Minipivovar Riegrovka, Olomouc


1.7.2018, sepsal Čiva


Pivovar a restaurace Riegrovka
Riegrova 22
779 00 Olomouc

Tel.: 608 305 850
E-mail: info@riegrovka.eu
Web: www.riegrovka.eu

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

A tož obvolal sem pár bývalých spolužaček, jestli po letech nezajdeme někam v Olmiku na škopka. V úvodu to vypadalo spíš na návštěvu Svatováclavskýho pivovaru přímo u naší bývalé fakulty, ale nakonec jsem pevnou rukou zákona rozhodl, že jdeme zkoumat neprobádané vody do Riegrovky.


Kvalita piva

Ne že by nabídka piv nebyla zajímavá. Postupně jsem ochutnal extrahořkou 11°, polotmavou 11°, pšenici téže stupňovitosti a dokonce speciál jménem IPA 16°. Dále ještě měli nějaký májový speciál a pomerančové pivo. Cena je poněkud vyšší (cca od 35 za ležák a pšenici, IPA dokonce lehce přes 50), nicméně když máte štěstí na happy hour od 15 do 18 hodin, což já zrovna měl, můžete mít pivko IPA za třicet peněz. Nutno dodat, že v aktuální formě toto pivo vyšší cenu nemá – je dosti nevyladěné, s tóny pomerančů a tropů, ale zároveň zemité a méně příjemně hořké. To ležáky a pšenice jsou na tom lépe – řízné a svěží, citrusově laděná pšenice v tom horku bodla asi nejvíc, jen kdyby do ní nervali ten kus pomeranče! Suma sumárum je to zde nadprůměr, ale žádná bomba.

3.75


Kvalita jídla

Toto je steaková restaurace, takže kdo je na maso, ten si zde přijde na své. Já si vystačil s pivními hranolkami za pade – k pivku tak akorát.

3.75


Kvalita obsluhy

V brzkém odpoledni zde moc lidí nebylo, zato jsem napočítal 4 ks obsluhy, která se tedy zákonitě nudila. A znáte to – je málo méně povzbudivějších pohledů než ten na nudící se obsluhu. Na druhou stranu jsme si nemohli stěžovat na pomalý přísun tovaru. Zaujal mládenec jistě ne 30letý, který působil asi jako Volek z Říky na druhou – tak přehnaně úslužného pikolíka už jsem dlouho nepotkal. Jinak obsluhovaly převážně mladší holky, z nichž jedné cukalo v koutku vždy, když jsem si poručil jiné pivo než to předchozí, což je lehké minus.

3.75


Kvalita prostředí

Uvnitř je možnost sedět hned u měděných varen, pod vámi se pak v proskleném prostoru dokonce odehrává cosi jako rmutování. Interiér je příjemně potemnělý, moderně zařízený (samé dřevo a kámen), vše čisté, toalety zejména. Zahrádka je poněkud poddimenzovaná, ale zase je z ní pěkný výhled na šrumec v Riegrově ulici.

4.00


Klientela

Nic zajímavého, tedy samozřejmě kromě naší společnosti. Převládalo mužské osazenstvo spíše mladšího nebo středního věku, plus pár mamin s děckama.

3.50


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Nedá se říct, že bych byl vyloženě zklamán, ležáky a pšenice jsou zde poměrně chutné za (ještě) ucházející peníz, ale IPA se tedy rozhodně nepovedla, což mě jako milovníka svrchňáků zarmoutilo. Obsluha je, myslím, zvyklá spíše na steakožrouty než na pivní degustátory, a poněkud to bylo vidět. Prostředí je zde ale fajn a mají snahu něco pivně vymýšlet, tudíž myslím, že sem zase někdy zajdu na inšpekci.

3.75


Prognóza

Co vím, už to zde jistě funguje přes rok a zejména večer tu bývá nával, takže budoucnost tohoto podniku vidím dobře, jen ty svrchňáky by chtěly vyladit.