Sakra, už aby se dalo sedět na zahrádce do noci...


"Zahájené"
2009
(2014, 2013, 2010-2, 2010, 2009-2, 2007, 2006, 2004, 2003)


Tuto recenzi věnoval autor památce zesnulého Jury Zely.

LOSÍ INFORMACE
KONTAKT:
Restaurace Zahájené
Sportovní 340
768 61 Bystřice pod Hostýnem
Tel.: 573 380 592
LOS SLOVOS ÚVODŇOS
Los A toš sem se zasáj zebrál z divana, gde sem dokoukál na jakýsi debiloviny, a toš sem si tak řekl, že je třeba se konečně pořádně nažrat. A tým sem nemjél na mysli dajaký čipsy či co, páč těch sem za ten den zežrál snáď půl kybla, ale dajaký dost dobrý pivánko aji s dajakým tým panáčkem do chřtána nasypať. Jaj, při téjto myšlénce sa mi aj z divana chtělo vstať a taxem sa šél obléct do hospodského, teda po týdnu nový trencle, dajakýsi gatě vytáhnutý krávje z řiti, papuče po fotrovi a tričko s nápisama z dob pravěku.
Kam že si to ale nasměřovať? No toš to sém býl dlůho zmatený, ale pak vyhrála sázka na jistotu. A toš co je dlůhodobě ode mňa nejlépe hodnocená hospa? No přecáj Zahájka. Sice v létě, gdy babiska s kozénkama a bobrama po koupališču létajú jak hadr na holi a teplé slunéčko jim opaluje stehna a neenem je, ale přecáj aji v zimně by to tam nemuselo být špatný.
No, a tak sem rozhodl o osudu a toš fčil tu sedím na Zahájce vevnitř a jak sem se mňél, toš to už bude níže napsaný či co.
 

LOS PIVOS KVALITOS
Los A toš po zkušenosťách ze sračkovou desítkou a nevýraznů jedenáctků od Zubra jedneho přerovského sem zakusíl Gambáča, páč na dvanáctkový Zubřík se mi jaksi nedostává keš, ač vím, že tento mok je na Zahájce nejlepčí.
Na druhú stranu, Gambáča sem mjél aji minulý týden u Hanuša, gde mi huba zmrzla, ale naščestí už je v oukeju a tak teda srovnáme, no ni?
A toš tady Zahájka jasně vede. Byť je to enem desítka, je to dost dobrý pití, určitě lepčí, dokonce aji než o stupeň vyšší Zubr. Pěna jak bejk, teplota na sedmým schodku, míra jakštakš. Gdo nemá na dvanáctku, tak doporučuju, ináč gdo na dvanáctkovýho Zubra má, tak pak asi rači teho, přece enem to néni taková voďénka.
4.25

LOS OBSLUHOS KVALITOS
Los A toš jakýsik mladík skoro s plnovůsem se tam proháňal a semtam se aji jakýsi starší týpek s ramenama širokýma že dveřama neprošél, no a naštorc skoro taky neé, páč snáď v osmým mjesícu býl.
Ale oba lítali po lokále, jako by to byli plašmušky a to bylo móc fájné, páč všecko pivánko mi přinéslo kluci šikovní vždycky fčas a aj s úsměvem, nebo jak se ten jejich škleb dal nazývať, či co. Gut.
4.50

LOS PROSTŘEĎOS
Los A toš hned na úvod mě nasrali borci ze Zahájky, páč ač sem hledál, jak sem hledál, nikde sem neviďél diplom od pajzlů za nejlepčí hospodu roka 2007. A toš to je hnedkáj bod dolů a to možou byť ešče rádi.
V první místnosti je docela dost dobře vždycky nahulíno, že vidíte tak maximálně mlhu, která by sa dala krájet a možná ešče dál. Stolů dost, kulec jako prase, což je super, občas taky chytnu svýma prackama onen klacek a dávám bomby do těch kulí jako v Sarajevu. Gdo zrovna nehraje, može se podívat na megaplátno na dajaký sportovní pořady v tydlivizi.
Vedle je ješče bar, gde je taky dost stolů a ani tam kupodivu obsluha nevázne. Je tam míň nahulíno, a běží tam dačo taky v megatydlivizi.
Hajzly sou úplně kdesi v hajzlu, kam idete chodbou jako na popraviště, ale dá sa to ustát, páč chodba je dost úzká a tak se sem tam opřu pravým ramenem, sem tam levým, abych vybalancovál svoje nohy ke správnému piroáru či co.
Taky gut, čtyřka jako prase a to je pro mně fajne, v montérkách od hnoja mně nikam jinam moc nepustí.
4.00

LOS KLIENTELOS
Los A toš tady je to fajne. U kulca je takzvaný štamgasttische, alias stůl enem pro štamgasty, a abych pravdu řékl, nikdy tam néni prázdno. Borci důchodovýho věku a nebo enem tak vypadající tam lámou jeden škopek za druhým a s přibývajícím plotkem na lístku sou hlučnější a hlučnější až jsou nejhlučnější. Ale to je v poho, furt lepčí než prdět do ticha, případně do skučení dajakého tydlivizního pořada.
U báru vysedávají furt ti samí divní středověkoví borečci a kecajou s barmanem, kerýho teda občas zdrží, ale zaséj né tak moc.
Vzadu v baru je to dost různý, akorát vím, že se tam někdy přes týden pravidelně schází staří borci z fotbalu, co simulujou na hřišti, že hrajou a pak to idou zapiť sem.
Komu by se chtělo čumět furt na ty samý xichty? Mě by to asi sralo.
3.00

CELKOVÉ HODNOCENÍ
Los A toš oproti minulým svojim recenzám mosím dať nižší hodnocení, přece enem letní Zahájka je letní Zahájka a zimní Zahájka prostě není letní Zahájka. Zimní Zahájka se více podobá ostatním čtyřkoidním knajpám, byť s dobrým pivkem, s dobrou obsluhou a v dobrým prostředí, ale přece enem, gdo to sem má přes zimu dál a nedonde sem, tak se klidně može zastavit na Sokolce, nebo u Hanuša, nebo u Králů, a nic moc zas tak nepokazí.
Aji tak ale hodnotím výrazně nadprůměrně, páč sem moc nechodím a tak je návštěva tu pro mně malým svátkem a to je fajne. V létě na Zahájce zdar!
4.00

LOS PROGNÓZOS
Los A toš co dodať? Hovno, ešče s mojema vlastníma synama a vnukama a snáď aj pravnukama tady budu chodit, páč totok je hospoda nesmrtelná a je to moc dobře.