Novinky v roce 2017

Recenze hospůdky "Šopa" ve Zlíně

31.12.2017 by Beer Belly
Zlínské hospody

Beer Belly má ale štěstí. Tak jak letošní rok otevíral svou Novoroční recenzí na zlínskou Novestu, tak má čest i tento rok svou recenzí uzavírat. Dnešní Silvestrovská recenze je na hospůdku pivních speciálů Šopa, známou taktéž pod názvem "Zelenáčova Šopa". O co více byla jeho Novoroční recenze negativní, o to více pozitivně letošní rok svou Silvestrovskou recenzí uzavírá, takže si zkuste najít ve svém nabitém Silvestrovské veselí trochu času a začíst se do jeho vysokého zhodnocení. Hodně štěstí všem přejem v novém roce 2018!

Počet recenzí celkem: 499


Nové ilustrace

28.12.2017
Galerie

Naše nová ročenka PAJZLÁK je už na světě, a proto jsem se rozhodli dalších 15 ilustrací, které se v ní nachází, zveřejnit i na našich stránkách - viz naše sekce Ilustrace.


Recenze hostince "Kabaňa" na Chvalčově

24.12.2017 by RUMcajs
Bystřické hospody

Malá nenápadná hospůdka na Chvalčově, vedle obecního úřadu a hasičské zbrojnice, bez webových stránek, bez jakéhokoliv elektronického kontaktu, bez jakékoliv reklamyči jiných marketingových aktivit, a přesto stále otevřená a navštěvovaná. Ano, takový je hostinec Pod Lipami alias "Kabaňa", legenda mezi legendami, navštěvovaný snad již našimi rodiči i prarodiči, opředený nespočtem báchorek i jiných událostí. Kdyby zdi mohly mluvit, napsaly by dílo hodné Ottova slovníku naučnému. Přesně sem se opět vypravil RUMcajs, aby nám po dalších dvou letech od jeho předchozí recenze napsal, jak tu jde život. Hurá do Kabaně!

Počet recenzí celkem: 498


Recenze dejvické putyky "U Pětníka"

17.12.2017 by Beer Belly
Pražské hospody

Beer Belly se opět vydal do pražského velkoměsta, a opět nám z něj zaslal recenzi, tentokrát na hospodu U Pětníka, která je součástí sítě dejvických hospod a putyk pod všříkajícím názvem "Dejvické restaurace". Jeho pozitivní hodnocení nás nenechává v klidu a myslíme si, že se Pražáci prostě maj dobře, viď?

Počet recenzí celkem: 497


Napsali jsme před 10 lety...

16.12.2007

RECENZE PAJZLU "JEDNOTA" V JANKOVICÍCH
Dnes vám přinášíme letošní pravděpodobně poslední recenzi na našich srnkách. Zpracoval ji pro vás Čiva, který se obětoval a zajel za recenzentským účelem až do Jankovic, kde většina z nás v hospodě nikdy nebyla, by co víc, asi ani v centru Jankovic. Jedná se o hospodu Jednota, resp. o hospodu bez názvu nacházející se v budově bývalého obchodu Jednota - a tak jsme si tento název vypůjčili. Hodnocení je lehce nadprůměrné a tak určitě Čivova recenze stojí za přečtení. Vzhůru dolů! recenzi.


Recenze hotelu "Říka" ve Chvalčově

10.12.2017 by brtník
Bystřické hospody

Ale ale, co se to na Říce děje? Tento podnik byl vždy vyhlášený skromnou, ale velmi chutnou kuchyní, netradičním Budweiserem, a hlavně pak žoviálním obsluhujícím majitelem. Brtník tuto restauračku navštívil před pár týdny, ale jeho dojmy jsou zcela odlišné od dosavadních hned osmi recenzí tohoto podniku, které se na našem webu již nacházejí. Proto je tedy dnešní brtníkova recenze restaurace a hotelu Říka o to zajímavější, a my jsme ji přečetli jedním dechem.

Počet recenzí celkem: 496


Napsali jsme před 10 lety...

9.12.2007

DRUHÁ LETOŠNÍ RECENZE KNAJPY "U KAPLIČKY" V RYCHLOVĚ
Pamatujete, jak si v srpnu Čiva postěžoval, že namísto "U Mouchy" musel navštívit rychlovskou dolní hospodu "U kapličky", lidově nazývanou "U Hňupa", načež neváhal a napsal na ni hned svou recenzi. Ozzy se taktéž činil a svého pivního druha v návštěvě napodobil a zaslal svou verzi, jak to v této hospodě vypadá. Takže vám tady dnes servírujeme Ozzyho recenzi pajzlu U Kapličky, která dopadla oproti Čivově o poznání lépe, byť je bez fotek, což je rozhodně škoda.


Napsali jsme před 10 lety...

3.12.2007

VÝJEZDNÍ RECENZE KAVÁRNY "ČAS" V OPAVĚ
Jak to tak sledujeme, tak naše porota začíná koncem roku pěkně chlastat, protože recenzemi se to na našich srnkách začíná jen hemžit. A tak se i Myšák po čase ozval a přispěl do mlýna svou další výjezdní recenzí. Tentokrát se jedná o výjezdní recenzi Kavárny Čas v Opavě, za čež mu budiž dík, zvláště proto, že jeho hodnocení svědčí o tom, že tam musel z recenzentských důvodů sedět se značným sebezapřením.


