Hospoda Na zastávce, Vrábče


27.5.2018, sepsal Čiva


Hospoda Na zastávce
Vrábče 40
370 01 České Budějovice

Tel.: 723 656 037
Web: www.hospoda-nazastavce.cz

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

A tož jsme se ženou podnikli půldenní cyklovýlet a již po cestě tam mi do oka padla tato knajpa, umístěná strategicky u cesty jako taková vábnička na cyklisty. Po cestě zpět tedy bylo více méně jasné, že se zde „na jedničku“ zastavíme, jelikož zásoby tekutin povážlivě docházely.


Kvalita piva

Na čepu Plzeň, Kozel 11 a Gambáč 10 nepaster. S posledně jmenovaným pivkem nemám nejhorší zkušenosti, tudíž jsem se ho jal za 27 káčé konzumovat. A výsledek? Bylo studený, takže fajn. Dále neobsahovalo žádnou nápadnou pachuť a dokonce v závěru zanechávalo i slušnou hořkost. Kdo by to do průmysláče řekl.

3.75


Kvalita jídla

Hitem je zde zřejmě masová topinka, dále je možno objednat klobásu nebo dokonce řízek s bramborem, který vám kuchtík hbitě „doručí“ na zahrádku skrze kuchyňské okno. Tady hlady nepomřete – my však neochutnali.

x.xx


Kvalita obsluhy

Kelnerka cca padesátiletá, zachovalá. Pivko čepla zručně, nicméně musel jsem si pro něj do lokálu, jelikož na zahrádce se neobsluhuje. Sice zde kromě hlavního výčepu existuje i něco jako venkovní výčep (viz foto), nicméně ten zrovna nepremával z důvodu jenerálního úklidu.

3.75


Kvalita prostředí

Uvnitř je to fajn čtyřka s cca padesáti (!!!) místy u stolů, dřevěným barem, kamny a hokejem v telce. Venkovní zahrádka je monstrózní a sestává z části kryté i z částí nekrytých – dokonce je zde cosi jako pódium na nějaké koncerty či co. Sem by se vešla půlka dědiny.

4.00


Klientela

Uvnitř pár kvalitních typů, co tady seděli možná už od oběda. Venku nějací neškodní vesničané a k tomu pár stréců, kterým očička svítíja už padesát metrů před hospodou a kteří tedy ježdění na kolech používají jako záminku pro odpolední kalbu.

4.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Příjemné místo k osvěžení se na dlouhé štrece, k nalezení je zde spousta archetypů (kuchaře, kelnerky, vesničana a především cyklisty) a kontemplovat jest možno za zvuků projíždějícího vlaku či jen za zvuků hlášení o jeho zpoždění. Mírnou nevýhodu spatřuji v rušnosti přilehlé silnice, ze které se však rekrutuje spousta zdejšího osazenstva.

3.88


Prognóza

Fungují zde přes týden i meníčka, hospoda vypadá zavedeně, takže myslím, že se hned tak neuzavře.