Black Stuff, Olomouc


18.9.2016, sepsal Čiva


The Black Stuff Irish Pub & Whisky Bar
1. máje 19
779 00 Olomouc

Tel.: 776 697 909
E-mail: zdenek.kortis@blackstuff.cz
Web: www.blackstuff.cz
Facebook: BlackStuffOlomouc

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

V poslední době na tu hospodu nezbývá moc času, a tak si pečlivě vybírám, než někam na to jedno zapadnu. Po jednom takovém pečlivém výběru byl na konci května 2016 zvolen irský pub v samém srdci Olomouce poblíž katedrály sv. Václava.


Kvalita piva

Krom europiv jako Staropramen 12°, Heineken nebo lepšího Hoegaarden zde mají dvě námi ochutnaná pivka: pšeničný Paulaner z Mnichova, což je taková mainstreamová záležitost, nicméně velmi kvalitně osvěžující s tóny banánů a vanilky (i když pšenice už jsem měl lepší). Druhá ochutnaná věc však byla naprostá bomba – belgický silák Leffe Brune o obsahu alkoholu 6,5%, přitom však čokoládově jemný, trochu kořeněný, karamelový. Chuťové pohárky zase jednou zajásaly.

4.60


Kvalita jídla

Nic teplého zde zřejmě nenajdete, přece jen je to bar – mají zde však nachos s několika druhy zajímavých omáček, které potřebu něco přikusovat plně uspokojují.

4.50


Kvalita obsluhy

Obsluha to k nám sice měla trošku z ruky a na pšenici jsme čekali o něco déle, nicméně přístup číšnic byl ukázkový, pivka skvěle čepnutá a v adekvátních sklenicích, paráda!

4.50


Kvalita prostředí

Bar je takovým komplexem místností a místnůstek, někde je to kuřácké, někde zase ne, což je fajn. Pochopitelně dominuje betelný dřevěný nábytek, všude po cihlových zdech jsou vystaveny různé druhy whisky a atmosféru dotváří neonové reklamní poutače. Moc hezké.

4.50


Klientela

Delší dobu jsme seděli v naší části podniku sami, pak se sem však přihruli dva drbani, z nichž jeden už měl solidně nakoupíno. Naštěstí jsme se záhy museli zvedat k odchodu, nicméně trošku to kazilo sváteční večer.

3.75


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Perfektní pivo v podobě belgického dubbelu, k tomu chutný snack, obsluha mrštná a řemesla znalá (i když relativně mladá) a to vše ve velmi stylovém prostředí (pardon za to „stylovém“, ale nemohu si pomoci).

4.40


Prognóza

O budoucnost zdejšího lokálu nemám nejmenší obavy, co vím, tak je zde často narváno – my měli to štěstí, že uprostřed týdne nebylo nutné urobit rezervačku.