Recenze "Pizzerie" v Osíčku

3.12.2017 by Karel
Bystřické hospody

Pizzerie v Osíčku, to býval v minulosti pojem, a zdejší kuchyně sloužila jako etalon pro další restauračky široko daleko. Říká se, že se zde jídla zhoršila, a jestli je to pravda, to pro vás zajel zjistit náš nový dopisovatl Karel. My si spíš myslíme, že konkurence nespí a úroveň svých gastronomických dovedností pozvedla natolik, že se Pizzerie Osíčko stala prostě jenom jednou z dalších restaurací, ničím výjimečnou, ničím extravagantní. Do jaké míry vás osíčská picérka může oslovit a pohostit, to už si přečtěte v dnešní recenzi.

Počet recenzí celkem: 495


Recenze pivnice "Budvarka" v Dejvicích

26.11.2017 by Beer Belly
Pražské hospody

Beer Belly jezdí do Prahy často, a proto má navštívenu celou řadu tamních hospod. Do pivnice Budvarka se podívá vždy rád, a co teprve, když tato knajpa prošla před nedávnem totální rekonstrukcí, to je její návštěva pak povinnost. Proto si nenechte ujít dnešní recenzi této pivnice v pražských Dejvicích, nacházející se na půli cesty mezi vlakovým nádražím Dejvice a Vítězným náměstím.

Počet recenzí celkem: 494


Napsali jsme před 10 lety...

22.11.2007

VÝJEZDNÍ RECENZE HOSPODY VE VYSOKÝCH TATRÁCH
Jak už jsme v diskuzi před nedávnem zmiňovali, naše porota se rozrostla o nového stálého člena. Tato skutečnost nás moc potěšila, protože spíše bývá pravidlem, že čekatelé na členství se nedočkají, resp. nezašlou požadovaný počet tří recenzí, dokonce i aktivní externí recenzenti postupně opouštějí své pozice. Tímto tedy o to srdečněji přivítejme Plachťáka do naší stálé poroty, jehož třetím recenzentským počinem na našich srnkách je výjezdní recenze hospody U Medvěda v Tatranské Lomnici ve Vysokých Tatrách, doplněná celou řadou skvělých fotografií. Třikrát hurá. (Plachťákovo členství trvalo jen do 10.2.2010 s celkovým skóre 5 recenzí - pozn. red.)


Recenze restaurace "U Šímů" v Luhačovicích

19.11.2017 by Los
Zlínské hospody

Losovi se v lázeňských Luhačovicích docela zalíbilo, proto to tu hojně navštěvuje a samozřejmě jakožto správný šefredachtór nezapomíná ani na návštěvy místních hospod a restaurací. Další v pořadí je restaurace U Šímů, která se nachází přímo u kruhového objezdu kousek od začátku známé promenády.

Počet recenzí celkem: 493


Recenze hospody "Na hřišti" v Újezdě

12.11.2017 by Karel
Přerovské hospody

Nový externí dopisovatel Karel nám dnes přináší již svou druhou recenzi, tentokrát na letní bufet a hospodu Na hřišti v Horním Újezdě, který se nachází na půli cesty mezi Bystřicí p. H. a Kelčem u ValMezu. Dnešní recenze je navíc obzvlášněna i reportáží z fotbalového utkání, kterého se Karel při své recenzi zúčastnil, s názvem Újezdský Řepka. Děkujeme.

Počet recenzí celkem: 492


Napsali jsme před 10 lety...

11.11.2007

RECENZE HOSPODY "U TŘÍ ŠUTRŮ"
Tentokrát vám přinášíme opravdovou lahůdku - recenzi hospody U Tří šutrů pro rok 2007, a to v Kafkově podání. Pro úplnost dodáváme, že se Kafka stává nejnovějším čekatelem na vstup do naší poroty, přestože o něm vůbec nic nevíme - teda až na to, že nemá foťák. :) Jen pro úplnost dodáváme, že se knajpa U tří šutrů se tímto stává nejvíce recenzovanou bystřickou hospodou, protože za dobu existence našich srnek jde již o pátou (!!!) recenzi.


Recenze sklípku "U Tomáše" ve Zlíně

5.11.2017 by Los
Zlínské hospody

V zastrčený uličce ve zlínských Přílukách je jeden ze zastrčených domků předělán do regulérního viného sklípku, ani se člověku nechce věřit. Los šel dnes najisto, a i když trochu hledal, ak nakonec se neomylně trefil do dveří sklípku U Tomáše, kde nehledal ani tak vinné opojení, ale byl zde pozván partou známých, kteří se vínem běžně napájejí. Jako v každém správném sklípku, tak i zde, se dá dostat točené pivko, a na to Los neomylně slyšel, a tak se dnes můžeme jeho pohledem podívat do těchto prostor, kam se moc pivařů asi nehrne.

Počet recenzí celkem: 491


Napsali jsme před 10 lety...

