Local Lokal, Olomouc


24.9.2017, sepsal Čiva


LOCAL LOKAL Industry Pub
Zeyerova 809/17
779 00 Olomouc

Tel.: 720 073 362
FB: LOCAL LOKAL

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

V rámci pivní tour de Olomouc na konci července 2017 jsem se s partou přátel zastavil i v „Lokálu“, abych zjistil, zda je tento podnik chvíli po svém otevření oblíbený právem, či nikoliv. Jelikož jsme nedávali rezervačku a ai netušili, kolik zde tak bývá o víkendech k večeru lidí, šli jsme raději již v brzkém odpoledni – a vyplatilo se.


Kvalita piva

Na čepu jsem vedl v patrnosti Primátor 11° nefiltr, 12° Weissbier, 13° polotmavou, k tomu pak pivo z nového minipivovaru Helf v Oseku nad Bečvou (kromě něj tady mají často i např. Beskydský pivovárek, Clock nebo Nachmelenou opici). Polotmavé za 32 peněz bylo velmi dobré, karamel z toho jen sršel, APA 12° od Helfa pak sice chuťově žádná ovocná bomba, ale slušně řízná, hezky chmelená a chuťově velmi čistá (za cca 55 Kč). Jako mírné negativum vidím cenu pšeničného Primátora, a sice 42 peněz – to je fakt moc.

4.00


Kvalita jídla

 

x.xx


Kvalita obsluhy

Obsluhovala nás mladinká slečna asijského původu, avšak zřejmě již několikátá generace, protože „po našem“ mluvila bezchybně. Byla milá, relativně hbitá, občas sice něco pozapomněla, ale to se stává.

3.75


Kvalita prostředí

JIndustry pub? No nevím – to spíš jen hezky vypadá napsané na ceduli, ale nějaký indoš zde nečekejte. Tak jako spousta hospod má i tato omítku oškrábanou až na cihlu, nábytek veskrze dřevěný a betelný, sem tam na zdi nějaký ten neon, ze stropu visí pár rezavých řetězů a jiné dekorace, bar je pak hodně obložen sklem a nechybí ani nezbytná tabule, na kterou se píše křídou aktuální nabídka. Knajpa prostě kopíruje současné trendy, přičemž se jí to v podstatě daří.

3.75


Klientela

Mnoho lidu zde takhle v brzkém odpoledni nebylo, pár dobře naladěných mladistvých a pak taky naše grupa, což samozřejmě nemohu hodnotit jinak než pozitivně. Zajímalo by mě, jak to zde žije pozdě večer – musím to někdy zjistit.

3.75


CELKOVÉ HODNOCENÍ

„Lokál“ je příjemný podnik, kam se zase rád někdy podívám, škoda, že mají v nabídce jen jedno speciální pivo a krom toho stále tři druhy Primátora – doporučoval bych ještě jednu rotující pípu přidat.

3.85


Prognóza

Myslím si, že takové podniky se v Olomouci uplatní, a přeju si, aby to platilo právě i pro „Lokál“, už jen kvůli jeho naprosto vynikající poloze – kousek od nádraží, zároveň ale kousek do centra.