Nádražní restaurace Lokálka, Břeclav


16.12.2018, sepsal Čiva


Lokálka - vlakové nádraží
Sady 28. října 244
690 02 Břeclav

Tel.: 725 606 617
E-mail: dolnikovas@seznam.cz.cz
Facebook: Lokálka Břeclav

Recenze z předchozích let:
2016

Mapa


Úvodní slovo

Posledních pár měsíců Čiva často brázdí trať Přerov – Vídeň a občas se stane, že je k tomu třeba využít i železniční uzel v Břeclavi. Zrovna nedávno jsem se tam zauzloval na dvě a půl hodiny kvůli namrzlým trolejím, tak jsem při té příležitosti zašel po skoro třech letech omrknout zdejší nóbl nádražku.


Kvalita piva

Opět tankové Starobahno. Opět nebyla dvanáctka. Opět byla jen jedenáctka, tentokrát za 30 peněz. Výhodou piva byla jeho velmi nízká teplota, což člověku udělá dobře po výstupu z rozhicovanýho osobáku vlekoucího se z Přerova 100 minut. Tím však výčet pozitiv končí, a proto bych osobně doporučoval raději tento pivovar zavřít vzhledem k nechutnosti, či spíše absolutní prázdnosti jeho piv už od Kuvajtu napadení.

3.00


Kvalita jídla

Byl jsem zde v podvečer, takže těžko říct, jak to vypadá s bufetem, který prokazatelně šlapal ještě minulý rok. Při pohledu na facebook Lokálky to však vypadá, že už se zde meníčka nevaří, ale třeba mě někdo opraví.

x.xx


Kvalita obsluhy

Pro pivo jsem si raději zašel k výčepu, neznaje zdejších poměrů. Za ním mladší slečna, docela komunikativní, co se ale jejího vzhledu týká, tak to koresponduje s většinou zdejší železniční stanice, aneb „aktuálně v rekonstrukci“ (nebo spíš před ní).

3.00


Kvalita prostředí

Řekl bych, že bývalé rozsáhlé prostory byly umenšeny na úkor bufetu. V „restauraci“ je stále přítomna železniční výzdoba s neonama a tankem od Starobahna, stále je zde sloup s hodinami, aby pochlastávačům neujel přípoj, i polstrování nábytku je pořád laděno do starobahní zelené, což se mi docela líbí v kombinaci se světlými dřevěnými stoly a židlemi.

3.50


Klientela

Kromě mě snad jen dva chlápci, bavící se spolu sice potichu, ale poněkud vzrušeným tónem – vypadalo to, jako by se jeden druhému snažil předat nějakou informaci, ale zpráva ne a ne úspěšně dorazit od adresáta směrem k příjemci. Tady si dovolím vzpomenout jedno pořekadlo, které má náběh na zlidovění, aneb „asi mu to vysvětloval jako Babiš Krym“.

3.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Jen mírně nadprůměrně hodnotím tento podnik sice čistotný, ale na nádražku takřka bez atmosféry, s pivem nedobrým.

3.20


Prognóza

Jako nálevna to tady asi bude sloužit pořád, jen se obávám, že zlaté časy Lokálky, pokud nějaké byly, jsou pryč. A jelikož pro plebs je to tady moc nóbl a nóbl lidem zase hrozí, že zde narazí na plebs, tipuju, že návštěvy zde budou konstantně spíše nízké.