2.11.2007

VÝJEZDNÍ RECENZE RESTAURACE "U MALCHRŮ" V BRNĚ
Výjezdní recenzi, kterou vám dnes přinášíme, zaslal Myšák již v polovině června. Proč ji tedy publikujeme až nyní? Zdálo se nám, že bystřických recenzí je dostatek, a že bystřické recenze naše čtenáře přece jenom zaujmou více, protože mohou porovnat se svými zkušenostmi, které v té které recenzované hospodě získali sami. V každém případě se Myšákovi omlouváme a slibujeme, že jeho další recenzentské počiny budou zveřejňovány obratem. Ale teď zpět k recenzi - jedná se o výjezdní recenzi restaurace U Malchrů v Brně, která již byla recenzována Myšákem i v roce 2005 a tak můžete porovnat, j akým způsobem se tato knajpa vyvíjí v čase.


Recenze "Bounty Rock Cafe" v Holomóci

29.10.2017 by Čiva
Olomoucké hospody

Dnes se podíváme na další olomouckou knajpu, kterou Vám přináší Čiva. Jedná se o podnik již dlouho fungující, ale zatím porotou nepovšimnutý – Bounty rock café poblíž zastávky tramvaje Vejdovského a vlastně docela kousek od vlakového nádraží. Tak se na to mrkněte!

Počet recenzí celkem: 490


Napsali jsme před 10 lety...

22.10.2007

RECENZE PIVNICE "U KAPLIČKY" V RYCHLOVĚ
Tramtadadááááá! Čiva právě sepsal, nafotil a zaslal recenzi knajpy dosud na těchto stránkách nezrecenzované a to už je vzhledem k množství recenzí co říct. A která to je? Pivnice U kapličky v Rychlově si o recenzi už dlouho říkala a tak je to konečně tady! Jak to tam vypadá, jak se tam chlastá, jak vás tam obslouží? To se dozvíte v čerstvé Čivově recenzi. Jo a abychom nezapomněli, po delší době byla aktualizována i sekce pivní ceník.


Recenze "Lesního baru" v Jesenících

22.10.2017 by Beer Belly
Vzdálené hospody

Dnes vám přinášíme absolutní lahůdku, a to v podobě bezobslužného Lesního baru, nacházejícího se v Jesenících blízko městečka Lipová-lázně. Ano, čtete správně, jedná se nejenže o plnohodnotně samoobslužnou občerstvovnu, ale dokonce zde není ani žádná obsluha na kasírování, to vše je na poctivosti a dobrovolnosti návštěvníků. Jak to tady teda funguje, to pro vás zjišťoval Beer Belly.

Počet recenzí celkem: 489


Recenze restaurace "Veselka" v Litomyšli

15.10.2017 by Čiva
Vzdálené hospody

Vážení čtenáři, pozor! Dnes máte možnost vůbec poprvé spatřit na našich srnkách recenzi z malebného městečka Litomyšl, konkrétně na restauraci Veselka, k níž patří i minipivovar Bedřich. Možná je to trochu z ruky, ale což – neváhejte a do čtení dnešní recenze se dejte!

Počet recenzí celkem: 488


Další fotky v galerii

11.10.2017
Galerie

Doplnili jsme další várku fotek s tématikou kolejí do naší fotogalerie Krása na kolejích.


Recenze restaurace "Brusénka" v Brusném

8.10.2017 by Los
Bystřické hospody

Dlouhodobě se na prvním místě v hodnocení bystřických hospod objevuje penzion Brusénka, který v roce 2014 zrecenzoval Los, a udělil mu skoro nejvyšší hodnocení. Nyní po třech letech tedy uzrál pravý čas, aby Losových kritickým zrakem prošla tato restaurce znovu. A tak se také stalo. Proto neváhejte, a čtěte aktuální Losovu recenzi na restauraci Brusénka, kterou navštívil na konci srpna, a která si opět odnáší vysoké hodnocení.

Počet recenzí celkem: 487


Napsali jsme před 10 lety...

6.10.2007

RECENZE BARU "SEVEN"
Je to zajímavé, ale jen co přišlo škaredé počasí, lidi to táhne do hospod asi více než v létě na zahrádku (hospodskou samozřejmě). Dnes vám přinášíme recenzi další bystřické knajpy, konkrétně recenzi Baru Seven ála Čiva, doplněná celou řadou fotografií. Jak jistě víte, Bar Seven se nachází na sídlišti vedle školky, ale pokud to nevíte, nic se neděje, protože jak si v naší nové recenzi přečtete, Čivova recenze tomuto baru moc neprospěla a tak si pohoršil o několik míst v žebříčku mezi ostatními recenzemi.


Recenze hospody "Želva Burger" na Žižkově

24.9.2017 by Karel
Pražské hospody

Dnes vám přinášíme premiérovou recenzi od našeho nového pražského dopisovatele, který má nicméně moravské kořeny, a jeho první hodnocení prý zdaleka není tím posledním. No uvidíme, zdali se jeho sliby naplní, nicméně dnes zveřejňujeme jeho recenzi na žižkovskou burgrárnu Želva. Jelikož se jedná už o více než desátou recenzi pražského pajzlu, uzrála ta pravá doba, abychom založili novou sekci Pražské hospody, kam jsme i tu dnešní již zařadili.

