Nádražní bufet, Letohrad


4.6.2017, sepsal Myšák


Nádražní restaurace Letohrad
Tyršova 259
561 51 Letohrad

Tel.: 601 200 544

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

Letohrad není žádná metropole, ale zdejší nádražka je vyhlášená a byla už za mého mládí. Kdo sem má namířeno například za turistikou a nepohrdá železnicí, pozná velmi solidní pohostinství, i když na dobré pivo asi potáhne jinam. Takže trať Ústí nad Orlicí – Lichkov, stanice Letohrad, vystupovat! Vchod je z prvního nástupiště.


Kvalita piva

Na zdejší nabídce je příznivá hlavně cena: jedenáctka za osmnáct, dvanáctka za devatenáct. Taky ošetřování, čepování a pěna jsou uspokojivé. Diskutabilní je z mého pohledu výběr značky a tudíž receptura: Krakonoš z pivovaru Trutnov se poněkud zhoršil od té doby, co už tam nepracuje Havel.

3.00


Kvalita jídla

Lepší než pivo. Žádné extrabuřty nebo blafy od Polrajcha, nýbrž to, co hledáme v nádražkách: husté polévky, guláš, řízek, smažák apod., z menších mlsů sekaná, uzená kýta, párky, všechno sice nezdravé, ale dobře stravitelné, bez aromatu žluklých tuků a jiných problémů. Ceny lidové. Není divu, že se sem chodí pro obědy do kastrůlků.

5.00


Kvalita obsluhy

Za pípou zdvořilá dívčina, u výdeje jídel dva mateřské zjevy v bílých zástěrách jako ze školní jídelny. Nemám co vytknout.

5.00


Kvalita prostředí

Větší lokál s výčepem a jídelním pultem, menší nekuřácká jídelna, ale i v té velké se v době obědů nekouří. Obyčejný nerozvrzaný nábytek, čisto, útulno, televize ztlumená. Bohužel pánské toalety neobsahují mýdlo, ručníky ani kýbl na mokré Rudé právo, do kterého byste si utřeli ruce. To se v jídelně nesmí stávat. Schvaluji ovšem, že klíč od kabiny je na vyžádání u výčepu. To je na nádraží moudrá prevence. Pořád vzpomínám na ty non stop kadibudky v Kojetíně, které zapáchaly i po zbourání.

2.00


Klientela

Čilý provoz, ale ne narváno. Kromě turistů a osamělých obědářů s kastrůlky hlavně zaměstnanci Českých drah v aktivní službě i v starobním důchodu. Trochu hlasitější týpkové, naštěstí pracující a polední pauzu mající. Žádní x-boďáci typu Belmonda či Jury Zely. Žádní odpuzovači normálních hostů.

2.50


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Ve své kategorii na nádraží této velikosti solidně vyhovující bufet. Problém je značka piva a vybavení hygienického zákulisí. Jinak tu rád vysedám a přesedám.

3.00


Prognóza

Zárukou výdrže se mi zdá dlouholetá dobrá úroveň a velká průtočnost hostí. Dále pak bufet v Letohradě získal na významu v současnosti, kdy byla zrušena nádražka v nedalekém Ústí nad Orlicí: podle toho si teď hledám spojení, abych mnohem déle čekal na přípoj v Letohradě. Majitel letohradské nádražky by si měl vzít tu v Ústí do národní správy.