak vám můžeme přinést aktuální recenzi na hospodu Na klempírně ála Ozzy. (Hospůdka to tehdy byla pod vedením pana Radka, který posléze pozvedl do výšin Cafe Sport bar naproti bystřického Alberta a aktuálně provozuje hospodu U Černocha vedle bývalého Amia. Ale zpátky ke Klempírně, je potěšující každý den zjišťovat, že jako jedna z mála je tato hospoda stále v provozu - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

19.2.2018

Recenze "Local Lokalu" v Olomouci
Dnes pro vás máme knajpu olomouckou Local Lokal, která sice byla recenzována před „pouhým“ půlrokem, nicméně za tu dobu stihla změnit provozovatele, a tak to sem Čivu nalákalo znovu, aby zjistil, zda proběhla změna k lepšímu, či k horšímu, a zda se třeba splnilo nějaké to přání z recenze minulé. (Dnes na stejném místě najdete hospodu stejného ražení, ale pod změněným názvem "LocAle Pub" - pozn. red.).


Napsali jsme před 20 lety!!!

19.2.2003

RECENZE RESTAURACE "BEST"
Další recenze, tentokrát hospody s neobvyklým názvem Best, sice proběhla již před dvěma dny, ale z nedostatku času Vám ji předkládáme až nyní. Nezapomeňte také hlasovat pro svou oblíbenou hospodu v anketě umístěné na stránce se seznamem recenzí. (Tahle restaurace v prvním patře měla kdysi i svou vlastní, a řekněme si otevřeně, že hojně navštěvovanou, diskotéku v přízemí. Ta sice postupem doby zanikla, nicméně restaurace s bowlingem funguje úspěšně do dnešních dní, což je v Bystřici docela rarita, protože de facto všechny okolní hospody, které byly otevřené ještě v 90. letech, jsou po smrti. Možná to svědčí o kvalitě zdejších služeb, nevíme, dlouho jsme tu nebyli, ale jako příjemné překvapení to je, to je fakt - pozn. red.).


Napsali jsme před 20 lety!!!

18.2.2003

RECENZE BARU "ČERNÁ HORA"
Porota navštívila Černou horu Jaké jsou naše dojmy? (Bar Černá Hora vzniknul v prostorách bývalé sauny jako přímý nástupce City baru alias Siťáku. Holešovský provozovatel Tomáš vyšvihl jeho úroveň na top hospodu v širokém bystřickém okolí, nicméně následně mu počátkem nového tisíciletí nebyl prodloužen nájem a tak se přestěhoval do své vlastní putyky v Holešově. A tady to začalo upadat, uvadat, až se to tu někdy před covidem uzavřelo natrvalo - pozn. red.).


Napsali jsme před 15 lety!

17.2.2008

RECENZE CHLAŠČOVSKÉ HOSPODY "U KRÁLŮ"
Už bylo na čase, aby se i Los zapojil do recenzentského dění na letošních srnkách. Jeho loňská jedna jediná recenze byla trestuhodně málo, nicméně pro letošek přislíbil výrazné polepšení. Jako první v pořadí si pro vás připravil recenzi hospody U Králů na Chvalčově, kterou navštívil čistě z recenzentských důvodů asi podruhé v životě. Mimochodem, tato recenze byla naposledy zrecenzována Kryšpínem a Ženou se dvěma tvářemi v roce 2003, takže už bylo na čase. (Nejzajímavější na této hospodě bylo v oněch prehistorických dobách to, že zde disponovali odděleným televizním salonkem, kde se pouštěly tehdy zřídka dostupné sportovní a jiné satelitní programy. S postupem doby nicméně tato místnost ztrácela na atraktivitě, až zcela zanikla, stejně tak jako celá tato hospoda posléze někdy kolem roku 2017 - pozn. red.).


Napsali jsme před 20 lety!!!