Počet recenzí celkem: 486


Nová sekce "Galerie"

27.9.2017
Galerie

S ohledem na našich sociálních sítích jsme se rozhodli to nejzajímavější zveřejňovat i na našem webu. Proto jsme dnes na naše stránky zařadili novou sekci Galerie, kam jsme již zařadili ilustrace od sehradického hospodského umělce Martina Kužely, které se objeví v připravované ročence pro rok 2018, fotky s tématikou kolejí pod názvem "Krása na kolejích", které již více než rok pravidelně zveřejňujeme na našem Twitterovém účtu, a také wallpapery s tématikou pajzly.cz. Věříme, že se vám tyto obrázky, fotky i ilustrace budou líbit, a třeba nám taky přispějete svými vlastními.


Recenze hospody "Local Lokal" v Holomóci

24.9.2017 by Čiva
Olomoucké hospody

V Olomouci to, na krajské město, pivně moc rozmanité není. Jsou zde sice dvě pivotéky, kde si můžete koupit různé extra lahváče a petky, ale co do točeného pivka je zde stabilně zajímavý asi jen Black Stuff, Jazz Tibet, k tomu hospůdka U Kuděje – až nedávno otevřel své dveře nový suterénní podnik na Masarykově třídě s názvem Local Lokal – to samozřejmě porotu nenechalo chladnou, a tak dnes máte možnost zjistit, jak to tam chodí.

Počet recenzí celkem: 485


Recenze pivnice "Na Jižní" v Přerově

17.9.2017 by Čiva
Přerovské hospody

Přerov začíná být pivně poměrně zajímavé město, resp. začínalo, jelikož St. Patrick Pub je momentálně (ale snad ne navždy) uzavřen. Co však ještě kupodivu spousta lidí neví, že hotel a pension Na Jižní si před nějakým rokem a půl zřídil vlastní minipivovar a jde tedy vedle Zubru a Parníku již o třetí přerovský pivovar. Jak to tam zvládají, to si přečtěte v dnešní recenzi.

Počet recenzí celkem: 484


Napsali jsme před 10 lety...

10.9.2007

RECENZE PIVNICE SOKOLOVNA
Dnes máme pro vás opravdu jednu specialitku. Byť je v luzích a hájích bystřických brána pivnice "Sokolovna" alias "Sokolka" brána jako vzor a navíc námi porotci je hojně navštěvována, nebyla tato knajpa zrecenzovaná neuvěřitelné 3 roky!!! To ale v tuto chvíli napravil Ozzy, který nám zaslal svou recenzi Sokolky, která byť nedosáhla na čtyřbodové hodnocení, potvrdila i tak, že patří mezi bystřické stálice. Co do kontroverznosti se ovšem jedná určitě o nejzajímavější bystřický pivní objekt, protože u jedné části bystřické populace vyvolává vzedmutí žaludečních šťáv, kdežto u druhé i extatické stavy (a po požití většího než malého množství alkoholu pak taktéž vzedmutí žaludečních šťáv).


Recenze bufetu "Zátoka" v Pozlovicích

10.9.2017 by Los
Zlínské hospody

Kde jsou Pozlovice asi mnoho z nás neví, ale kde jsou Luhačovice, tak to už ano, takže určitš pojem Luhačovická přehrada je známější než Pozlovická přehrada, a to jde o jednu a tu samou vodní plochu ... Ať už je to tak nebo tak, důležité je, že se sem Los vydal na kole, a u přehrady se občerstvil v místním bufetu zvoucím se Zátoka, který se prostě a dobře opravdu nachází v takové zátoce. A Los nelitoval, ba co víc, udělil natolik vysoké hodnocení, že se tato letní občerstvovna dostala na první příčku mezi zlínskými hospodami. Gratulace!

Počet recenzí celkem: 483


Recenze restaurace "Amalia" ve Valticích

3.9.2017 by Los
Vzdálené hospody

Druhá letošní recenze z Valtic je opět Losova, a je vidět, že ani cyklovýlety nemohou zabránit Losovi v návštěvách tamních putyk, ba právě naopak. Nyní přinášíme jeho recenzi na restauraci Amalia, nacházející se pod Valtickým zámkem pár metrů od místního kostela.

Počet recenzí celkem: 482


Recenze bufetu "Plovárna" v Luhačovicích

27.8.2017 by Los
Zlínské hospody

Dnešní recenze plní název naší stránky na sto procent, protože se jedná o totální pajzl. Los byl opět v Luhačovicích a tentokrát si zašel svůj pivní mozol vykoupat do místního krytého bazénu, kde se chtěl občerstvit v tamním bufetu nazvaném logicky Plovárna. Paradoxní je, že právě v tomto prostředí by mělo být všechno ťipťop, ale opak je pravdou. Přečtěte si proto dnešní Losovu recenzi nejhorší knajpy ve Zlínském kraji a širokém okolí.

Počet recenzí celkem: 481


Recenze restaurace "U Mincovny" v Kroměříži

20.8.2017 by Čiva
Holešovské hospody

Kromcl začíná být relativně častým objektem zájmu pajzlovské poroty. Tentokrát se Čiva vydal do restaurace nazvané Maxmilián U Mincovny, tedy dvorní knajpy kroměřížského minipivovaru Maxmilián, a to zejména kvůli jeho vyhlášeným „svrchňákům“. Jak se zdejší návštěva vyvedla, to už zjistí laskavý čtenář v dnešní recenzi.

