U Čápa, Brno


5.3.2017, sepsal BigZet


Pivnice U Čápa
Obilní trh 10
602 00 Brno

Tel.: 778 545 878
E-mail: pivnice@pivnice-ucapa.cz
Web: www.pivnice-ucapa.cz
Facebook: Pivnice U Čápa

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

Ano, přišla ta chvíle, na kterou jsem se celý život těšil. 11. 1. 2017 se mi narodil prvorozený syn Davídek. Po dlouhých dnech zapíjení, aby byl „malý“ zdravý, napadlo mé chytré kolegy v práci, že by stálo za to, jít zapít syna ještě i s nimi. Inu, velice dobrý nápad. A když v Brně zapíjet narození dítěte, tak do pivnice u Čápa. Pivnice U Čápa" se nachází v prostorách s bohatou historií, kde už počátkem 20. století chodili tatínkové zapít narození svých potomků z nedaleké zemské porodnice, dnes známé jako Obilní trh. Od hlavního nádraží je tato oáza pohody vzdálena necelé 3 kilometry a je velice dobře dostupná. V roce 2008 byla na nějakou dobu uzavřena, aby se za dva roky poté otevřela plně zmodernizovaná, ale zachováním odkazu na historii. Pokud si štamgasti i nahodilí návštěvníci něco po předchozí noci pamatují, pak je to jistě výborný tankový Pilsner Urquell (jiné pivo se zde netočí), klobásy z vlastní udírny prodávané dle metráže (Je libo čtvrt metru klobásky nebo rovnou metr?), oldschoolový knedlík s vajíčkem a nakládanou okurkou nebo impozantní lustry z půllitrů.

Uzení domácích specialit můžete pozorovat přímo v pivnici. Máte chuť na domácí tlačenku, nakládané tvarůžky, či utopence? A co takhle kachna na pekáči, domácí svíčková nebo hovězí gulášek? Ano, ano, toto jsou přesně ty pokrmy, které je třeba si dát, pokud plánujete otestovat i nápojový lístek doplněný výtečným pivem. A to by přesně cíl naší dnešní návštěvy. Takže sraz v 18:00, jedno pivo, druhé, třetí, čtvrté, proložit panákem, další pivečko, další panáček.. Něco k jídlu na proložení, aby se dobře pilo i nadále, a pokračujeme. A pak přichází další oblíbená chvíle, kdyby si náhodou tatínci druhý den zapíjení potomka nepamatovali. Přijde usměvavý číšník s foťákem v ruce a cedulí pivnice u Čápa, jménem potomka, datumem narození a celou sešlost zvěční. První foto půjde na webové stránky pivnice, další na Facebook a časem se najdete i na rámečku na stěně v pivnici. Proč ne? Vavíc vám dají i 10% slevu na veškerou vaši útratu. Dobrý marketing a dobrá konkurenční výhoda oproti ostatním pivnicím, která trochu kompenzuje vyšší ceny.

To je „Pivnice U Čápa" otevřená jak pro pamětníky, tak i pro milovníky dobrého jídla a piva.

P.S. Nezapomeňte na jednu důležitou věc, často je potřeba si místa dopředu zamluvit. Je vás více jak 10? Nachystejte si za každého člověka vratnou zálohu 100,- Kč.