Halehem Maxim, Tel Aviv, Izrael


7.5.2017, sepsal Divoké prasátko


Rehov Dizengoff 154
Tel Aviv
Izrael

Tel.: +972 3-652-8873

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

Mňo, v době nejtěžší poznáš přátele, říká se. Takže když vy hloupí suchozemci nepíšete, tak já kopýtka svá natáhnu a do klávesnice té blbé krabičky cosik napíšu. Sem se nějak vyskytlo úplně blbě, pro můj druh i zcela nepochopitelně a vydalo se mimo svůj revír prozkoumat zemi, kam si můžeme jet nechat zahojit štětiny do Mrtvého moře a dát při tom po chutné žaludové kaši jakousi tekutinu z rajského jablka... No nebudu napínat, prostě jsem zdrhlo staré a uteklo do země židovské...Chro!


Kvalita piva

No a tak jsem při svých toulkách narazilo na knajpu s výše, pro mě, a asi i pro vás nepřeložitelným názvem, a jalo jsem se prozkoumat kvalitu chmelového moku. Byl to mimojiné první den a tak mi u rypáku cinkalo hezkých pár grošů. Kdybych tak vědělo, kolik si tam účtují... asi bych se šlo raději napít z té velké kaluže, které říkají moře...
Dost keců. Prostě jsem mělo slinu a tak jsem si hned poručilo jedno pejvo. Donesli mi pivo Goldstar, cosik jako naši Plzíňku, hodně cosik, a ohryzek mi zapumpoval. No a co to? Žeby kromě zbraní jsme předali našemu izraelskému kamarádovi i návod na výrobu pivečka? Asi jo, páč to tak chutnalo, vypadalo, no jo, absenci pěny po pár minutách mu odpustím... Teplota nižší, než mi lahodilo, ale barva oukej, chu? víc než oukej...Cena již tak ne...To ale potom. Hodilo jsem to do sebe, objednalo další, a další, a další. Chrooo. Už jsem bylo ve čtvrtém prasečím nebi, když mi přinesl jakýsi dvounožec účet. A chro. Teda a kudla. Za půllitru moku asi 160 grošů!! To jste teda pěkně z drahého kraje... Ale abych nezpůsobilo problémy doma, tak jsem poslušně, opivěné zaplatilo a odchrochtalo do houští... Cena na pytel, ale ináč moc dobjej. Chro!

3.75


Kvalita jídla

Jídlo jsem si dalo také, jakýsi řízek z hydiny a la Izrael, k tomu jedinou všude dostupnou přílohu v podobě toho smaženého bramboru v podobě hranolků z výrobny nábytku. V knajpě na Tesáku je lepčejší a hlavně za pusu na rypák. Cenu neuvádím, grošů jsem ten večer moc do pelechu ale nedoneslo... Chro!;

3.25


Kvalita obsluhy

Motal se kolem mě celý večer jakýsi, snad i sjetý dvounožec. Při objednávání vše oukej, ale jak došlo na donesení, odnesení, znovudonesení atd. tak to stálo za zhnilé kopyto. Asi mu bylo v únoru zima a ven se mu nechtělo. Sedělo jsem totiž na terase - dovnitř zvířata nesmí... Toto jsem zažilo za starých časů tak na Hostýně po druhé hodině ráno a to jsem ale mělo povolené si jít kopytem natočit samo. Prostě bída, lenost a hlavně kupa času na vše. To by se u nás v revíru buď neuživili, bo by je hosti do země zarazili...Chro!

0.75


Kvalita prostředí

Krása a pohoda. My, zvěř na zimu zvyklá jsme tam jako v ráji. Teplo, všude hodně kudrnatých samiček, které se proplétají přímo mezi stoly na terase, která stojí přímo uprostřed té věci, které dvounožči říkají chodník. Kolem frčí plechové povozy, stezky lemují stromy, furt cosik a kdosik voní... Stolečky akorát na krmi a pitivo, vše hezky natěsno, to abychom se mohli tulit... Chro!

4.00


Klientela

Kolemjdoucí, místní štamgasti a náplavy jako má maličkost, to je typická skladba klientů. Ukecaná dvounožkyně z Emeriky, její partner z Francie, ou vell, giv me sam emeriken vajn plís... Blbka. Ta nigdy nepozná zemi, páč tu je třeba uchutnat, rypákem v zemi se zapořit, prasnici otento...však tušíte...snad. Chro!

2.50


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Dnů pár jsem tam strávilo, jo, s ubývajícím rozpočtem u mošeho nevydržíte dlouho. Ale jak se říká - z kopýtka jsem si vyhodilo, bylo mi moc dobže, rypák nejen v chmelovém nápoji zchladilo (to další bylo moře...) a v teplíčku nahřálo svá stárnoucí záda. Stojí to zato. Stará už zas hrncuje, furt že na žaludy do zásoby mám jít... no mám to lehké? Prdět na to, je třeba zkoumat a hlavně místních moků rypákem co nejvíc nasosat néé? CHRO!

3.00


Prognóza

Pohlaď zeď nářků a přej si. Stane se. Ale asi to vydrží. A pokud dojdou dvounožci, najde se dost pitomců jako má malá prasečí maličkost, kteří se vytratí z revíru a pundou na skok za dobrým pejvem...CHROO!