15.2.2003

RECENZE NÁDRAŽKY "U BOBRA"
Nová recenzentská sezona slavnostně zahájena! Začínáme aktualizovanou recenzí hospody U Bobra. Co se v ní od loňska změnilo a co zůstalo při starém? (Tahle nádražka nesla pojmenování U Bobra ještě pár následujících let, nicméně někdy v roce 2006 plusmínus došlo k přejmenování na logičtější název U nádraží. Tím nic neztratila na své syrovosti a oblíbenosti u tehdejších štamgastů a čtyř- až pěti-boďáků. Tak tomu bylo pak následující více jak dekádu, kdy to tu občas provětral návštěvou %Čiva, naposledy v roce 2014. Pak nic, nic, nic, až někdy v době před covidem se to tu změnilo v průmyslový objekt jedné stavební firmy - pozn. red.).


Recenze: U bílého koně na Rusavě

12.2.2023 by Los
Bystřické & podhostýnské hospody

Pokud projíždíte Rusavou kolem koupaliště, tak pak míjíte hotel Ráztoka, uzavřené občerstvení U kůlu, za mostem pak trochu skrytou mysliveckou chatu Grůň a už si to směřujete k přehradě. A těsně před ní po pravé straně se nachází rozlehlý areál turistického rekreačního střediska U bílého koně s rozesetými chatkami a sruby a hlavní budovou, sloužící jak jako restaurace, ale se svými několika pokoji i jako penzion. A právě sem zavítal Los, který se tu zjevil po předlouhých 4,5 letech. Ani tato léta ivšem nic neztratila na atraktivitě zdejšího posezení a prostředí, což Los neopomněl náležitě vychválit, a vy si tak dnes můžeme přečíst recenzi aktuálně nejlépe hodnocené hospody na Podhostýnsku.

Počet recenzí celkem: 632


Napsali jsme před 5 lety

11.2.2018

Recenze KMP v Budějicích
Poslední dobou se to na našich srnkách hemží zejména hospodama ze Zlína nebo z Prahy. Tak si Čiva řekl, že trochu pročísne pěnu a přidá zase něco z jihu Čech – no a kam zajít na inšpekci než do nejlepší budějovické knajpy Klub malých pivovarů alias KMP, ještě k tomu když od minulé recenze uplynul více než rok a půl.


Napsali jsme před 10 lety ...

10.2.2013

RECENZE PSEUDOPAJZLU "U TROJNOŽKY"
My vlastně ani nevíme, jak se pajzl, který dnes Los zrecenzoval, jmenuje. Právě proto neustále používáme pomocný název U trojnožky, který poprvé použil Candát v rámci sepisování své první recenze této hospody z roku 2005, a to proto, že zde tehdy údajně pobíhal třínohý pes. Místní navštěvovatelé pak nazývají tuto pseudoknajpu internetovou pivárnou. Ať už je to jak je to, Los se odvážil sem vstoupit a sepsat po dlouhých předlouhých 7 letech další recenzi tohoto pajzlu. (V daný rok to tady ještě stihl zrecenzovat Čiva a pak se zdejší brány nadobro uzavřely. Tento pokus omyl na pivním poli nicméně vydržel úctyhodných 9 let naživu, a tak i přes ne zrovna příjemné posezení si tady povyražení našla celá řada lidí - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

4.2.2018

Recenze žižkovské pivnice "Radyně"
Náš nový přišpěvovatel Karel má opravdu široký záběr, jednou pošle recenzi ze středu Moravy, jindy z Prahy, je to holt cestovatel. Dnes tu máme na řadě další pražskou hospodu, konkrétně pivnici Radyně nacházející se ve změti uliček pražského Žižkova. Jedná se o ten nejtypičtější pajzl se vším všudy a takovéto hospody my prostě můžeme, proto jsme rádi, že alespoň pomocí Karlovy recenze sem můžeme nakouknout. U bílého koně (No, díky Karlovu nakouknutí víme, že se jednalo nejen o ten "netypičtější pajzl", ale taky o špinavou hospodu s nedobrým pivem. Proto nás dnes ani nepřekvapilo aktuální zjištění, že je tu trvale uzavřeno - pozn. red.).


Napsali jsme před 10 lety ...

