Nádražní restaurace "Lokálka", Praha-Vysočany


28.1.2015, sepsal Čiva


Restaurace Lokálka
Nádraží Vysočany
Paříkova 100/13
190 00 Praha 9 - Vysočany

Tel.: 283 892 059

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

V rámci put(yk)ování po pražských nádražích zjevil se tentokrát Čiva ve Vysočanech. Zdejší nádraží je v německém (nebo třeba také hulínském) stylu, což znamená, že na nádr musíte vyjít po schodech nahoru a pokud nechcete, můžete projít pod ním zcela bez (vizuálního) kontaktu s nějakou tou soupravou. Hned po vynoření se z podchodu máte před sebou prosklené dvéře a na nich nápis Lokálka. No proč ne.


Kvalita piva

Sakrapráce. Mají zde pouze Budvar (neboli Pardál) 10°, sice za 22 peněz, studený, s pěnou a v kryglech, leč co je to platné, když to pivko je prostě a jednoduše bez chuti, ještě k tomu ulité najednou, jak se to tak v Praze dělává.

2.00


Kvalita jídla

Párek v rohlíku za 16 je zde prý tak proslulý, že sem chodí lidi speciálně kvůli němu, což v praxi znamená, že přijdou k výčepu, objednají si párek v rohlíku, ten dostanou a zmizí s ním z hospy pryč. Dále zde mají nějakou klobásu, ke které však, co měl Čiva možnost vidět, podávají exkluzivně vyzerající chléb.

x.xx


Kvalita obsluhy

Paní kolem padesátky, spíš jemně přes pade, relativně úslužná, samozřejmě však více ke zdejší tradiční klientele. Pro první pivko sem si radši zašel k výčepu, paní však i roznášela, čili no problemo. S pivkem toho těžko může udělat víc, když má k dispozici takovou vodu, jako je Budvar.

3.25


Kvalita prostředí

Rozvrzané stoly a židle (míst k sezení je v relativně malé knajpě snad 35!) loupající se omítka, staré fotografie z prostředí železnice, klasický výčep, hodiny, na kterých je neustále dvanáct (nebo půlnoc) a zejména v rohu umístěný blikající stojan, takový pahýl vánočního stromku, ze kterého zapomněli sundat žárovičky. Nevídané.

3.75


Klientela

Notybláho. U jednoho stolu dvojník Ondřeje Vetchého, který okolosedícím (i dvěma malým dětem u Jupíku) popisoval, jak dluží každýmu, na koho se podívá, zároveň však dával na opačnou stranu hospy burzovní rady štamgastovi, který si ve značně pokročilém stavu pochvaloval stukturu chleba doneseného spolu s klobásou. Když do knajpy vešla černoška, přející si párek v rohlíku, tento štamgast jí s chlípným úsměvem nabízel párek svůj, nutno podotknout, že slečně bylo tak max. 18, chlápkovi dobře přes pade. Opravdu výkvět nádražního osazenstva.

3.75


CELKOVÉ HODNOCENÍ

I když je zde se štamgasty opravdu o vzruch postaráno, dá se sem zajít tak na jedno dvě, což byl učivil i Čiva – za zdejší Budvarovu vodu je totiž i 22 českých docela dost.

3.20


Prognóza

Lidí se zde vystřídalo jen za Čivův krátký pobyt docela dost (ať už sedli, nebo hned šli), tudíž o budoucnost tohoto podniku strach Čiva nemá. Chtělo by to zavést ještě jedno silnější pivo, jelikož zde nabízený mok je nedobrý.