Počet recenzí celkem: 480


Napsali jsme před 10 lety...

14.8.2007

RECENZE NEJLEPŠÍ BYSTŘICE HOSPODY ZAHÁJENÉ
Ano, již podle názvu je jasné, že se jedná o špičku na poli bystřických (a pevně věříme, že nejen bystřických) hospod. Díky letošní aktuální Losově recenzi hospody Zahájené, se tato hospoda navíc dostala na pomyslnou první příčku v hodnocení mezi ostatními bystřickými recenzemi a sesadila tak z prvního místa i Losovu velmi oblíbenou turistickou chatrč Tesák.


Druhá recenze "Černého orla" v Kroměříži

6.8.2017 by Čiva
Holešovské hospody

Po delší době tu máme zajímavý úkaz, a sice druhou recenzi na tentýž podnik v témže kalendářním roce. Jako první se o této hospodě rozepsal před pár měsíci Milan, druhou recenzi pivovaru Černý orel v Kroměříži pak nyní přináší Čiva. Ukáže druhá recenze něco jiného, než ukázala ta první? To si pište, že jo!

Počet recenzí celkem: 478


Napsali jsme před 10 lety...

3.8.2007

RECENZE HOSPODY "U DVOU LVŮ" ALIAS BÝVALÉ "MRTVOLKY"
Jestli se nepleteme, tak hospoda Mrtvolka byla zavřená v roce 2004 s tím, že nikdo nevěděl, co se s tímto objektem bude dále dít. Máme pro vás skvělou zprávu - objekt je zrekonstruován, znovuotevřen a světe div se, je zde opět hospoda, ale co hospoda, restaurace a ještě k tomu "ťinťonská" alébrž s cizokrajnou obsluhou. To ovšem neznamená, že by tato bývalá Mrtvolka měla nějaké nevýhody anebo vady, o čemž se můžete přesvědčit v Candátově recenzi restaurace U dvou lvů, kterou vám nyní nabízíme včetně pořízených fotek, a která nedopadla vůbec špatně.


Recenze hostince "Pančava" ve Valticích

30.7.2017 by Los
Vzdálené hospody

Los se vydal do Lednicko-Valtického areálu na kola a při té příležitosti samozřejmě doplňoval tekutiny po různých pohostinstvích. Jedno z nich se nachází přímo ve Valticích, jmenuje se hostinec Pančava, a na Losa zanechal tak obrovský dojem, že jsme se rozhodli předběhnout řadu a dát jeho recenzi hned, aby i ti, kteří v srpnu budou mířit na kolo tímto směrem, měli tip na vynikající místo, kde je možné správně zrelaxovat.

Počet recenzí celkem: 477


Trojrecenze restaurace "Na Tesáku"

23.7.2017 by Kuzmič & Los & Milan
Bystřické hospody

Dnes máme na našem webu velký svátek v podobě trojrecenze, tzn. společné recenze jedné hospody hned od třech porotců, sepsané při příležitosti společné návštěvy. Hledali jsme v archivu a zjistili, že naposledy jsme trojrecenzi zveřejnili před neskutečnými více než 13ti lety! Proto se tedy v klidu posaďte a přečtěte si, jak Kuzmič, Los a Milan v restauraci Na Tesáku společně poseděli, popili, a jak který z nich ze svého pohledu viděl kvality či nekvality této jedné z nejčastěji recenzovaných knajp.

Počet recenzí celkem: 476


Recenze "U Zelené brány" v Praze 6

16.7.2017 by Myšák
Vzdálené hospody

Pokud se Myšák vyskytuje v Praze, tak se sem chodí stravovat, což už zmínil ve své nedávné recenzi na podnik "Strahov". V restauraci U Zelené brány vaří určitě líp než točí pivo, ale každá hospoda má své mouchy a nedostatky. Jestli má i dnes recenzovaná knajpa další pozitiva či negativa, to si přečtěte v dnešní myšákově recenzi.

Počet recenzí celkem: 475


Recenze bufetu "Koupaliště" v Sehradicích

2.7.2017 by Los
Zlínské hospody

Los se čím dál tím častěji vydává směrem na Luhačovice a nejinak tomu bylo i tentokrát, kdy se s rodinkou vydal na koupaliště. Z původního plánu v Luhačovicích na radu známých sešlo, a tak máme dnes příležitost nasát atmosféru méně známého koupliště v Sehradicích, kde Los zrecenzoval tamní Bufet Koupaliště. S ohledem na jeho vysoké hodnocení místním obyvatelům hlasitě závidíme a pokud se vyskytneme někde okolo, rádi se tam stavíme.

Počet recenzí celkem: 474


Recenze hospůdky "Na klempírně" v B.p.H.

25.6.2017 by brtník
Bystřické hospody

Bystřický brtník, který nám čas od času zašle svá hodnocení, a který doposud nepřijal pozvání do stálé poroty, byť mu tento post byl již Losem nabídnut, nám opět po nějakém čase zaslal čistě bystřickou recenzi, protože těchto je na našem webu už opravdu jako šafránu. Dnes se tedy díky brtníkovi můžeme již popáté podívat do hospůdky Na klempírně. Určitě je škoda, že nemáme žádná aktuální fota interiéru, tak snad příště.

