Armstrong bar, Praha 6 - Dejvice


9.12.2018, sepsal Candát


Armstrong bar
Hotel International
Koulova 15
160 00 Praha 6 - Dejvice

Tel.: 296 537 111
E-mail: reservation@internationalprague.cz
Web: www.internationalprague.cz

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

Pracovní povinnosti mne zavedly do matičky měst, stověžaté Prahy. Při hledání ubytování padla má volba na takzvaný stalinův dort, známý taktéž pod názvem Hotel International. Protože jsem člověk pokročilejšího věku, starý a lenivý, místo vymetání pražských putyk a bordelů jsem zvolil jistotu v podobě přízemního Lobby Baru Armstrong. V objektu hotelu se nachází ještě dvě restaurace, ale jejich návštěva za účelem prostého pochlastávání piva mi přišla poněkud nepatřičná a nevhodná.


Kvalita piva

Na čepu se nabízí kromě tvrdých alkoholických nápojů a různých míchaných drinků točený Staropramen za lidových 75,- Kč. Tuto cenu jsem po nedávné tour po švýcarských hospodách kvitoval s povděkem. Dále je zde k dostání i plzeňský lahváč za 80,- Kč, ten jsem netestoval, ale nepředpokládám, že by se nějak kvalitativně či kvantitativně odlišoval od identického lahváče, který se dá koupit i v TESCU. Točený Staropramen nebyl špatný, byl správně vychlazený, dal se pít. Neměl však skoro žádnou pěnu. Jen taková připomínka - na natolik exkluzivní lokalitu bych očekával jinou volbu pivní značky.

3.50


Kvalita jídla

 

x.xx


Kvalita obsluhy

Navzdory tomu, že jsem si sednul za jeden z mramorových sloupů, abych nebyl rušen, číšník byl velice všímavý. Neustále docházel, operativně sledoval stav mé pivní sklenice a nabízel k pivu i jiné pochutiny, jako například arašídy nebo křupky. S díky jsem odmítnul, ale musím udělit velké plus, rozdíl mezi bystřickou putykou céčkové kategorie a barem ve čtyřhvězdičkovém hotelu je znatelný.

4.50


Kvalita prostředí

Ihned po vstoupení do budovy hotelu návštěvníka udeří do nosu příjemná vůně, která se táhne napříč celými prostorami, Armstrong Bar nevyjímaje. Křesla jsou pohodlná a stolky vhodně nadimenzované pro odložení všech nezbytností a starostí, které si člověk s sebou přinesl. Příjemné ambientní osvětlení v oknech baru ruku v ruce s mramorovým obložením nosných sloupů dokresluje pohodovou atmosféru těchto prostor a nabádá člověka k rozjímání nad rozpitou sklenicí piva, které bývá tu a tam vyrušeno otevírajícím se výtahem, nacházejícím se v čele Lobby Baru.

4.00


Klientela

Při popíjení prvního piva jsem se nacházel v celém baru sám. Kdyby tento stav přetrval i nadále, dal bych si pět bodů. Potom došla dvojice lidí, která seděla opodál a věnovala se tiché konverzaci, která mne ničím nepohoršovala. Skóre by stále zůstalo na pěti bodech. Nakonec se ovšem u vedlejšího stolu usadila německá rodinka s malým novorozencem a klid s pohodou se najednou staly zcela neznámým pojmem. Jak odbila devátá hodina večerní, začal jsem na německou rodinku začal významně pomrkávat, vždyť děti již musí jít spát, není to prospěšné pro jejich duševní a fyzický vývoj. Nedali si však říct a rozhodli se, že si se mnou zasoutěží, kdo vydrží ponocovat déle. Seru na to, jdu spát, novorozenec vyhrál. A za trest klientele dávám jenom dva body.

2.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Obstojné pivo, příjemné prostředí k posezení a smůla na klientelu, která se může, ale i nemusí opakovat. Celkově hodnotím velmi pozitivně a myslím, že jsem dnes večer návštěvou tohoto zařízení neudělal chybu. Nejkrásnější na této volbě je fakt, že se nemusím cestou zpět z baru potácet mrazivou noční Prahou, ale stačí nastoupit do výtahu, zmáčknout čudlík a nechat se odvézt na svůj pokoj do třetího patra.

4.00


Prognóza

Nemám strach, že by stalinův dort nějak roztál nebo se zkazil, naopak vidím, jak je opečováván a neustále provoňován. Rád zde opět zavítám a jeho návštěvu, coby jedné z pražských dominant, doporučuji všem.