Restaurace "U Cafoučků", Náměšť n. O.


4.9.2016, sepsal Pilchowski


Restaurace U Cafourků
Třebíčská 297
675 71 Náměšť nad Oslavou

Tel.: 604 624 752
E-mail: info@restaurace-u-cafourku.cz
Web: www.restaurace-u-cafourku.cz/

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

23. srpna jsme se já a můj kolega Čorbutin vydali na trip do údolí Oslávky, než nám ho developeří definitivně prohajcujou, a v cílové stanici, Náměští nad Oslavou, jsme po šestihodinový túře lačně hledali nádražku. Ta se u samotnýho nádraží v NnO nenachází, ale co by šutrem dohodil je tahle hospoda, klasická čtyřková restaurace, již za nádražku můžeme považovat už proto, že celá její jedna zeď je věnována jízdním řádům vlaků z obližní stanice.


Kvalita piva

Na čepu byly Svijany 11°, Polička 11° a starobrněnskej patok. Volíme Poličku. Trochu to trvá, vlastně docela dost, ale pivo je ucházející, jak jsme od poličky čekali, avšak ne tak, jak jsme zvyklí třeba u Zmije na Veveří v Brně. Chu?ově dobrý, ale takový nějaký "slabý".

3.50


Kvalita jídla

Já jsem dal vrabce se zelím a knedlem za 69,-, Čorbutin menu (hrachovka + špagety jakože bolognese) za 63,-. Ceny famózní v porovnání s kvalitou, která nebyla vůbec špatná, prostě taková čtyřková pivní klasika, která vám sice nezpůsobí orgasmus chu?ovejch ani jinejch buněk, ale ani z toho nedostanete hnačku, jak řekl Č. Vzhledem k tomu, že tam furt pendlovali lidi od nedalekejch kolotočů, je vidět, že to tam je oblíbený místo na jídlo.

3.50


Kvalita obsluhy

Obsluhovala nás zapomětlivá vrchní, která furt nevěděla, co si kdo objednal, ale bylo to spíš takový roztomilý, tady není vůbec co vytknout, stará dobrá výčepní klasika.

4.00


Kvalita prostředí

Encyklopedická čtyřka - lehce zakydaný ubrusy, popraskaný malby, plechovej výčep, silonový záclony, lehce rozvrzaný židle, cigaretovej smrad v mezích únosnosti (okna furt luftovaly, takže dobrý). Hajzly čistý, leč starý (v kabince se dá zamknout - to jsou vždycky body nahoru).

3.50


Klientela

Asi největší problém, ale měli jsme holt smůlu. Hned po vstupu do knajpy, když jsme pozdravili, se od stolu pod televizí (většinou na takovejch místech sedávaj štamgasti, tentokrát to byli místní idioti) ozvalo "dobré ráno" (byly 4 odpoledne) a huronskej smích, a pak už jen jely další poznámky k našemu stolu ("co se směješ?", "hele ho, jak je posranej"). Když se banda idiotů zvedala k odchodu, ještě si nás významně přeměřili. Venku už je čekaly ve Fáčku a Felicii narvaný starý s děckama, který už měly plnou prdel kolotočů a přijely si vyzvednout tyhle fotříky. Naštěstí to celý vyvažoval luxusně oháknutej businessman, kterej celou dobu klikal na Macu a k tomu na střídačku upíjel malou kofolu a hodně silnýho turka ve skle.

2.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Máme rádi s Čorbutinem tyhle typy hospod, dostali jsme všechno, co jsme čekali, a nedostali to, co jsme čekali, že nedostanem. Diskomfort byl teda způsobenej jen bandičkou kluků z maloměsta, co se asi tzv. museli ženit, a zkysli v nějaký stavební firmě za 75/hod. Odradit se ale nenecháme, je to v pohodě, na delší čekačku na vlak ideál.

3.50


Prognóza

Za těch pár hodin, co jsme tam proseděli, se zdá, že je to hospoda oblíbená, se stálou klientelou a umí v tomhle našem divokým kapitalismu nějakým způsobem obstát. Varování snad může bejt ta ohyzdná LCD televize přes půl zdi, která stoprocentně nahradila nějakou starou dvěstěkilovou Teslu, r. v. 1976. Rychlá ztráta ksichtu snad ale hospodě nehrozí. Kdyžtak to prověříme.