Počet recenzí celkem: 473


Dvojrecenze malenovické nádražky "Na rožku"

18.6.2017 by Milan & Los
Zlínské hospody

No že by se uprostřed Malenovic nacházela nádražka, o tom jsme doposud neměli ani tušení, vy ano? Pokud ani vy netušíte, o čem to tu meleme, tak o to zajímavější pro vás bude naše dnešní dvojrecenze od Milana a Losa, kteří společně navštívili hospodu Na rožku, nacházející se u hlavního tahu Zlín - Otrokovice v místní části Malenovice. Zajímavostí určitě je, že ač tu byli a pili spolu, tak každý má na tuto knajpu zcela odlišný názor, což činí dnešní recenzi o to více zajímavější a čtivější.

Počet recenzí celkem: 472


Recenze pivnice "U Máců" ve Zlíně

11.6.2017 by Beer Belly
Zlínské hospody

Tak jako naše rodné maloměsto Bystřice p. H. má svou legendární pivnici v podobě Sokolky, tak i krajský Zlín má tu svou, a to v podobě pivnice U Máců. Již jen návštěva zde je velkým svátkem, a tak ne každý má odvahu ji jakkoli hodnotit. Až dodnes, kdy toto recenzentské tabu prolomil Beer Belly, který se tady objevuje pravidelně, a tak uznal, že dozrála doba, aby se s čtenáři podělil o své pocity.

Počet recenzí celkem: 471


Recenze "Nádražky" v Letohradě

4.6.2017 by Myšák
Nádražní hospody

Dnes máme pro vás naprostou bombu! Nejenže vám přinášíme první letošní recenzi nádražní putyky, dnes tedy konkrétně na nádražní bufet Letohrad, a nejenže jde o Myšákovu snad úplně nejkritičtější recenzi od počátků věků, ale kromě toho jsme hodnocení této nádražky objevili i na blogu Tlampatch.cz, a zároveň i sepsaný fejeton "Oběd v nádražce" na webu Vitalia.cz. To vše hovoří za to, že zdejší nádražka je legendou mezi legendami, a vy tedy neváhejte, a pusťte se do čtení.

Počet recenzí celkem: 470


Recenze "St. Patrick Pub" v Přerově

28.5.2017 by Čiva
Přerovské hospody

Čiva sice ohlásil pozvolný odchod do recenzentského důchodu, nicméně vzhledem k tomu, že se zásoba recenzí ztenčila na rizikové minimum, rozhodl se nenechat srnky o suchu a vydal se navštívit na Přerov velmi netypickou knajpu pojmenovanou St. Patrick Irish Pub. A nebyla to návštěva jen tak ledajaká!

Počet recenzí celkem: 469


Napsali jsme před 10 lety...

21.5.2007

VÝJEZDNÍ RECENZE PIVNICE "HVĚZDA" V PŘEROVĚ
Ozzy nespí, Ozzy pracuje. Jen se někde něco šustne, Ozzy už je tam a řeší to jako svůj osobní závazek. O čem to hergot mluvíme? V Přerově se otevřela nová knajpa a Ozzy to nejen že hned zaznamenal, on to pro nás doslova zaznamenal v jeho nové výjezdní recenzi. Jedná se o pivnici v budově kino "Hvězda" v Přerově, což je samo o sobě skvělá informace, že po kulturním vyžití se mohou Přerováci osvěžit i pivně a jinak alkoholově, aniž by museli vystrčit nos z baráku. Dost už řečí, čtěte novou Ozzyho výjezdní recenzi pivnice Hvězda, kterátož budiž zaarchivována mezi ostatními výjezdními recenzemi.


Recenze restaurace "Dvorce" v Praze Podolí

21.5.2017 by brtník
Vzdálené hospody

Brtník se opět rozjel ze své bystřické hroudy do světa, a když už, tak už, přímo do hlavního města Prahy. Tady samozřejmě neopomněl navštívit nějakou občerstvovnu, ze které nám poslal i své dojmy a pojmy. Takže dnes se díky brtníkovi podíváme do pivovarské restaurace Dvorce nacházející se v Praze 4 - Podolí kousek od Vltavy.

Počet recenzí celkem: 468


Napsali jsme před 10 lety...

14.5.2007

RECENZE RESTAURACE "BEST" PODRUHÉ
Po docela dlouhém recenzentském suchu vám na přání Čivy přinášíme Čivovu recenzi, nedávno námi slibovanou a docela dlouho odkládanou. Jedná se o druhou letošní recenzi restaurace Best, tentokrát ovšem doplněnou o fotky, byť rozmazané, asi jak Čiva třesoucí se ožralou rukou testoval svůj fotoaparát. Jako vždy, tato recenze budiž navěky zaarchivovány v sekci Recenze.


Recenze restaurace "U Barcuchů" ve Zlíně

14.5.2017 by Beer Belly
Zlínské hospody

O bowlingy je ve Zlíně nouze, aspoň to tvrdí Beer Belly v dnešní recenzi restaurace U Barcuchů na zlínských Jižních svazích, kterou ohodnotil sice průměrně, ale s ohledem na funkční bowling ne špatně. Co tím chceme říct? To si přečtěte v dnešní recenzi.

