Hostinec "Poutník u nádraží", Jindřichův Hradec


2.11.2016, sepsal Čiva


Hostinec Poutník u nádraží
Nádražní 203/II
377 01 Jindřichův Hradec

Tel.: 778 470 135
E-mail: kucera@pes-s.cz
Web: www.hostinecpoutnik.cz

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

Jak lze vidět z přiloženého fota, hostinec sídlí ve větším komplexu nazvaném „Hotel a restaurace U města Vídně“ – co vím, tak ten už nefunguje, iba navštívený hostinec. Ne že by sprosté plastové stolky před hospodou nebo nabídka převážně masného meníčka nějak moc lákaly k návštěvě, ale na dvě jsme to riskli.


Kvalita piva

Na pelhřimovského Poutníka jsem se trochu těšil, neboť mě nikdy výrazně nezklamal, a když si vezmu, že v nádražkách většinou narazíte na hrůzy jako Brno, Staráč, Kozel atp., vypadal Poutník lákavě. Leč nebyl – šéfovi ještě nepřivezli pívo, jelikož den předtím zrovna skončila zřejmě hojně využívaná akce „ke čtyřem pivům jedno zdarma“. Dali jsme si tedy Plátno (neboli Platan) 10° – slušně hořké, pěkně chmelené, studené, na desítku i řízné. Fajn.

3.75


Kvalita jídla

Jak už jsem naznačil výše, nabídka nás nezaujala, a tak jsme nic neobjednávali.

x.xx


Kvalita obsluhy

Výčepák kolem pětačtyřicíti – slušný, nikoli vlezlý, omlouval se za úzkou pivní nabídku. Docela bych si ho dokázal představit i v lepším podniku.

4.00


Kvalita prostředí

O plastových stolcích před hospou už byla řeč. Díky otevřeným dveřím vás v létě neporazí pach interiéru jako v některých jiných podnicích. Samozřejmě že u třech velkých stolů byli rozmístěni lidé v počtech 1 – 2 – 1, tudíž jsme vzali stůl hned u vchodu. Ten měl však tu blbou vlastnost, že měl židle otočené proti oknu, avšak zády k interiéru, takže jsme skoro o ničem neměli přehled, leda s hlavou vykroucenou. Hospodě dominuje několik masivních a velmi hloupě umístěných sloupů, vlevo je kuřácká sekce, samozřejmě od zbytku neoddělená zdí nebo dveřma. Dále vlevo, schován v jakémsi přístěnku, je výčep, u kterého si musíte vyzvednout klíče, když jdete konat potřebu.

2.50


Klientela

Zřejmě zase samí místní, alespoň v kuřácké části. Zbylí 4 hosté v nekuřáku byly dvě starší tetky a dva důchodci, k nimž si při našem odchodu sedal i nějaký mladší dělňas. Jelikož byl klid, dávám průměr, jinak spíš podprůměr.

3.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Desítka jako křen byla hlavní devízou této nádražky – ostatní kolonky, až na pohodového výčepáka, jsou o ničem. Nicméně hodinu se zde posedět dá bez problémů.

3.30


Prognóza

Obávám se, že tady to moc dlouho nepojede – buď jsme měli jen smůlu na brzkou hodinu, kdy většině lidí teprve končí šichta (cca 14.30), nebo je to tady tak mrtvý konstantně. Sice jsem v okolí zaznamenal jen stánek, u kterýho nakupují kelímkovýho Kozla zdejší drbani, ale v případě, že je blízko jiná (kamenná) hospoda, tak sem bych asi nešel.