Na Mlýnské stoce, České Budějovice


21.7.2019, sepsal Čiva


KMP Na Mlýnské stoce
Na Mlýnské stoce 352/9
370 01 České Budějovice

Tel.: 721 769 711
E-mail: janlehen@kmpcb.cz
Web: www.kmpcb.cz
Facebook: KMPCB Na Mlýnské stoce

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

Samozřejmě, Husovka nastavila laťku extra vysoko, ale to bychom nebyli svědomití občané, kdybychom nechali Mlýnskou stoku nepovšimnutu a nezrecenzovánu – co na tom, že to paradoxně máme z baráku o mnoho dále než právě na Husovku. Návštěv od podzimu 2018 proběhlo vícero, čili toto budou spíše souhrnné dojmy završené návštěvou poslední zhruba před měsícem.


Kvalita piva

Podobně jako na Husovce zde člověk narazí na průměrná, dobrá a pak přímo vynikající piva – naštěstí druhá a třetí skupina jsou stále v převaze. Z poslední návštěvy mohu zmínit slánskou Továrnu 10° sv. nef., překvapivě chutné polotmavé Postřižiny nebo ze svrchňáků prima osvěžující Krušnohor summer ALE či příjemně kyselkavý War Brewery F16 APA. Občas se v poslední době vyskytne i laskomina v podobě Létajícího chrousta (který už ale dolétal) nebo Černého Potoky a dokonce zde šťastlivec mohl narazit na super asfalt stout od Zhůřáka – momentálně asi nejlepšího sehnatelného pivovaru.

4.50


Kvalita jídla

Jídlo je podobného typu jako na Husovce, jen se zde přes léto negriluje – nakládaný hermelín však vždy potěší.

4.50


Kvalita obsluhy

Inu, obsluha je poměrně proměnlivá, častá je kombinace jeden hoch + jedna dívka, ale pravidlem to není – naposled to tady měl na povel pouze jeden (velmi schopný) hoch. Personál občas s výběrem piv poradí, občas ne (protože daný sortiment ještě nestihl ochutnat), ale vesměs panuje spokojenost. Kdo rád zastihne v hospodě pana majitele či paní majitelovou, bude mít určitě větší šanci na Husovce.

4.50


Kvalita prostředí

Interiér je vskutku zajímavý a renovace mu nepochybně velmi prospěla. Po sestoupení několika málo schůdků lemovaných zábradlím se dostanete do hlavní místnosti s výčepem na jedné straně a lednicemi na straně druhé. Kromě toho je k dispozici ještě taková menší nudle, kam by se ale dalo umístit 15 až 20 lidí zřejmě bez problémů. Samozřejmostí jsou betelné židle i stoly, poněkud legrační je pak „hobití“ posezení u stolu o třech židličkách s miniopěradly – na druhou stranu u tohoto stolu je záruka, že bude volný i v 9 večer při nabité hospodě.

4.50


Klientela

Převažuje zde čilý hospodský ruch a s tím korespondující vzduch, který zde často bývá dosti těžký a odvětrávání vidím jako jeden z mála mínusových aspektů tohoto lokálu – naposled jsme zde ale celý večer byli asi v 8 lidech a na ovzduší se to projevilo pozitivně.

4.25


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Pivo, obsluha a hermelín zajišťují této knajpě podobný bodový přísun, jako je tomu na Husovce – jen s tím rozdílem, že na Husovce rád posedím celý večer i při plné hospodě, což se mi zatím na Mlýnské ještě nepovedlo. Že se ale jedná o ideální volbu, kam v centru skáknout na pár zajímavých škopků, je jasné.

4.40


Prognóza

Vypadá to vypadá, že se byznys plán s otevřením pobočky KMP v centru města daří a nezbývá než si přát, aby to tak pokračovalo a budějovická pivní kultura se pomalu ale jistě pozvedávala na nějakou normální úroveň – cesta k této metě však nebude jednoduchá.