Grůň, Rusava


20.5.2018, sepsal Beer Belly


Myslivecká chata Grůň
Rusava 420
768 41 Rusava

Tel.: 702 911 999
E-mail: rusavagrun@seznam.cz
Web: www.rusavagrun.cz

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

Když dofrčíte na kole přes kopce na Rusavu, tak logicky hledáte občerstvovnu, kde vám natočí jedno chmelené a bude do čeho zakousnout. Ovšem v květnový státní svátek nemusí být jak na potvoru vše otevřeno. O to radějc člověk připarkuje na Grúni - přibližujete-li se s jazykem na vestě po příjezdové cestě, myslivecká chata vás bude magicky přitahovat.


Kvalita piva

Mezi točenými výhradně ryzí pivo z hor, tedy Holba Šerák 11 stupňů. Rychle natočené, postaveno do slunečního svitu, velká žízeň a chuť - kombinace, ze které nemůže vypadnout nic jiného než pozitivní hodnocení. Cenově kačkou pod 30,-

4.00


Kvalita jídla

Všechny stoly obsazené, přitom jsem nečekal ani 10 minut a jídélko (bramboráčky s nivou a zeleninou) bylo přede mnou. S velkou chutí jsme zakousl, a pozorujíce rodinky, co sem přijeli na oběd, bude místní kuchyň spíše patřit k tomu lepšímu rusavskému...

3.75


Kvalita obsluhy

Tři číšnice věkově průřezem od náctiletky přes třicítku po zralejší maminu kmitaly, že nebylo pochyb, že jsou na tržbách a dýškách zainteresovány. Vlastně kmitaly až moc, po objednání jsem čelil dalším dotazům, zda už mám objednáno.

3.25


Kvalita prostředí

Venkovní posezení tak akorát, dokonce i s tábořištěm a pískem pro děti. Jen na houpačce chyběla houpačka. Vnitřní prostory akurátní, s mysliveckou výzdobou. Toalety udržované, vzhledem k jejich kachlíkování tak v sedmdesátkách, nutnost.

3.50


Klientela

Cyklisti, turisti, místní rodinky, mladší i starší páry - jednoduše místo, kam si zajít na točené pivko, když korzujete po Rusavě.

3.25


CELKOVÉ HODNOCENÍ

S ohledem na fakt, že okolní penziony byly pozavírané, tak dávám plusové body za otevíračku. Cyklisti vítáni, když se kolo nevleze do stojanu, bez problému jej uložíte na posekaný trávník před chatu. Již jsem tu byl před roky a předtím opět před roky - a vždycky, i když se zde nic dramaticky nemění, jsem byl uspokojen.

4.00


Prognóza

Rusava je turistickou bránou do Hostýnek, s hezkou přírodou okolo. A pokud se turisti objeví i za škaredého počasí, nebude mít restaurace problém se uživit. Takže palec hore!

A závěrem jeden od Beer Bellyho:
V pivnici se ptá host šéfa: "Co je to tu za divný zápach?" "Čerstvý vzduch pane, větráme."