Nádražní restaurace ČD "Dvořan", Staré Město u Uh. Hradiště


24.11.2019, sepsal Luťas


Nádražní restaurace ČD - Dvořan
Nádražní 243
686 01 Staré město


Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

A toš už nějakého teho pól roka sa vyskytuju na nádražce ve Starým Městě, jakožto pravidelný host, toš sem si řekl, že už by byl nejvyšší čas přispět Losovi svoji troškó do mléna. Navíc za teho pól roka by sa dalo říct, že už sem nějaký to povědomý o téjto nádražce získal. Bohužel se moc nenaskytla možnost jak odegustovat to hlavní.. a totiž místní čepovaný rezavý mok.. až jednoho dňa cesta vlakem směrem na jih mi nabídla jedinečnou možnosť. V tento požehnaný den sem v práci jebl s výpočetním strojem už před poledňem a řekl si „Luťáku je čas zrecenzovať!“ Vydal sem se cestou trnitou a dlážděnou nejkratším směrem skrzeva pár bezdomovců rovnou ke zdroji. Výsledek mého „snažení“ sa dozvíte níže.


Kvalita piva

V místním podniku dostanete k chuti hned dva druhy čepovaného pivíííčka. První je Hubertus a druhé Sfijany. Jakožto zastánce menších pivovarů šáhl jsem při prvním koštu pro Hubertusa. Čert vem, že jsem ho dostal do půllitru od Sfijan, šak co by to bylo za nádražku. Snad si poplétli enem sklénky a nikoliv sudy. Hubertus chutově dobrý a vše za mě cajk. Zahučel do mě aniž bych dal pěně šanci klesnout. Posílen dobrým pocitem a potěchou chuťových buněk vydal jsem se jistým krokem k výčepu pro vzorek Sfijan. Tentokrát seděla i správná sklénka. Dopředu avizuju, že s pivem tohoto typu už sem si v minulosti párkrát potykal, tak jsem si myslel, že vím do čeho du... nicméně ta banánová(!) Příchuť mě lehce zarazila.. Ale což dal sem na silu aj toto bananové pivisko a pro jistotu si objednal ešče malé.. to už bylo naprosto v cajku, tak asi vadná elektronka na točícím mechanismu. Dále jsem si nabral pár standratizovaných plechových Radgastů do baťůžku a vydal se na onen jižní šinkanzen.

3.50


Kvalita jídla

A toš v této kategorii sem těch vzorků měl daleko víc a možu súdit, že jíst sa tady dá a to tak že dobře. Ač poslední dobou mají ceny značně vzrůstající tendenci (za posledních pár měsíců povýšil řízek z 80kč na 100kč), tak to v rámci chutě a kvality jsem ochotný akceptovat. Dále velmi potěší možnost okamžitého nákupu smaženek, obložených rohlíku a kuřecích burgerů za pár kaček. Měl jsem čest si popovídat s obloženým rohlíkem a za mě naprostá paradá. Snad dojde i na zbylé dva druhy, protože za sklem sa na mňa dost usmívajů.

3.50


Kvalita obsluhy

A toš za pultem nehledejte ani tak cérky jako spíš tetiny. Ty temu všemu tady šéfujó pevnó rukó. Navíc, když už trefíte na správné rozpoložení, tak vám u jídla řeknó i nějaký ten sprostý ftip. Čehož si cením bo poprskat okolí řízkem – k nezaplacení. Systém fungování sice není bezchyby, ale kdo je že ano.

4.00


Kvalita prostředí

A toš tady sa mi, ale dosť líbí. Kdybych chtěl zajít někam na nádražku toš du sem. Prostředí je klasicky zachovalé – nerezový dlouhý „bar“ alias pult, komunistické chladicí prosklené boxy, dřeveně židle (nově s podsedáky!), ale vše čisté ukluzené prostě cajk. Ceny nésu buhvíjak při zemi, ale na to podstatné (pivo 25,- a rum 20,-) se dají srovnat s okolím. Funguje tu klasický samoobslužný systém, ale stane sa že občas vám něco přinesú aj pod frňák.

4.50


Klientela

V temto ohledu je klientela ryza nádražkovská, ale v dobrém slova smyslu. Otevírá sa v 6 ráno. V tuto dobu zde narazíte na místní vytrvalce startující pivem a nejedním paňácem něčeho ostřejšího na zahřátí. Kolem obědové doby se zde sbíhajú všici z okolí bo jen tady sa dá rozumně najest. Odpoledne už spíše ludé co čekajú na přípoj a staví se na jedno dvě. Nicméně prozatím jsem tu nenarazil na typ zákazníků v otrhaných věcech a vyhladovělým psem vedle sebe jako např. ve Zlíně.

4.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Já po delší době recenzování nádražek konečně narazil na nádražku, která se mi líbí po všech ohledech a dokázal bych si představit sem zajít „na jedno“ i jen tak. Naneštěstí toto skvělé zařízení zavírá v 15hod. takže pro normálního smrtelníka co si sce po práci skočit na jedno dvě pivka je to nereálné. Existuje sice alternativa v podobě otevřené pobočky od 15hod hned o 5m dál, ale to je na další recenzu. Za mě teda možu jen doporučit. Pokud sem zavítáte v otevírací době, tak stojí za to si nechat ujet jeden, dva přípoje a posedět.

4.00


Prognóza

Víc takových míst a svět by byl lepším místem.