Radyně, Praha 3


4.2.2018, sepsal Karel


Pivnice Radyně
Žerotínova 1739/66
130 00 Praha 3 - Žižkov

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

Polovina ledna byla minulostí, když se Karel vydal sobotním nevlídným počasím vstříc zážitkům pivním. Nakonec zapadl v žižkovském pajzlu Radyně. Největší překvapení nebylo pivo, nýbrž něco jiného. No a jak to dopadlo?


Kvalita piva

Objednal jsem si Braník, jelikož je to tradiční hospoda, kde se tohle pivo točí. Do teď nevím, jestli to byla desítka či jedenáctka. Ovšem jedno vím určite. Pivo bylo natočeno na míru, o tom neni sebemenší pochyb, bohužel stejně tak, jakože byl ze sklenice cítit určitý, mnou neurčený, čisticí prostředek. Za svůj život tohle musel zažít každý, kdo ne, gratuluju a važte si toho! To máme první chybu. Nevím, jestli je druha chyba horší, nebo lepší, ale je to taky šílená prasárna (to teď často říká Babiš, ale nemám to od něj). Pivo chutnalo asi tak jak když si večer otevřeš lahváča, pár dní na něj zapomeneš a pak napiješ... Pivo humus, ještě teď je mi špatně! Řeknu to Klausovsky: bod za nepodmíráka.

1.00


Kvalita jídla

Opravdu si myslíte, že bych tady jedl i kdyby zde bylo něco k jídlu???

x.xx


Kvalita obsluhy

Asi majitel, či provozní, ani nevím, jelikož poznati mezi místními x-boďáky nebyl. Když jsem přišel, tak se me zeptal tichým hláskem: kouříte? Říkám: ale jo, proč se ptáte? No že bych vám dones popelník! Říkám: vy tady normálně kouříte? Jo, ale pssst, nesmí se to! Povídám: jasně, buďte v pohodě ?? no vlastně jsem to nikomu neřekl, že? ?? Obsluhuju hodnotím vysoko.

4.75


Kvalita prostředí

Podle fotek můžete vidět, že je to pajzl, kterému prach, špína a zvratky nejsou cizí. Osobně si myslím, ze kdyby se tady trochu uklízelo, tak by to mohla byt pěkná útulná hospoda, nebo i kuřácky klub. V zadní části hospody je i mnou oblíbený kulečník, což zvyšuje moje hodnocení. Jinak je to opravdový, ale krásný pajzl.

3.00


Klientela

Žižkovské figurky, invalidní důchodci, dvě alkoholičky atakujícî věk 80 let, které se bavily (velice seriózně) o tom, jaké i/y se píše: Papíroví draci létal i/y po obloze, víte? Smraďoši, feťoši, hnusoši, výpitci, sportovní experti, čtenáři a já. Jak se ke slušnému pajzlu sluší a patří ??

2.50


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Musím říct, že se mi tady nádherně píše a když cítím v hospodě cigaretovy kouř, tak si připadám opravdu jako v hospodě. Do hospody cigarety patří. Tim myslim do těchto pajzlů, kde je cca 10 lidí a všichni kouří, kdyby tady nemohli kouřit, nebyli by tady. Je opravdu hnusné, že hospodský musí riskovat, to, že přijde kontrola, jinak by lidi nepřišli. Co se stane až bude zakázané úplně vše?

3.00


Prognóza

Dokud poslední alkoholik na Žižkove neumře, tak to tady bude fungovat. Ja této hospodě přeji jen to nejlepší a už musím končit, zhlasla mi další cigareta.