Gálik, Velké Karlovice


25.11.2018, sepsal Beer Belly


Hotel Gálik
Velké Karlovice 875
756 06 Velké Karlovice

Tel.: 571 477 390
E-mail: galik@valachy.cz
Web: www.galik.cz

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

Připravil jsem si jednu neobjektivní recenzi. Miluju karlovské údolí, stejně tak miluju celé Beskydy. Vždy když tu jsem, je to příjemně strávený čas, nádherná příroda okolo, přátelé - v této nostalgicky euforické atmosféře přece nemůžu psát negativní recenze :-)
Každopádně Galik je třeba do hodnocení zahrnout, příští rok na jaře má jít k zemi, tak ať máme srovnání, až na jeho místě vznikne nový hotel.


Kvalita piva

Taková ta klasika, pohanský bůh Radegast a plzeňský PU. Kvalita vždy úměrná atmosféře a žízni. V létě na zahrádce po výšlapu boží, po 12 km běhu v rámci Běhej Valachy záchrana života, při podzimním posezení uvnitř šťávička, co neurazí, ale ani neohromí.

3.00


Kvalita jídla

Pojedl jsem toho zde plno, z hlavních chodů jsem si na prdel nesedl, ale měli také originální valašské frgály, a to je vždy orgasmus.

3.25


Kvalita obsluhy

Na zahrádce přes den s panem číšníkem alá devadesátky to bylo spíše funny, večer v restauraci s dámskou obsluhou byl i s úsměvem na jejich tvářích. Ale přeci jen dvě hvězdy jsou dvě hvězdy...

3.00


Kvalita prostředí

Majitelům patří Horal i Lanterna, tahle vyhaslá bludička do Resortu Valachy moc nezapadá. Komančská éra tu a tam překryta novějším kobercem nebo reklamními skleničkami, vlastního ducha prostředí ale už dávno ztratilo.

3.00


Klientela

V sezóně cyklisti, turisti, rodiny s dětmi, starší chlápci ohromující dámy "investicí" do pokoje na noc. Ale vlastně kdokoliv z ubytovaných, kdož nechlastá na pokoji a sejde dolů do restaurace. Nic výjimečného, nic nestandardního.

3.25


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Vlastně dvě hvězdy hotelu jsou relativně málo, obdobné v Česku či západní Evropě určitě hlásají mnohdy tři. Restaurace a veškeré zařízení v klinické smrti, což ale náhodný kolemjdoucí nezaznamená.

3.25


Prognóza

Dávám Galiku sezónu, maximálně dvě :-) Jak jsem avizoval, po zimě by měl jít k zemi. Skončí jedna éra, uvidíme, jaká další nastane.

Závěrem jeden od Beer Bellyho o valašském bačovi:
"Bačo, je to pravda, že jste ho zamlada měl takového, že jste ho musel oběma rukama přes koleno ohýbat?"
"Tak, pravda, synku, tak to bylo..."
"A teď už ho neohýbáte, co?"
"Ba ba, neohýbám... ruce zeslábly!"