3.2.2013

RECENZE HOSPODY "U LUĎKA"
Byť je první neděle v měsíci a tato obvykle patřila vždy zveřejnění recenze výjezdní, tak z nedostatku externího materiálu dělám protentokrát výjimku a zveřejňuji Čivovu recenzi na hospodu U Luďka. Zajímavostí beze sporu je, že tato hospoda dosud se držící na předních příčkách mezi recenzemi nebyla na našich srnkách recenzována dlouhých předlouhých 5 let! Tak co se zde změnilo vám dnes Čiva prozradí ve své recenzi. (Tato dvojhospoda, nalevo bar, napravo restaurace s pivnicí, nám věčně unikala z pozornosti, a tak jsme vůbec rádi, že se našel někdo, kdo by to tu podrobil recenzi. A o to víc, když už or roku 2019 jsou zdejší brány navěky uzavřeny. No, vlastně nejsou, funguje tu pivnice U Rybky společně s azylem pizzabaru Angelo, ale to už jsou zcela jiné příběhy než původní provoz - pozn. red.).


Recenze: Náhradní provoz č. 2 na Tesáku

22.1.2023 by Los & Rotkader
Bystřické & podhostýnské hospody

Tak chatě Tesák se prostě smůla lepí na paty; po jejím vyhořením de facto přesně před rokem se nastěhovali do náhradního provozu ve vedlejší chatě Meopta. Tam přežili léto a vlastně i skoro celý podzim, aby tam prostě chtě nechtě museli svůj provoz ukončit. A tak se nabídla další možnost, jít sem do turistické kamenné chaty u cesty. A proč ne? A my měli to štěstí, že jsme zdejší krátký provoz (jen pár dní mezi vánočními svátky) zastihli v plné síle, a tak že můžeme podat našim čtenářům aktuální reportáž. Tak tedy čtěte, jak se daří náhradnímu provozu chaty Tesák č. 2. Aktuálně v roce 2023 sice tento provoz ještě nefunguje, ale věříme v brzkou dohodu s bystřickým klubem turistů, aby to tu na čas opět ožilo; a my vás budeme samozřejmě o všem informovat.

Počet recenzí celkem: 631


Napsali jsme před 10 lety ...

20.1.2013

RECENZE RUSAVSKÉHO KLENOTU "U KŮLU"
Jistě si někteří z vás vzpomenou, s jakou slávou jsme v roce 2010 uvedli na našich srnkách 200. recenzi, a pokud ne, tak mrkenzíhír. Jednalo se zároveň o první recenzi na tento podnik na našich srnkách, takže tehdejší oslava byla zcela na místě. Dnes vám tedy přinášíme aktuální recenzi téhle rusavské hospůdky krásně nazvané U kůlu podle skutečného kůlu, který stojí na venkovní zahrádce této hospody. (Tak tady to nefunguje již od roku 2017 a jak jsem se dozvěděl z místního zdroje, ani nikdy už fungovat nebude. Přece jen provozovatelé jsou již hodně v důchodovém věku a potomci o provoz nemají zájem. Tak ledaže by to tu někdo sakum pikum odkoupil a zprovoznil, což sice není úplně nereálná představa, ale moc tomu nevěříme - pozn. red.).


Napsali jsme před 15 lety!

13.1.2008

A ZASE TEN "HANUŠ"
Ozval se nám Kafka - čekatel na členství, že prý mý zájem se zúčastnit zimního setkání poroty. A že prý nám pošle obratem dvě recenze, aby splnil podmínku pro přijetí. My říkáme, proč ne. A tak vám v tuto chvíli můžeme představit druhou Kafkovu recenzi, tentokrát na knajpu U Hanuša. Tato hospoda byla a je v naších luzích hájích jedna z nejkontroverznějších, alespoň co se hodnocení týče, nehledě na to, že je to již šestá recenze za dobu existence našich srnek. A to je dobře, protože můžeme srovnávat. Jak si vedla tudíž hospoda U Hanuša v roce 2008? To si nenechte ujít v Kafkově recenzi. (Tak pivnice U Hanuša je již dlouhá léta minulostí a funguje už jen "levá" půlka objektu s restaurací. V místě původní pivnice nicméně není úplné mrtvo, nachází se tam totiž nonstop herna, ale jak asi tušíte, tam se nikdo z nás na výzvědy jen tak nevydá, aby prozkoumal tamní kvality. A tak aspoň máme na Hanuša jak vzpomínat, vždyť přece jen máme v archivu hned 10 recenzí - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

