Minipivovar Kněžínek, České Budějovice


11.2.2018, sepsal Čiva


Rekreační a Kongresové Centrum
Nové Dvory 2235
370 05 České Budějovice

Tel.: 774 910 155, 385 510 155
E-mail: info@rkcnovedvory.cz
Web: www.knezinek.cz

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

Procházka z okraje ČB do Kněžínka lesem, lukami a okolo rybníků jest velmi pěkná, a tak se ženou jednou za čas tuto výpravu podnikneme. Libá jest tato činnost i díky vědomí, že na nás v cíli čeká výborné nefiltr a nepaster pivko.


Kvalita piva

Namísto Kněžínkovy klasické 11° zde zrovna v době velikonoc měli toto pivko obarvené výluhem z bylin, což jim asi budeme muset věřit. Lehce kvasničné, řízné, studené, výborné jako vždy. Polotmavá 11° byla jen v o trochu slabší kondici (ne tak řízná), po ohřátí byl pěkně cítit karamel. Medová 14° byla na závěr namísto sladké tečky – s hořkou jedenáctkou to byl velmi povedený kontrast. Cena piv mezi 35 a 40 korunami.

4.50


Kvalita jídla

Z pochutin k pivu jsme si vybrali nakládaný hermelín s kopcem cibule a hromadou chleba a rozhodně jsme dobře udělali – jinak zde frčí i kuchyně teplá – řízky, sekaná, jehněčí, občas ryby atd. apod.

4.50


Kvalita obsluhy

Jedna mladá slečna plus jedna paní a dva pánové okolo 40 járů, jejich rychlost i úslužnost byla na optimální úrovni – zde na suchu ani o hladu rozhodně dlouho nebudete.

4.50


Kvalita prostředí

K dispozici je obrovská prosklenná a zastřešená „zahrádka“, kterou za chladného počasí vytápí kamna a teplo dále rozvádí industriálně působící roury. Dále je k mání několik stolů a lavic nekrytých i venku a také pár míst uvnitř objektu, po cestě na WC. Vše v masivním dřevě, jen ty lavice nejsou na příliš dlouhé posezení – přece jen opřít se na židli je fajn pocit. Zajímavostí je takřka otevřená kuchyně, takže zvídavý návštěvník může kuchařům nakukovat pod ruce.

4.50


Klientela

Starší i mladí, občas žel i se svými čtyřnohými nebo dvounohými mazlíčky – převážně cyklisti, ale i celé rodiny za účelem oslav jubilea apod. U našeho stolu se zrovna vyskytoval velmi hovorný a milý pán, který nám leccos povyprávěl o historii tohoto objektu.

4.50


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Pokud chcete na pár hodin vypadnout z města do přírody a k tomu si dát pár řízných kousků, je Kněžínek absolutně ideální volba. Pokud bychom jej počítali do ČB, tak je to jedna z mála hospod, která v našem pomyslném žebříčku konkuruje KMPCB.

4.50


Prognóza

Nejsem si úplně jist, jak je to tady s návštěvností v zimě, ale v alespoň trochu teplých měsících se tento podnik jeví jako zlatý důl.