Počet recenzí celkem: 467


Recenze hospody "Halehem" v Tel Avivu

7.5.2017 by Divoké prasátko
Zahraniční hospody

Říká se, že se pachatelé vrací na místo činu. Dnes to platí dvojnásob; nejen že nám Divoké prasátko zaslalo svou recenzi po předlouhých 4 letech, čímž se vrátilo mezi porotce, ale navíc se objevilo v Tel Avivu v Izraeli, odkud už poslalo recenzi v roce 2008. Dnes se tedy znovu díky němu podíváme do židovského druhého největšího města, konkrétně do pajzlu pod názvem Halehem Maxim, kde si Divoké prasátko docela pošmáklo. Velkam bek, frend!

Počet recenzí celkem: 466


Recenze pivovaru "Strahov" v Praze 1

30.4.2017 by Myšák
Vzdálené hospody

Myšák si hospody, které navštíví, pečlivě vybírá, a tak není divu, že z řady z nich nám pak zasílá maximální hodnocení. Nejinak je tomu i dnes, kdy v Praze navštívil tamní Klášterní pivovar Strahov. Jestli si absolutní hodnocení tato knajpa zaslouží, to už posuďte sami z dnešní Myšákovy recenze.

Počet recenzí celkem: 465


Recenze pivovaru "Černý orel" v Kroměříži

23.4.2017 by Milan
Holešovské hospody

Nás nový porotce Milan vytáhnul paty z rodné zlínské hroudy a vydal se do nedaleké Kroměříže, kde prošel na hlavním náměstí nevšímavě kolem Losem kdysi zhodnocené jídelny Avion a zaparkoval o cca sto metrů dále v restauraci tamního minipivovaru Černý orel. Zde si báječně pochutnal na různých pivech a celkově si návštěvu zde užil tak, že se to odrazilo v jeho vysokém hodnocení. Proto čtěte, abyste věděli, jakou že to hospodskou perlu mají Kroměřížáci na svém náměstí.

Počet recenzí celkem: 464


Nový člen stálé poroty "Milan"

19.4.2017
Porota

Od posledního rošíření naší poroty uplynulo jen pár týdnů, a už tu máme dalšího nového člena. Po vyřízení všech nezbytných formalit mezi námi vítáme porotce Milana, pocházejícího z Malenovic. Obdobně jako Beer Belly byl tento recenzent oficiálně pasován do nové role již na křtu naší ročenky Slavné dny, ale oznámení o této novince přichází až nyní, kdy Milanovi bude v neděli zveřejněna jeho již pátá recenze, což je nezbytná podmínka pro přijetí. Gratulujeme!


Recenze pizzerie "Bludička" v Luhačovicích

16.4.2017 by Los
Zlínské hospody

Dnes vám přinášíme další Losovu recenzi, tentokrát z Luhačovic, kam se Los vydal se svou rodinkou na tamní kolonádu. Po procházce však dostal nejen hlad, ale i žízeň a do cesty se mu postavila picérka Bludička, kterou neopomněl zhodnotit a zaslat čtenářům aktuální recenzi z města, odkud ještě žádnou recenzi na našem webu nemáme.

Počet recenzí celkem: 463


Druhá recenze zlínského "Pštrosa"

9.4.2017 by Los
Zlínské hospody

Los dal na doporučení Beer Bellyho a při nejbližší návštěvě Zlína se vydal na pivko do doporučované hospody Pštros. Jaké však bylo Losovo nemalé rozčarování, a doslova vystřízlivění, že zdaleka vše není tak, jak Beer Belly popisoval. Proto se rozhodl uvést ne/kvality této putyky na pravou míru a zaslal nám svou verzi hodnocení.

Počet recenzí celkem: 462


Recenze penzionu "U bílého koně" na Rusavě

2.4.2017 by Los
Bystřické hospody

Tak jako před dvěma lety Los zrecenzoval penzion U bílého koně na Rusavě u příležitosti pokřtění tehdejší ročenky "Zpravodaj", tak nejinak je tomu nyní, kdy byla tamtéž pokřtěna letošní ročenka "Slavné dny". Jak se to tady za tu dobu změnilo nebo nezměnilo můžete posoudit sami z dnešní recenze, doplněné o aktuální fotografie.

Počet recenzí celkem: 461


PAJZLÁK aneb Moravský hospodský časopis

29.3.2017 by Los
Pajzlák

Všem na vědomost se dává, že započaly práce na další naší tištěné publikaci, tentokrát v podobě časopisu pod názvem PAJZLÁK. Tímto prosíme naše čtenáře, aby nám na e-mail pajzly@seznam.cz zasílali ty nejlepší vtipy, které znají; tyto pak obohatí naši novou publikaci, která tak dostane ráz pravého humoristického časopisu. Děkujeme!


Recenze "Radniční restaurace" v Zádveřicích

26.3.2017 by Los
Zlínské hospody

Ani jsme netušili, že nějaká vesnice jménem Zádveřice existuje, ba co víc, že se v ní nachází hend několik restaurací a hospod. Jednu z nich pro nás zrecenzoval Los, který se v tamní Radniční restauraci vyskytnul u příležitosti nějakého firemního výročí.

