Lidový dům, Prostějov


27.1.2019, sepsal Gryzly


Lidový dům
BHB pro s.r.o.
Wichterlova 381/31
796 04 Prostejov - Krasice

Tel.: 792 349 075
E-mail: lidakpv@seznam.cz
Web: www.lidakpv.cz
Facebook: @lidakpv

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

Prvně bych se Vám rád představil, jelikož jsem čerstvým pisatelem recenzí tohohle plátku a budu zde vystupovat pod pseudonymem Gryzly.

Jsem velkým milovníkem a obdivovatelem zlatavého moku a vždy rád ochutnám a poznám nová místa, kde tuhle pochutinu, pro někoho by se dalo říct chleba, podávajú.

Jsu Valach jak poleno a vždy hrdě za ten náš kraj zvedám ruku, abych se k němu hlásil, nicméně už před jakým sik tím rokem jsem vyhodil kotvu v jiném přístavu, ( důfám, že ne na dobro ) a to na Hané. Dalo by sa říct, že je to jedno, kde skládáte hlavu, ale úplně to tak není, jak sa říká, jiný kraj jiný mrav.

Nicméně aj na té Hané majů taky ty knajpiska, nálevny, putyky, bufáče, hospody a ta slušňácká místa, kde podávajů jak něco do břucha, tak si hrajů s tím, proč vlastně tady budu ty recenzie škrábat, toš to Pivisko tu je též.

Moja první recenze bude z PV (Prostějova) a z místa, které tady majo už řadu let (kdo chce více o historii této knajpičky, tak sa to dočte na jejich stránkách).

Volba pro první recenzi padla na tento vskutku pohodový podnik hlavně i proto, že jsem velký fanoušek Radegast 12° a oni ho tady s velkým rozumem začali nedávno těm místním podávať, ale aby neošulili ty zaběhlé štamgasty, tak tady točiju ještě dalších 5 druhů pivisek.


Toš jdeme na to Pivko

Jelikož su opravdu veké frfňa, co do chuti na mém jazyčisku, tak ještě než jsem sa usadil a sundal ze sebe všecky ty zimní vrstvy, už jsem sa dotazoval obsluhy (pro jistotu), co jim dneska nejvíc teče, to abych nebyl zklamané, že jsem dal palec nahoru něčemu, co jim stojí v růrách, byl jsem ujištěn, že teče všechno a podle obsazenosti v lokále sa tomu dalo aj uvěřit, toš jsem si požádal o tu moju 12° milenku. Pivko mi přistálo do minuty, bylo vidět, že tam teho obsluha měla roztočeného více a asi aj viděla, že su žíznivé a natěšené už to glgať do gágora. Barva, pěna, teplota sklénky a vůně naznačovaly, že tady bude cosik dobré, po prvních hltoch sa mi očiska jen zajiskřily radosťů, lahodná chuť sa mi provalila přes patro a rovnou do trubky bez zastávky, hlavně nepřestávať- proběhlo mi hlavů, na první zátah zmizelo ze sklénky dvě třetiny obsahu. Věděl jsem, že musí přijít zákonitě další, nešlo sa ošidit a jít dom po prvním testru ?? Pivko bylo vyzrálé a prostě pochutinka.

5.00


Aj cosik do břůška

Aby sa toho dobrého moku dalo vypiť věcej, ví každý hostinský, že musí byť aj cosik k tomu přikusnuť. Od štamgastů jsem dostal typa, že tam dělajů ruzné bašty, jen je nemajů vždy všecky, že to točá, ale že je dobré gulášek s chlebem, tlačenka, utopenec, škvarkovka a jiné dobroty, toš jasné, že bych asi všecko nepozřel, ale něco jsem tam poslať musel, kosa padla na hovězí guláš s chlebem. Dlouho jsem nejedl hospodě tak dobrý guláš! Jelikož si u stolu partička, se kterů jsem tam trávil večer, dala i tu škvarkovku a tlačenku, tak jsem ochutnal, škvarkovka ta už sa musela cosik dochutit solí i pepřem, ale k tomu pivku je to dobrá volba a tlačenka byla od vyhlášeného místního řezníka, takže věděli, že sázka na jistotu. Co sa týče teho, aby jste hlady neutekali brzo dom, palec hore.

4.75


Obsluha jak na drátkách

Lokál byl plné a dvě děvčata za pultem kmitala mezi pípu, kuchyňu a stolami jak myšky s motorem, pivko aj jiné Bestellungen létaly, dalo by sa řéct na myšlenku, a ještě sa u teho usmívaly. Toš tak to má býť, koho chleba jíš, toho píseň zpívej a host do domu - bůh do domu, tahle obsluha je evidentně na svém místě.

5.00


Prosím posaďte sa

Jak vlezete do jámy lvové, rozprostře se před Vámi velký výčepní pult, nad kterým sa na policách vyhřívajů různé druhy těch tvrdších nápojů, tím víte, že jste v lokále, kde sa jdete ukojit Piviskem a samozřejmě aj jiným doplňkovým pitivem, ale taky víte, že jste nevlezli do francouzské restaurace, kde na vás vytáhnu žabí kyty. Hlavní část lokálu je místnost s vysokými stropy, která trochu připomíná nádražní halu, když je tam plno, tak jak jsem to tam navštívil já, tak to tam trochu více hučí. Výzdoba je v duchu co dům dal, šroťák, kámoš, atd. dal, ale je relativně vkusná a není dramaticky přeplácána, že by zaplnili každý kůsek stěny. Velké masivní dřevěné stoly, židle, křesla, lavice, dodávají pocit, že se vám bude pohodlně hovět řiťkami. Abych nezapoměl, majů tam k výčepu přilepený i „bar“ se 4 barovými židlami, to kdyby jste chtěli poklábosiť s obsluhu a nebo ona s vámi, aby vás měla na krátko.

4.75


Celkově takto

Má cílená návštěva byla ohodnotit tento podnik, kvalitu pivka, něčeho do břucha, kvalitu služeb a taky, jak sa tam budu cítit. Mno, nemohu sa udržet a musím vystřihnut opravdovu pochvalu. Shrnuto, pivisko jako křen, bašta výborná, obsluha má poklonu, prostředí je prostě hospodské a za tím tam prostě jdete a když vezmu, že ceny su tady rozumné, rád si tady zase zajdu posedět, zvlažit hrdlo, pohladit žaludek nějaků dobrotu a klidně tu vezmu i ženu, protože kde sa líbi mně, libí sa aj ji.

4.90