Hospůdka "U Kuděje", Olomouc


21.10.2015, sepsal Čiva


Hospůdka U Kuděje
Krapkova 20
772 00 Olomouc

Tel.: 777 068 357, 608 233 336
E-mail: giacintov@seznam.cz
Facebook: UKudeje

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

Ke Kudějovi jsem chodíval kdysi jako sprostý študák, nyní (v červenci 2015) se tam mé kroky po dlouhé době vrátily – nutno dodat, že jsme přišli takřka s otvíračkou, nicméně bylo co slavit, a to právě zde, hned za Čechovými sady směrem k vlakové stanici Nádraží město.


Kvalita piva

Valášek 12° kvasnicový ležák výborný, pivko kvasnicema vyloženě vonělo a byla radost jej popíjet, i 14° Koníček „grošák“ polotmavý speciál je jistě v plné formě vynikající pivko, jen nebylo tak ideálně odtočené. V nabídce ještě dvě piva, z nichž jedno byla jistě 10°, o kterémžto pivku výčepní jednomu štamgastovi netakticky sdělil, že neví, kdo to tady bude pít. Podivné.

4.25


Kvalita jídla

Dostanete zde snad nakládaný hermelín nebo utopenec, a to jsme řešit nechtěli.

x.xx


Kvalita obsluhy

Dlouhovlasý týpek si s točením pivka jistě rozumí a naše přání plnil bez mrknutí oka, leč ona výše zmíněná hláška plus způsob, jakým se ploužil po place, mi nedovoluje udělit vyšší hodnocení bodové.

3.75


Kvalita prostředí

Interiér je mírně klaustrofobní, ale takový Myšák by z něj jistě měl radost už proto, že se zde striktně nekouří. Zdi totiž zdobí prvorepublikové výjevy, hlášky tatíčka Masaryka, cestu na toalety pak dokonce lemuje nějaká naučná literatura atd. Nábytek je trochu chatrný (až na ty lavice), nicméně do zdejšího prostředí pasuje náramně. U baru se dá posedět na několika barovkách, venkovní zahrádku pak tvoří jeden stůl s lavicemi.

4.00


Klientela

Lidí tu bylo jen pár a byli dost tišší až na jednoho chytrolína, co na baru rozdával moudra o všem a o pivu zejména. Ne že by nic z jeho postřehů nebylo zajímavé, ale byl jako kolovrátek a vypadalo to, že vypnout by ho chtěl jak výčepní, tak „kecalův“ soused.

3.50


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Pokud bude obsluha pružnější a klientela nebude tak výrazná, resp. až jedinci zaniknou ve všeobecném hospodském cvrkotu, pak má Kuděj ambice atakovat příčky opravdu z nejvyšších, prozatím vyčnívá „jen“ výborné pivo a hezké prostředí.

3.90


Prognóza

Co vím, nabídka piv se dosti obměňuje, často bývá na čepu i nějaký ten ALE, což já poslední dobou opravdu můžu, čili snad se ke Kudějovi zase brzo podívám. Klientelu má tento podnik sice stálou (často je tu úplně plno), nicméně se snaží vymýšlet nové věci i nadále, což kvituji s povděkem.