Počet recenzí celkem: 460


Druhá recenze "Dodo Pubu" v Bystřici

19.3.2017 by RUMcajs
Bystřické hospody

Dnes nám na stránkách přistála další bystřická recenze od ortodoxního bystřického obyvatele RUMcajse, a sice na letos již jednou recenzovaný Dodo Pub. Aktuální recenze je velmi pozitivní, takže je vidět kvalitativní posun této knajpy směrem vzhůru, a svým vysokým bodovým hodnocením se stává Dodo Pub horkým adeptem na nej hospodu roku na Bystřicku.

Počet recenzí celkem: 459


Recenze Sportareny "U Jeleňa" ve Zlíně

12.3.2017 by Milan
Zlínské hospody

Náš nový porotce Milan zaslal další ze svých zlínských recenzí, tentokrát na Sportarenu U Jeleňa, kam si nečekaně zašel "na jedno", přičemž byl stejně nečekaně pozitivně překvapen zdejší kvalitou. Proto neváhejte a čtěte Milanovu recenzi.

Počet recenzí celkem: 458


Napsali jsme před 10 lety...

8.3.2007

VÝJEZDNÍ RECENZE AMEKURVARICKÉ KNAJPY MCKELLAR'S
Dnes pro vás máme opět jednu specialitku. Plachťák se z Amekurvariky opět rozepsal a poslal další (a nutno podotknout, že nelichotivou) recenzi na jednu z mnoha milionů amekurvarických knajp. Takže si v klidu přečtěte, jaké mají Amekurvaričani hospody, konkrétně v Aberdeenu v Severní Karolíně v USA, recenze hospody McKellars's Lodge. Musíme říct, že nám porotcům při čtení této recenze vstávaly vlasy na hlavě a úplně nám vypadaly všechny zuby při pohledu na foto amekurvarického piva - viz poslední foto v recenzi...


Recenze "U Čápa" v Brně Veveří

5.3.2017 by BigZet
Brněnské hospody

Máme nového přispěvovatele z Brna, je jím BigZet, který se taktéž osobně účastnil křtu naší letošní ročenky. Jeho prvotina je recenze na brněnskou hospodu U Čápa, kde BigZet oslavoval narození svého prvorozeného synka. Gratulujeme!

Počet recenzí celkem: 457


Nový člen stálé poroty "Beer Belly"

1.3.2017
Porota

Fanfáry hrajte, dnešní den je pro nás velmi významný, protože vítáme v řadách naší stálé poroty nového člena, kterým se stává ... Beer Belly! Tento zlínský recenzent byl oficiálně pasován do nové role již na křtu naší ročenky Slavné dny, nicméně teprve nyní je možné jej oficiálně potvrdit po vyřízení nezbytných formalit. Gratulujeme!


Recenze "Turnovské chaty" v Příchovicích

26.2.2017 by brtník
Vzdálené hospody

Běžkařské choutky zavedly našeho dopisovatele brtníka až na pomezí Jizerských hor a Krkonoš, kde v rámci výletu navštívil i podnik zvoucí se Turnovská chata. Jedná se o typickou turistickou nálevnu, podobnou Tesáku či Trojáku. Mnozí ze čtenářů se v Příchovicích asi nikdy neobjeví, ale nasát tamní atmosféru můžeme aspoň díky brtníkově recenzi, za což dík.

Počet recenzí celkem: 456


Video ze křtu ročenky 2017 - trailer 2

25.2.2017 by Los
Videa

Videozáznam ze křtu letošní ročenky "Slavné dny" je hotov a nyní již připravujeme termín a místo premiérového promítání. Do té doby jsme pro vás připravili Trailer 2, abyste se o to více na celé video těšili.


Wallpapery s motivem pajzly.cz

24.2.2017 by Los
Wallpaper

Založili jsme novou sekci Wallpapery, kam jsme vložili dvě nové pozadí obrazovky, a kam hodláme vkládat jen ty nejzajímavější výjevy, obrázky, fota apod., právě pro využití na pozadí monitorů našich čtenářů. Budeme rádi, pokud nám wallpapery budou zasílat i naši čtenáři, abychom tuto sekci brzy rozšířili a zatraktivinili.


Recenze hostince "U Kocoura" v Praze

19.2.2017 by Kuna
Vzdálené hospody

Slyšeli jste někdy o porotci jménem Kuna? Taky ne? Ani my ne, a přitom byl spoluautorem jedné z úplně prvních recenzí na našem webu v roce 2001 na Sokolku! Ano, čtete správně, byl u zrodu naší činnosti! A od té doby mrtvo ... tedy až do dnešního dne, kdy po neuvěřitelných skoro 16 letech vstal z mrtvých a poslal nám recenzi hospody U Kocoura, nacházející se na Malé Straně v Praze. Jeho recenze je velmi zajímavá, navíc doplněna o řadu autentických fotografií, takže jen tajně doufáme, že se Kuna neodmlčí na dalších 16 let, ale že nás v krátkém čase opět počastuje dalším svým recenzentským počinem.

Počet recenzí celkem: 455