Pod hrází, Praha-Hostivař


2.12.2018, sepsal Beer Belly


Restaurace Pod hrází
U Břehu 1372/61
102 00 Hostivař

Tel.: 271 961 312, 602 270 403
E-mail: info@restauracepodhrazi.cz
Web: www.restauracepodhrazi.cz
Facebook: @PodHraziUBrehu61

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

Restaurace Pod hrází je pro pejskaře, cyklisty a turisty "friendly". A že jich tu je zpravidla plno, restaurace je umístěna na začátku lesoparku, kterým se nádherně linou meandry Botiče. Takže místo srazu před či po procházce jasné!


Kvalita piva

Pro pejsky misky s vodou, pro žíznivce rodu homo sapiens Trautenberk 11 (39 Kč) a 13 (44 Kč), plzeňka a gambo. Logicky jsem testoval krkonošský mok s originálním dovětkem "založeno 1045 m.n.m."
Chuť zajímavá, jak kdyby trošku do bezu, možná citrusový nádech. Každopádně věřím tomu, že po procházce chutná a nuance chutě se v pivu mohou najít rozličné.

4.25


Kvalita jídla

Sebelepší jídlo může pokazit obsluha a okolnosti, a to se taky stalo.

3.00


Kvalita obsluhy

Úsměv byl, což o to. Na objednávku člověk taky chvilku vydrží čekat. Ale nedonést jídlo (trvalo to o hodně dýl, než bylo únosné) a dotazovat se, co si po něm dáme, zda kávičku či zákusek, to už jsem vnímal jako nemístnou provokaci. Jednoznačně hladový sytému nevěří.

1.75


Kvalita prostředí

Venkovní zahrádka v babím létě byla komplet plná. Uvnitř v restauraci jsou dvě hlavní místnosti. První je formanka, která je pivnicí, druhou je salonek s krbem. Útulněji ji bylo, kdyby byl zapálený, ale i tak čisto, fajn.

3.75


Klientela

Úplně, ale úplně všichni, kteří nejsou líní zvednout prdel a vyrazit na procházku, ať delší nebo kratší. Zastávka "Pod hrází" je pak zastávkou zcela logickou.

4.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Kouzelné místo přilehlého lesoparku pomáhá restauraci sbírat plusové body. I Trautenberk není určitě tradiční pražské pivo, takže za odklon od mainstreamu další bludišťáky navíc. Jen je třeba porichtovat organizaci práce a obsluhu.

3.50


Prognóza

Hospody přesně na obdobných místech mají budoucnost. Lidé se potřebují hýbat, chtějí chodit do přírody a taky pít dobré pivo!

Závěrem jeden od Beer Bellyho:
Přijde Trautenberk do obchodu.
"Tak co byste rád?"
"Vzal bych si půlku Vysočiny a celou Šumavu."