Local Lokal, Olomouc


18.2.2018, sepsal Čiva


LOCAL LOKAL Industry Pub
Zeyerova 809/17
779 00 Olomouc

Tel.: 720 073 362
FB: LOCAL LOKAL

Recenze z předchozích let:
2017

Mapa


Úvodní slovo

To zase jednou po extra sportovním výkonu byla cca hodinka a půl do odjezdu vlaku, a tak padla volba na vlakáči poměrně blízkou knajpu Local Lokal, která se mi zalíbila již při první návštěvě v létě 2017.


Kvalita piva

Začali jsme pěkně zostra, a to pivkem Nachmelená opice Double IPA 18° za neuvěřitelně příjemných 47 peněz. Sice už nebylo moc řízné (nicméně žena zde byla nedávno, a to bylo ještě řízné fest), ale i tak krásně chmelená, do červena zbarvená ovocná bomba, přičemž převládalo tropické ovoce, lehce citrusy, kandované ovoce a karamel, zejména vůně byla úchvatná. Dále jsme ochutnali bruntálský pivovar Hasič, konkrétně Belgian Abbey 16°, což bylo svěží, i když opět ne moc řízné pivko s tóny jablek, švestek, jeřabin a hřebíčku – pro jednou fajn, ale na celý večer bych to s tímto pivkem neviděl. Žena zde pak nedávno popíjela prý velmi pěkně chmelený Helf 15° IPA, bylinný a pryskyřičný. Z lednice si pak ještě můžete vybrat nějaké to pivko s sebou nebo i ke konzumaci přímo v lokálu – jako mínus vidím, že lednice je umístěna za barem, takže musíte požádat obsluhu, aby se vám ohledně lednice věnovala. Lepší by bylo, kdyby si člověk mohl v klidu ledničku prohlédnout sám.

4.00


Kvalita jídla

Zaujalo mě například nakládané tofu, nicméně na jídlo nějak nebyl čas – v budoucnu to ale hodlám napravit.

x.xx


Kvalita obsluhy

Na povel to zde měl fousatý hoch, kterému šla práce pěkně od ruky i při zaplněném lokále. Dále zde vypomáhala slečna, která se zřejmě teprve zaškolovala, neboť když jsem se ptal, zda mají v lednici Duck and Doga, tak odpověděla, že musí zavolat kolegu (přitom měla lednici hned za zády). Celkově ale byla obsluha fajn, milá.

4.00


Kvalita prostředí

Od minula se zřejmě prostředí příliš nezměnilo, je to tady stále nové, nablýskané, zároveň i útulné. Vzhledem k naplněnosti hospy jsme seděli na ne úplně pohodlných „barovkách“, ale na tu chvilku to bylo ok. Celkově je to tady vzdušné, prosvětlené, tak to mám rád.

4.50


Klientela

Převážně mladší klientela (okolo 30 let v průměru), docela hodně dívek a žen, slušný hospodský klokot.

4.25


CELKOVÉ HODNOCENÍ

„Na čepu sice stále tři piva od Primátora, nadto však tři pivní speciály (zapomněl jsem zmínit hříšně drahého Matušku, kterého jsme si nedali) – to je jistě oproti minulé návštěvě zlepšení. Co tak sleduju jejich facebook, tak tři pípy jsou velmi, ale velmi rotující, a těším se, co zde potkám zase příště. Ještě ta lednice, kdyby byla někde blíže hostům a s širším sortimentem, a bude to super.

4.20/b>


Prognóza

Podnik se vydal správnou cestou a já věřím, že to tady bude fungovat – nabitá hospa ve víkendový večer je toho důkazem.