7.1.2018

Recenze "U bílého koně" na Rusavě
Dnes máme na našem webu svátek, protože dnes zveřejňujeme již 500. recenzi! Dosažení takového milníku si zaslouží i odpovídající recenzi, a tak jsme Los přichystal velmi pozitivní hodnocení penzionu a restaurace U bílého koně na Rusavě, kde se konaly již dva křty našich ročenek, a letos tomu bude asi stejně tak. Los to zde navštívil i mimo křty několikrát, takže jeho recenze není jen dílem jednoho odpoledne či večera zde stráveného, ale jakožto souhrn pojmů a dojmů z mnoha návštěv, což činí jeho recenzi o to víc zajímější a objektivnější! (A protože penzion a restaurace U bílého koně stále funguje, tak se sem Los i s Divokým prasátkem po předlouhých 5 letech opět vypravil, prozkoumal místní zvyky a obyčeje, a za pár týdnů tady na srnkách přistane čerstvé hodnocení. Jinak nás těší, že to U bílého koně stále vzkvétá, rozrůstá a že ani doba covidová neubrala nic na snažení majitelů a kvalitě zdejšího posezení - pozn. red.).


Napsali jsme před 10 lety ...

6.1.2013

RECENZE TURISTICKÉ HOSPODY "TESÁK"
Dnešním dnem opět navazujeme na tradiční nedělní zveřejňování recenzí. Tuto neděli mám pro vás nachystnou svou recenzi turistické vývařovny Tesák, kterou tímto recenzuji již popáté!!! Jak se kvality této hospody vyvíjí v čase si můžete přečíst v jednotlivých recenzích z minulých let a porovnat je s recenzí dnešní. A zjištění je to nemilé, to si řekněme hned na úvod... (Asi všichni víme, jak chata Tesák dopadla, a že je tomu skoro rok, co kompletně shořela. My sledujeme aktuální vývoj na Tesáku a tak víme, že je otevřen náhradní provoz v kamenné turistické chatě u zastávky, na jehož recenzi se můžete těšit již příští víkend - pozn. red.).


Napsali jsme před 15 lety!

6.1.2008

RECENZE RUSAVSKÉ CHATY "GRŮŇ"
První recenze roku 2008 patří protentokrát nejnovějšímu přírůstku v naší porotě, a sice Plachťákovi. Ten se vydal na Rusavu, kde je dost hospod, nicméně dosud málo zrecenzovaných a tudíž i málo známých co se do pivních kvalit týče. Tentokrát si vzal na paškál mysliveckou chatu Grůň, nacházející nalevo od silnice kousek od chatek před přehradou. (Restaurace v chatě Grůň přežila i dobu covidovou a tak i dnes je možné se zde zastavit a načerpat síly. Na tuto recenzi z roku 2008 po předlouhých 10 letech navázal v roce 2018 Beer Belly, a tak jen doufáme, že se tady objeví a ohodnotí místní pochutiny někdo dřív než za dalších 10 let - pozn. red.).


Recenze: Hotel Říka na Chvalčově

1.1.2023 by Los & Rotkader
Bystřické & podhostýnské hospody

Vítáme naše čtenáře v novém roce 2023 a přejeme jen to nej. Doufáme, že se nám podaří udržet atraktivitu našeho webu i nadále, a že budete s našimi články spokojeni a budou pro vás přínosné. A jak se říká, jak na Nový rok tak po celý rok, tak hned na úvod jsme pro vás připravili lahůdkové hodnocení hotelové restaurace Říka, sepsané Losem, který se zde ještě v předcovidových dobách vyskytoval pravidelně mezi vánočními svátky a taktéž nás každoročně bombardoval recenzemi tohoto podniku. Snad se tedy začíná blýskat na lepší časy a toto Losovo pravidlo povstane z popela. Pro úplnost dodáváme, že s komentáři a dalšími detaily opět přispěchal Rotkader.

Počet recenzí celkem: 630